22.1 C
London
Saturday, August 13, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. nicknick

nicknick New Member

Trophy Points:
    0
    lucrurile difera de la caz la caz....mai multe detali cu privire la scoala absolvita daca se poate....in ce an ai terminat si ce studi (postliceala/facultate...3 sau 4 ani etc

2. kamaru

kamaru New Member

Trophy Points:
    0
    Prietene nu vreau sa te dezamagesc in ceea ce priveste castigurile ... aici nu ne laudam fiecare cu cat castiga .
    Se pare ca nu ai inteles ceea ce am vrut eu sa spun, eu am atras atentia in legatura cu unele agentii care trag tepe si isi abandoneaza oamenii legati de un contract, am mai spus ca mi se pare inutil sa pleci din tara cu cineva cand poti sa faci totul de unul singur ( asta daca iti permite buzunarul ) .
    Insa ca sa iti raspund la intrebare indirect eu incepand cu ianuarie 2013 lucrez intr-un departament de E.R , in ceea ce priveste castigurile nu ma plang si cu atat mai mult nu ma prea intereseaza cat castiga un asistent in NH . Pentru mine perioada din NH a fost un cosmar ... este vb de mentalitate ... ceea ce fac acum mi se potriveste , este vb de mind set - ma ocup de pacienti pe perioade scurte si actionez rapid dupa proceduri standard ... ceea ce faceam in NH este alta treaba : long term treatment
    Mai important insa in afara de jobul pe care il am este ca fac 2-3 cursuri de specializare gratuite anual. De ex anul asta am facut 2 cursuri : primul curs ALS numai pe defibrilare in care au predat instructori din US acreditati de Emergency Nurses Association (ENA) iar celalalt de 2 saptamani cu un instructor Army Medical Department Center and School (AMEDDC&S) unde s-au studiat proceduri de urgenta in cazuri speciale : pleurostomia , cricotiroidotomia , care in mod normal sunt facute de catre un medic insa in cazuri de urgenta majora in lipsa unui medic le poate face si paramadicul sau asistentul ER. Baietii care nici macar nu sunt asistenti ( field medic - un fel de sanitari ) executa cele doua proceduri foarte frecvent in Afganistan si Iraq .

3. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    Foarte bine dl. @Kamaru, ma bucur pentru dumneavoastra. Sincer. Este foarte adevarat ca nici nu ma intereseaza ce cursuri faceti dumneavoastra si ce cursuri fac cei din NH. Insa aici punem intrebari si discutam pentru a cunoaste si pentru a ne informa, nu pentru a dezinforma sau a jigni asa cum procedati dumneavoastra din pacate. O zi buna va doresc.

4. Cafea

Cafea New Member

Trophy Points:
    0

5. Cafea

Cafea New Member

Trophy Points:
    0
    Toti sunt numai miere la interviu.
    ha! 11£ pt irlanda? F putin. Ca e mai frumos? Asta e goanga. De vreme nu au spus nimic?
    Vezi ca sunt destule postari despre fshc pe aici...
    Si mai ales despre mma....ca mma va recruteaza nu fshc
    I as spurca de 3 ori pe zi....dimineata la pranz si seara...dar nu ma simt bine cand vb de rau...dar va vad asa entuziasmate...
    Nu mai comentez.....cei mai mari mincinosi si incompententi
    ei vor doar sa si ia comisionul si pt asta va zic ce vreti voi sa auziti
    Nu le pasa absolut deloc de voi

si mai vad pe aici intrebari gen "cat de bine vorbesti engleza"
    E important sa o vorbesti dar credeti ma cea mai mare problema este sa o INTELEGI !!!!!!!
    90% veti vorbi (mai ales la telefon) cu pakistanezo-indiano-nigeriano-jamaicano-british
    nu prea are treaba cu engleza de la tv

pfff nu stiu ce am facut pe aici. Sm vrut sa scriu in 2 etape si am incalcit ceva
    rog adminul sa repare

nu vreau sa va descurajez dar nu mai credeti to ce vi se spune
    multi nu au rezistat psihic....izolati de lume, vreme fff umeda...case de batrani mizerabile sau exploatati de angajatori....singuri pe 2 etaje....cu un carer etc
    altii au avut bafta
    important este sa ajungeti aici si sa prindeti ceva experienta ca apoi va dati voi seama ce si cum si va puteti aranja altfel
    la inceput e greu dar se merita!!!!!

un sfat. Prima data cand veniti va inscrieti cu cea mai mare viteza in RCN. La munca va puneti insigna sindicatului in piept. Fara gluma

6. kamaru

kamaru New Member

Trophy Points:
    0
    Discutia oricum este off topic dar trebuie sa va raspund : Eu nu am dezinformat ci doar am atras atentia in legatura cu o satare de fapt pe care ff multi o confirma . Cititi ultimul post repply in legatura cu FSHC si aveti confirmarea a ceea ce am sustinut din partea celuilalt interlocutor . Daca cititi cu atentie forumul jignirile au aparut dupa ce am fost jignit de persoane care nici macar nu au pus vreodata piciorul pe aici a caror experienta in materie de nursery in UK era din forumul asta .
    Situatia de repeta si in cazul dv ... nu m-am bagat eu in discutii aiurea , daca tot nu va intereseaza cee ace scriu eu de ce mi-ati pus acea intrebare ?
    Sper sa se termine aici si oricum va doresc succes in ceea ce v-ati propus sa faceti !

7. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    Dl. @Kamaru va reamintesc ca m-ati jignit fara sa va fi adresat vre-un cuvant, asa ca terminat cu minciunile astea de-a aruncatul vinei asupra celuilalt. Pareti totusi ca ati trecut de varsta gradinitei.

Legat de ce spune @cafea in legatura cu FSHC, nu este adevarat. Recrutarea nu s-a facut prin MMA ... deci cata incredere sa am in astfel de postari?

8. Ynutza

Ynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Am terminat in 2011, postliceala - 3 ani, asistent medical generalist

9. kamaru

kamaru New Member

Trophy Points:
    0

10. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Din momentul in care va veti incepe activiatetea de nursa aici, atat dvoastra cat si toti ceilalti noi popositi pe forum,
    veti face ceea ce se cheama assessments/evaluari, sau cum vreti voi sa le traduceti.
    Le veti face zilnic, de multe ori nici macar constientizand ca o faceti.
    Incluzand acum, cand cititi aceste randuri si va intrebati eventual "cine e si ce vrea asta" tot o evaluare faceti.
    As propune deci ca, inainte de a dezavua un user ca ,cafea cu "deci cata incredere sa am in astfel de postari?,mai intai sa incercati sa vedeti daca acest user a mai dat cu batzul pe acest forum, ca sa ma exprim asa.
    Nu vreau eu sa-i impartasesc aventura dansului caci nu se face, stiu doar cam cat a avut de tras de pe urma colaborarii cu ceva firme.
    Daca informatia vizavi de legatura MMA/FSHC o fi eronata la vremea postarii sale, asta nu inseamna ca toata postarea trebuie discreditata asa ...nonsalant.

Si retineti mai ales ce spune despre munca aici,mai "sapati" eventual pe forum si dati de cei care au plecat dupa doua zile de experienta in UK ,in case de batrani .
    Invatati , si asta nu doar pe forum aici, sa intelegeti care sunt cei care vorbesc ca sa nu taca si care sunt cei care chiar spun ceva.
    Sfatul meu personal este sa evitati firmele, daca nu sunteti desigur din cei care vreti sa aveti pe cine inviunui in caz de esec/probleme.
    In doua saptamani, daca stii engleza, sunt SUTE de joburi, faceti-va CV-ul, tradus, cereti si traduceti referinte, si, bombardati site-urile de rigoare, trimiteti CV prin posta, orice, daca chiar vreti sa plecati.
    Asta face de fapt firma pt tine.Te vinde.
    Bafta tuturor,aaa, @Kumaru&Co, terminati-o mai copii cu teribilismele astea, ca cine ce a spus primul acolo ceva.
    Nu se face, suntem aici sa ne ajutam unii pe altii, nu sa ne ...imbatosam care e mai tare! -asa-asa-

11. Cafea

Cafea New Member

Trophy Points:
    0
    De unde stii??

Crys...in primul rand nu ti-am raspuns tie.... si apoi eu am scris din experienta cu fshc....la rugamintea cuiva (nu a ta!) de a spune ce stim despre aceasta firma.

Da..o firma a facut recrutarea (posibil acum sa faca fshc direct dar am dubii in legatura cu asta)...dar asta nu are absolut nici o relevanta
    Ce s a intamplat in UK dupa recrutare a fost treaba FSHC (AWC....CRB...etc)

Am raspuns cu cea mai buna intentie...si am si specificat...unele case (chiar apartinand de aceeasi companie) sunt OK....altele sunt dezastru (de la personal la rezidenti, management....locatie!!!). Depinde de managerul local...de managerul casei...de unit manager si tot asa. Tu ai gasit de cuviinta sa sari la gat si sa ma faci mincinos. Din tot ce am scris acolo....asta ai dedus tu: ''nu a facut MMA recrutarea deci minti''. Nici capul nu ma doare cine a facut recrutarea (si nici parerea ta) si nu am nici un interes sa vorbesc de rau de o firma. Daca aduceam laude da!! puteam fi banuit ca fac lobby...dar asa?

Daca esti curioasa citeste in urma ce ne-a facut firma respectiva
    Oricum cand ai sa ajungi aici ai sa-ti dai sema ce inseamna britanic...ce inseamna zambetul lor...te ard apoi spun sorry zambind, politicosi...

Imi pare rau ca am pierdut timp incercand sa dau un sfat..

Si inca ceva....normal ca cei ce recruteaza sunt foarte super mega Ok...amabili si tot ce vrei. Doar nu vrei sa ti arate o fata acra cand vrea sa te trimita cu 11 lire acolo unde oile se ingroapa in pamant iarna ca altfel ar muri de la vantul inghetat.
    Da o fi mai frumos...si mai liniste

Daca nu vreti opinia noastra....pentru ce mai intrebati????????

ps: nu te mai obosi sa dai o replica

12. gabrielle4u

gabrielle4u New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse
    Home Page:
    Eu cred ca intodeauna vor fi multumiti si nemultumiti. Pana la urma nu poti sa faci pe toata lumea fericita. Reusita plecarii in Uk depinde de foarte multi factori si nu poti neaparat sa invinuiesti pe cineva daca lucrurile nu merg bine sau asa cum te-ai asteptat. Am vazat o postare mai veche de-a lui Cafea ,daca nu ma insel, in legatura cu faptul ca era nemultumit ca initial i s-a comunicat o locatie care apoi a fost schimbata. Poate ca din punctual lui de vedere asta face firma neserioasa, dar pentru altii, acest lucru nu conteaza. Pe mine nu m-ar interesa de exemplu daca mi-ar spune ca plec la Londra si apoi m-ar reloca in Irlanda de Nord. Si intr-adevar semnezi un contract si un an de zile trebuie sa ramai acolo. In momentul in care pleci esti constient de asta si de faptul ca daca te hotarasti sa pleci de la ei mai devreme. trebuie sa le platesti tot ce au cheltuit cu tine. Mi se pare si normal, altfel oricine s-ar plimba pana in Anglia pe banii lor.
    Nu toti oamenii se adapteaza la fel de usor si de repede si pentru unii poate fi greu. Depinde cat esti de hotarat, adaptabil , maleabil, capabil sa inveti.
    Limba intr-adever este grea pentru cei care au invatat doar din carti, dar nu imposibila,
    Si totusi sunt suficiente exemple, ale celor care au reusit si o duc bine, ca daca nu, s-ar intoarce acasa , sa lucreze pe 900de lei / luna ca asistenti, sau 600 de lei / luna ca si infirmieri, asta in cazul in care isi gasesc de munca. Ar lucra in azile in care "rezidentii "sunt batuti si neglijati sau in case de copii unde multi dintre aceastia nu stiu sa mearga la 2 ani pentru nu au fost scosi niciodata din patut.

13. ramonik79

ramonik79 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    asistent medical
    MULTUMESC GABRIELLE4U! raspunsul tau este crudul adevar.In tara suntem prost platiti,muncim la negru,pensia nu cred ca o mai apucam,totul se scumpeste pe zi ce trece iar angajatorul iti da replica stii la poarta sunt o gramada care asteapta la rand pt un job.Deci daca o luam pe drumul starinatatii suntem constienti ca nu ne pune nimeni covorul rosu,stim de mizerie la alte azile sau spitale dar atentie eu nu ma refer la UK ,eu ma refer la Romania cum arata un azil de batrani la noi!!!! Munca este grea ,inceputul la fel dar ai speranta ca o sa o duci mai bine,ai speranta ca iti mai raman bani in portmoneu pina la urmatorul salariu daca pleci intr-o tara straina sa muncesti ca as.medical! Eu una cred in noroc,intr-o sansa ,in cineva care iti intinde o mana de ajutor ,nu cunosc alte firme nu ii cunosc pe cei de la Four Season dar mie mi-au lasat o impresie ok .Au venit la Bucuresti menegera,o as.medicala si un reprezentat sau consilier deci nu au fost mma sau mai stiu eu ce.Nu trebuie sa gandim negativ sau daca cineva a avut ghinion cu aceasta firma asta nu inseamna ca la pacalit,vina apartine la 2 pers.nu? Avem nevoie de sfaturi si noi la randul nostru vom da sfaturi la altii si eu am o vorba E FOARTE USOR SA FACI RAU SI E FOARTE GREU SA FACI UN BINE! multumesc inca o data la cei care dau sfaturi mai blande))))

14. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Munca de asistent medical in UK este remunerata undeva la nivel mediu , dar, din acesti bani poti trai chiar decent, poti manca/imbraca/calatori/spera,...ca sa zic asa.
    In Romania , daca nu esti intr-o pozitie unde sa iei spagi , cu banii aia din salariu faci foamea.
    In Romania, daca nu s-or fi schimbat prea multe de acum 10 ani, esti un fel de panarama la indemana nush cui medic, care te foieste cum vrea muschii lui,aici situatia e complet diferita.
    Daca esti un profesionist bun, iti castigi si respectul cuvenit.

Rogu-va insa, pe cei noi,
    nu inmultiti 11/12/13 £/ora cu 50 sau cat mai e lira acum in tara ,si va....vedeti milionari!
    Veti veni si veti trai/cheltui aici in UK!

15. Cafea

Cafea New Member

Trophy Points:
    0
    Da Gabrielle stiu ce spui.
    Dar cand ai copil la scoala...inchiriezi casa...e mai greu sa te muti din Anglia in Irlanda
    Si cand mai astepti 4 luni si esti dus cu presul si apoi relocat la 3 ore dus 3 ore intors distanta.....ce recomandare poti da firmei respective?
    Pozitiva?
    Nu a fost vorba de ghinion....ci de incompetenta pura!
    Povestea e lunga si nu mai am chef sa o repet...a trecut...am trecut peste...acum e OK

Fiecare sa judece la timpul lui cand va trece prin asta si nu din vise
    Pentru unii e bine in azile...pentru altii un cosmar cum spunea cineva mai sus. Depinde de la casa la casa...de la manager la manager
    Si de la om la om pana la urma
    Cum e bafta fiecaruia
    Cum spunea si Dromaderul....altiii nu au rezistat nici 2 zile
    Un vis poate deveni cosmar foarte repede
    ce te faci daca ajungi la munca si te trezesti singura pe 2 etaje pentru ca jamaica nurse de la celalalt etaj a dat cancel la tura???
    te trezesti cu 50 de rezidenti din care 20 dilaila si 10 pe moarte. ai de completat 2344234 de hartii in fiecare noapte...ai careri putini...si aia se dau defecti.....John urla la 2 noaptea ca vrea cafea....unu face febra tre sa l pazesti ca pe butelie...unu a cazut in baie si nu ai voie sa l muti singura....Elisabeth linge televizorul in living....tre sa suni salvarea pt unu care moare...da mai intai tre sa verifici daca ai voie sa l trimiti la spital sau tre sa l lasi sa moara....Abdul muta televizorul si Will a facut pe el si intinde dira pe hol....
    Esti la un pas sa-ti pierzi PIN ul din cauza incompetentei unui unit manager sau unui manager care are telefonul inchis si a 2 a zi iti spune sooooooooooorrrrrrrryyyyyyyyyyyyy n am stiut ca ai ramas singura. DA ZAMBESTE

Nu degeaba am dat sfatul cu RCN....aici inveti un cuvant nou : COMPLAINT (veti afla la vremea respectiva)

Cineva a cerut informatii si pareri despre o firma
    Ce pot sa spun? Sa mint daca parerea mea e alta? OK. retractez tot si spun ce vrea lumea sa auda : E SUPER

16. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    cafengiule

multumita postarii tale imi explic cumva si afluxul acesta recent de doritori nevoie mare de nurse din Romania.
    Adica, nevoie e brate de munca in domeniul respectiv este si va fi mereu, populatia imbatraneste si are nevoie de ingrijitori, however,
    recitind de cateva ori ce ai scris tu acolo , realizez cumva de ce astia cauta romani,poate si bulgari dar eu nu am intalnit,
    deoarece stiu ca noi nu ne plangem de munca!
    Eu am lucrat in NH, si, am experimentat personal, carer , british, a venit la tura de noapte, a aflat ca cel de al doilea carer care trebuia sa fie pe tura sunase sick,a intrat in birou la nursa si a spus ca dansa nu lucreaza single, a cerut numarul persoanei on call, a sunat si ...nu s-a miscat de pe scaun pana aia nu au gasit un inlocuitor pt cel care sunase sick.
    Din pacate, noi, speriati de..."ce va face managerul" ,stam cu sula'n coaste si tragem tura pentru inca 2/3/4 puturosi!
    Atata vreme cat esti cu contract, daca nu faci un incident form cand esti short staff, aia vor profita de tine la infinit!
    Orice NH in UK este PRIVAT!

Aia nu vor sa cheltuie bani, dar, va vor specula la maxim!
    Nimeni nu va va face NICAIERI statuie sau mai stiu eu ce.
    Invatati-va drepturile, cititi-va fisa postului eventual.
    Inscieti-va in sindicat!
    Aveti grija de spinarea voastra , aveti grija unde/ce semnati!
    Sunt imprastiat dar...imi cer scuze, retraiesc toata patima ce am tras-o eu insumi din NH .
    Am lucrat 6 ani in NH,
    am demisionat dupa 5 dintr-una,
    i-am dat in judecata, la tribunal, am castigat.
    Nu va lasati calcati in picioare!

17. gabrielle4u

gabrielle4u New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse
    Home Page:
    Nu vad de ce s-ar face vinovata firma de recrutare pentru faptul ca , de exemplu, in ultimul timp permisele de munca s-au facut in 3 luni jumate in loc de 3-6 saptamani cum era pe la inceputul anului si din cauza asta ti se poate schimba locatia. Daca de exemplu ei aveau nevoie de personal intr-o anumita locatie si , din diverse motive, persoana care trebuia sa mearga acolo nu ajunge la timp, azilul nu poate ramane short staff luni de zile si de aceea trimit pe altcineva, mi se pare logic. Din punctual de vedere al persoanei respective poate fi o nedreptate, dar trebuie sa privesti imaginea in ansamblu. Pe de alta parte nu-ti garanteaza nimeni ca daca te duci si te angajezi pe cont propriu ai siguranta ca vei da peste manageri si colegi de exceptie, care isi fac treaba, si nu lipsesc sau nu se imbolnavesc niciodata.

18. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru userul care foloseste aproape la fiecare postare cuvantul "troll" ii spun doar ca nu stie despre ce vorbeste si am incheiat discutia de nivelul gradinitei cu el.

@cafea, stiu ca nu MMA a facut recrutarea pentru ca am fost prezent la interviu ... FSHC a venit in Decembrie si va veni si in Ianuarie dupa inca 60 de asistenti printr-o alta firma cu care colaboreaza de mai bine de 2 ani. Interviul din Ianuarie este inclusiv pentru un spital pe care il deschide FSHC-ul. Sunt mai multe informatii pe care ti le pot da dar nu cred ca-si au rostul.

Asa cum am mai spus, eu sunt cel care pleaca acum ca recrutat dupa ce am lucrat mai bine de 2 ani ca recrutant. Este foarte adevarat ca voi continua munca de recrutant din UK. Stiu cum si cu ce se mananca treaba asta, stiu legislatia, stiu cum si ce trebuie sa apara intr-un contract astfel incat sa nu ma trezesc ca mi se schimba locatia, salariu sau cazarea. Astea sunt lucruri pe care le inveti sau le afli daca ai putina bunavointa. Daca ai dat un e-mail si ti s-a raspuns ca au joburi si ca iti da un super salariu chiar daca nu stii engleza, ca iti dau ei training gratis si restul iar tu semnezi cu ochii inchisi ... asta este problema fiecaruia.

Sunt foarte multi care au lucrat asistenti in RO si ei cred ca in UK va fi la fel. Ei bine nu-i chiar asa, este diferenta mare. Chiar ieri am fost pe o sectie dintr-un spital judetean si o singura asistenta era intr-un salon, restul de 6 asistente si 2 practicante erau la cafele si tutun. Asa este la noi la romani ... apoi din 2 in 2 luni facem cate o greva ca nu ne-a intrat salariul meritat si ca spaga pe turele de noapte a fost cam mica.

Asa cum a spus si @ramonik ... discrepante ENORME intre un azil din RO si unul din UK. Care dintre noi ar lucra intr-un azil din RO? Poate doar daca mori de foame in rest ... doar sa fi nebun!

Sa aveti o zi calda :)

19. Cafea

Cafea New Member

Trophy Points:
    0
    Promit sa fie ultima postare pe subiectul asta ca deja se lungeste si da in polemica
    gabrrielle4you
    ma crezi vreun ignorant care nu cunoaste legislatia sau nu a mai vazut vreun contract?
    Interviul a fost in decembrie! In februarie au cerut actele si aplicatia pentru AWC. In iunie au zis ca gata AWC e pe drum si ca l va gasi la locul de munca impreuna cu pasaportul.
    in iulie sotia a venit in Anglia, a urmat pasii, vizitat locul de munca, inchiriat casa..NINO...SCOALA ... inchiriere casa etc...totul cu recomandarile celor de la firma. Apoi au inceput sa iasa la suprafata minciunile pe care nu le mai insir. Adevarul este ca ei au trimis actele la UKBA abia in iulie cand au cerut din nou BR completat! Intre timp nu mai raspundeau la telefon nici la mail. Pe scurt munca efectiva a inceput in decembrie dupa 4 luni. Ne minteau ca au trimis scrisoare de urgentare pentru AWC dar de fapt nu au trimis si erau foarte iritati cand le trimiteam forward de la Ukba ca nu au nici o urgentare. Erau foarte surprinsi....ca de unde stiti? Astia ne cred din lumea a3a....si nu stim ce e ala mail ssu telefon. Stiu pe cinava care a fist intrebata de un manager indisn daca stie ce e ala aspirator.....Tot oficial d UKBA am aflat si cand a fost depus dosarul pentru AWC. Ma rog...credeti sau nu credeti au tinut o numsi in minviuni si ignoranta.
    in contract era prevazut ca platesc diferenta de travel daca se face relocare. Nici vorba
    ah am uitat sa ptecizez. Ultima minciuna
    au trimis mail ca vine pasaportul si awc in posta in decembrie. Vine posta cu o scrisoare mototolita fara acte...doar o scrisoare de la ukba ca au eliberat awc. Astia ca da ca a pierdut posta actele. Scrisoare trimisa cutimbru de 50p. Ei ca nu ca au trimis o special delivery. Nu au vrut sa ne dea niciodata tracknumber pentru ca nu exista. Ne dadeau tracknumber de la ukba la ei. Le spuneam nu e asta...uite ce scrie pe site....nimic...o faceau pe mutii...ca nu dtiu ca tre sa vb cu altcineva. Dupa multe investgatii la royal mail politie etc a trebuit sa mercem la consulat sa facem pasaport si sa aplicam pt inlocuireaAWC. Adevarul a fost ca nu au trimis niciodata actele..le au pierdut pe la ei...pasau vina de la unul la altul...nu au vb unul vu altul ce sa spuna si s au dat de gol.
    despagubiri ceva? NICI VORBA. O tineau intr una ca royal mail e de vina cand le am demonstrat clar ca nu
    nu stiu daca am fost coerent....scriu de pe telefon

tot ce am vrut a fost sa trag un semnal de alarma....ca daca recrutatorul zambeste...nu trebuie sa va excitati ffff tare
    ei vad in voi un comision....e si normal ds zambeasca
    Chiar daca e direct firma tot bani vad in voi (vedeti ce a spus dromaderul mai sus vis a vis de preferintele pentru nurse romani)

nu cred in ghinion....doar in incompetenta....ignoranta
    veti fi surprinsi cum se schimba o atitudine dupa ce totul a fost facut
    de cand suntem in anglia toate ce tin de noi au mers ca pe roate....nu ma plang....eOK
    mai putin colaborarea cu aceasta firma
    Cei ce nu sunt aici nu stiu cum e...nu e ca in ro....nu poti vb cu nimeni fata in fata...aici vb la bec....totul se face telefonic si prin email

e simplu de zis ca dai in judecata...ca refuzi etc.
    Cand ai un copil la scoala..chirie...contract..depozit dat..nu prea mai esti asa mobil si nici nu mai ai chef de rezilieri si judecati. Vrei doar sa incepi sa intri in linie dreapta....cheltuielile vin...e un cerc vicios
    Nu e vorba de nici un covor rosu sau ceva de genul asta

adcrys20
    Esti recrutant....de aici incapatanarea ta de a tine palma firmelor
    Nu ca nu poti accepta ca unele firme au o doza de nesimtire si angajati incompetenti
    esti recrutant deci nu ai credibilitate si nu are rost sa mai discutam
    , veniturile iti vin din recrutari deci direct interasat de a face reclama

Ma distreaza hahaha....e mizerie in romania nu....nu stiti ce vorbiti....stiu...nu ati vazut cum arata eastham sau strazile dupa friday pub day.... va asteot sa dati cu ochii de cartierele de pakistanezi si alte natii....de fapt va invit sa intrati in primul aprozar de indieni
    nici cu unele case de batrani nu ma laud. Mai vb
    dromaderu
    ai fff mare dreptate in ce sspui si stiu bine ca experienta ta o intrece pe a multor batman din Uk. Ar fi bine ca cei interessti sa invete sa caste bine ochii la postarile tale si sa citeasca din urma ce su mai spus si altii...nu doar sa se rezume la a pune o ontrebsre si a astepta un raspuns

20. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Cafea, nu te chinui prea tare, pe vremuri incercam sa le deschid si eu ochii celor din hospitality.
    Insa, multi prefera conceptul de 'When I say 'Jump!' you answer 'How high?'

Lasati dragilor sa stearga lumea pe jos cu voi, ca o sa ajungeti departe. Cu cat munciti mai mult, cu atat mai mult vi se va da si se va profita de voi la maxim!

Share This Page