11.8 C
London
Thursday, October 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. PisiAlice

PisiAlice New Member

Trophy Points:
    0
    Succes frumusico -dans- Si eu imi doresc sa citesc o veste buna, cat de mica

2. AnaC

AnaC New Member

Trophy Points:
    0
    CE LEGATURA AU TOATE ASTEA CU ASISTENTI MEDICALI IN UK?

De ce sa va fie rusine? Pentru ca in loc sa furnizati doar informatii legate de obtinerea PIN-ului voi va certati pagini intregi pe tema ”care vorbeste cel mai corect limba romana”, iar cand vi se spune ca atitudinea voastra nu e dorita in UK sariti toti si va victimizati.

Repet, daca va simtit discriminati de institutiile de aici inca de cand sunteti in Romania de ce va mai doriti sa veniti sa lucrati aici?

3. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Alooo,
    ce se'ntampla domnle?

Eu v-as sugera o pauza mica asa,
    de calmare!
    Ana C are dreptate,
    ce a fost si...unde s-a ajuns, si ,eu eram convins de inca cand citisem pe mobil astazi la munca postarea danseia, ca se referea la acele poze postate de omul,
    care, nici in clin/nici in maneca nu are cu asistentii medicali din UK.

@Sapanta
    , desi esti un mare si real ajutor, si, desi reactia initiala de razvratire impotriva desuetului intervenit imi pare normala , nu inteleg ce te consuma de te-ai ...involburat asa tare in discutii? Nu pareai genul.

Topicul este de informare si desigur ca FIECARE poate pune ce intrebarea vrea,se discuta, se analizeaza dar, chiar nu vede nimeni in ultimile saptamani un val de ...puerilitate?

Puneti-va de ex in locul cuiva care da pe goagal sa gaseasca o informatie relevanta despre obtinerea PIN-ului si...da peste poze de masculi dezbracati, ..unde este ajutorul?
    Experienta fiecaruia in sine este unica si, cu cat mai multi isi vor scrie aceste experiente aici, cu atat mai mult va fi ajutat "bibanul" din Romania.
    Discutiile despre "sacii in caruta" , va garantez, sunt irelevante,
    in doi ani, nici 1% din cei ce acum va dati de ceasul mortii, nu veti mai activa pe aici!
    Asta nu o spun eu, dar statisticile!

4. gianinam

gianinam New Member

Trophy Points:
    0
    buna, este cineva care locuieste in York, poate ma ajuta cineva sa imi caut o chirie. va multumesc...

5. Adda.N01

Adda.N01 New Member

Trophy Points:
    0
  6. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Sa mori tu? -ras4-

7. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    Bună seara. Am o colegă la muncă, tot româncă, fără PIN, şi a primit astazi scrisoare ca trebuie să trimită completat EU/OS T/A REF. FORM-1. Ştie cineva cr formular este acesta si de unde poate fi luat? In plic nu este decât scrisoarea, fără nici un formular

8. PisiAlice

PisiAlice New Member

Trophy Points:
    0
  9. simi24geo

simi24geo New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara! Dupa multe zile am reusit sa citesc si eu ultimele postari. ' Ocolind ' gramatica lb. romane as dori sa le raspund celor care intrebau de interviurile 'face to face' cu Barchester . Firma e super serioasa , eu am avut interviul pe 26 ianuarie si pe 14 martie am ajuns in Anglia. Ca si intrebari majoritatea au fost de genul ,, daca ar fi sa lucrezi pt noi si un pacient ar cadea si u il vezi cand se loveste la cap ce ai face primul lucru,al doilea . al treilea etc,,. Cateva intrebari au fost despre boli si atentie mare pentru ca pun mare pret pe tot ce inseamna escare : cum ? de ce? unde? etc. Daca mai imi aduc aminte va mai scriu. Si un lucru foarte important uitati-va in ochii lor si SMILE -hipno- -asa-asa-

10. Mirela00

Mirela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN

Acest topic a fost conceput pentru un anumit scop,multumim Mutu,

multi dintre noi(asistenti medicali) ne-am folosit de el,am primit ajutor si am ajutat pe altii la randul nostru,am dat sfaturi...etc.

Au mai fost polemici dar am incercat fiecare sa le rezolvam intr-un mod cat mai frumos si cat mai civilizat,daca cititi topicul cap-coada nu cred

ca veti mai gasi asemnea episoade si cu asemenea limbaj.

Va rog respectuos pe toti cei care participati la discutii pe acest topic,sa respectati un minim de decenta in exprimare si comportament,si sa

lasam acest topic sa isi urmeze cursul lui normal,cu informatii/sfaturi utile pentru toata lumea, fara jigniri.

Discutiile off-topic sunt bune,dar cand ele deja depasesc cu mult aria topicului,uneori venind de la persoane care nu au nicio treaba cu

domeniul medical,chiar nu isi mai au rostul.

O zi buna tuturor si mult success in tot ce v-ati propus!

11. Adda.N01

Adda.N01 New Member

Trophy Points:
    0
    Un job super aici -hipno- -ras4- http://www.bestjobs.ro/top-locuri-de-mu ... s/100827/5

Si ca sa nu fiu off-topic -limba- sa revenim la discriminare... ieri m-a sunat un recruiter din UK pt un scurt interviu, iar cand m-a intrebat de PIN si i-am zis ca am fost acceptata dar mai trebuie sa astept, a zis ca stie situatia, ca doar romanii si bulgarii sunt chemati pt identity check -nu-stiu-

12. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Propun admin sa redenumeasca romani-online.co.uk in

sapanta-online.co.uk,
    sau sapanta-stietot.co.uk

mai propun careva din tara sa mearga la OAMR sa vorbeasca sa-i trimita si o diploma de asistent medical, si una de medic,
    mai propun o statuie ceva din partea amarastenilor de romani ,
    spre a-i satisface orgoliul omului!
    Cat despre acest topic in sine,
    mai bine il inchideti,
    a devenit mistocareala lui sapanta si Xman,
    odata inchis, va exista macar ceva informatie in primele-i pagini!
    Rusine!

13. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Acu' nu ma lua prin surprindere si-mi zi ca stai rau la stiintele ezoterice dreaq!
    Nu fac sugestii, iti spun ca te-ai bagat aici fara sa ai treaba!

Personal, cred ca a fost poza cuiva afisata cateva zile la avatar, cam asa imi dau eu cu presupusu'.

Interpelari aiurea cu poze/clipuri agatate poa' sa faca oricare, nu era cazul sa o faci pe acest thread de discutie,
    asta voiam sa subliniez!

Daca ti s-a terminat tarlaua de dat link-uri, stiu eu? mai fa un cont paralel, intreaba-te singur chestii si da raspunsurile relevante!

14. PisiAlice

PisiAlice New Member

Trophy Points:
    0
    Va rog sa-mi spuneti, daca stiti, cu ce se ocupa un senior care assistant, ce responsabilitati are? Multumesc anticipat -ma-iubesc-

15. Mirela00

Mirela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
  16. cristik09

cristik09 New Member

Trophy Points:
    0
    [/quote]
    Buna,Motanica ,felicitari pentru postul obtinut .Cand ai timp si daca vrei ,impartaseste-ne si noua despre experienta ta de la interviu ,ce ti-au oferit ,in ce consta activitatea pe care o vei desfasura ca si " carer" ,cum ti se pare NH-ul unde vei lucra ,asa la o prima vedere .Contrar unor "certareti si mahalagisti " de pe acest topic ( nu dau nume ,caci nu are rost ) ,suntem destui care atat in faza de procesare a formularului pentru NMC cat si a celor in asteptarea PIN-ului ,ne intereseaza si alte aspecte ale muncii ca asistente/i in UK .Multumesc anticipat .Spor la munca!

17. motanica

motanica New Member

Trophy Points:
    0
    buna seara! multumesc..nu este o mare realizare pentru mine postul acesta dar macar este ceva! deci din cate am inteles eu cand in NH angajau personal cu agentii procedura era mai usoar in sensul ca se ocupau agentiile de toate actele..dar acum se ocupa NH ul..si drept urmare am facut interviul,am fost acceptata si a trebuit sa completez un formular DBS dar nu stiu sa ti explic exact decat ceea ce AM INTELES EU ( nu stiu daca este exact asa)...in baza acestui formular voi avea un cazier de la politie si acest cazier dureaza 2 saptamani pana ajunge la NH deci abia peste 2 saptamani voi incepe munca!! iar la nmc am sunat din nou si mi au zis sa astept! :(

18. Adda.N01

Adda.N01 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata!
    Postez aceasta invitatie, poate mai sunt doritori... Se ofera accomodation, 12-15GBP/ora, traininguri...

"Dear Nurse
    Further to our telephone conversation, I would like to confirm the details for the assessment day we have planned in Bucharest on the 10th of April starting at 12pm (please try to arrive 10/15 minutes earlier). The event will be held at the:
    Hotel Europa Royale Bucharest
    Franceza St 60,
    030106, Bucharest Sector 3, Romania
    Ph: +40 213191798
    Mob: +40 724242449"
    Si ofera si contracte temporare (26 saptamani) -ras4-

As vrea sa-mi spuneti daca vi se pare realista oferta de 17-18 lire pe ora... Exista asa ceva in NH pentru new nurse? Multumesc

19. gabrielle4u

gabrielle4u New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse
    Home Page:
    @motanica
    si eu tot cazierul il astept, si au trecut 6 saptamani de cand am aplicat -trist-

20. Adda.N01

Adda.N01 New Member

Trophy Points:
    0
    Gabrielle, tu ai aplicat pt cazier sau angajatorul? Poti sa imi explici te rog care e procedura? Pot sa aplic eu pt cazier? Si... atat de mult dureaza?? Destul de rau!!! /ma gandeam la un moment dat sa vin in UK si sa aplic de acolo...dar nu se merita -nu-stiu-

Share This Page