17.3 C
London
Tuesday, September 22, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. ovidiu1987

ovidiu1987 New Member

Trophy Points:
    0
    spune-mi si mie te rog , tu cand ai trimis dosarul complet inapoi la NMC ai trimis si dovada platii de 110 lire? sau dupa ce iti trimit ei confirmare ca ai dosarul pozitiv? mc

2. iuli76

iuli76 New Member

Trophy Points:
    0
    in momentul in care se face plata online vei primi o confirmare imediata de plata pe mail , nu are nici o importanta cand trimiti dosarul la nmc important este sa faci plata ptr intra in lucru si oricum dureaza destul de mult. Mie mi-a venit un raspuns abia in iulie si am trimis dosarul in aprilie pe 8 ,plata am facut-o pe 15 aprilie iar in lucru a intrat abia pe 28 aprilie.
    Dar ptr a sta linistiti cel mai bine este sa dati un telefon la nmc
    Succes mult -da-da-

3. Rivedhaul

Rivedhaul New Member

Trophy Points:
    0
  4. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Ce anume vrei stii despre "chestia" asta? Ca numai un ignorant(a) ar munci ca si asistent medical fara sa fie asigurat?
    Ce se propune acum, este sa se introduca obligativitatea conform legislatiei europene. Nimic mai mult.
    Cum te asiguri? Prin inscrierea intr-un sindicat. Simplu! RCN, Unison etc. Alegerea iti apartine!

5. Rivedhaul

Rivedhaul New Member

Trophy Points:
    0
    Se discuta pe-aici la un moment dat despre inscrierea in NMC si eram curios daca i-a fost ceruta cuiva si o dovada a faptului ca are asigurare conform "chestiei" asteia: "Later in 2013 it will be a requirement for nurses and midwives to hold an indemnity arrangement in order to be registered with the NMC. " Sa ai o asigurare atat timp cat iti desfasori activitatea e de good sense si de la sine inteles pentru orice ignorant(a). Numai ca noi p-acilea de vreo cateva pagini vorbim despre inscrierea in NMC (s-a deschis sezonul).
    Deci, reformuland pentru cei care au mai trimis aplicatii la NMC si eventual au primit si raspuns: i s-a cerut cuiva sau a trimis cineva vreo asigurare? Nu de alta dar cam suntem spre "Later in 2013".
    Despre "chestia" asta vroiam sa stiu Mutu.
    Multumesc.
    Va doresc o zi buna.

6. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Raspunsul era ceva mai jos pe pagina postata de tine, nu doar in titlul articolului.
    Acum "chestia" cu sarcasmul nu face decat sa cazi in ridicol si... E pacat. Pe viitor iti sugerez sa formulezi intrebarile clar, scurt si la subiect. Doar asa anumite "chestii" vor putea fi evitate.
    Succes!

7. Rivedhaul

Rivedhaul New Member

Trophy Points:
    0
    Nu sarcasm era ci doar un fel de pasa inapoi, o preluare si continuare a unor replici formulate pe un anumit stil. Discutam si noi ca de-aia e forum. Ridicol era daca se lasa cu jigniri sau alte apucaturi urate cu care nici eu nu pot fi de acord. Iti imaginezi ca n-am nimic cu nimeni, ba din contra, tot respectul meu atat pentru tine cat si ceilalti participanti la discutie. Departe de mine dorinta de a te supara cu ceva.
    Multumesc frumos pentru raspunsul argumentat.
    Cu respect.

8. loredanasimo

loredanasimo New Member

Trophy Points:
    0
    Buna sunt noua.pe aici si as vrea sa stiu daca cunoaste cineva firma hr-unlimiteduk? Sunt seriosi? M-au contactat si mi-au spus ca te ajuta sa obtIi acte si in catsva luni te pot ajuta sa iti faca angajare directa...sa fie devarat... As dori o parere
    Va multumesc

9. ovidiu1987

ovidiu1987 New Member

Trophy Points:
    0
    salut . daca trimit actele catre NMC in alt plic decat cel dat de ei (este fff mic si nu incap actele atat de bine ) este ok nu?mc

10. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Atata vreme cat pui adresa corecta si platesti cat face , esti OK, ajunge,no worries.

11. iuli76

iuli76 New Member

Trophy Points:
    0
    buna, am trecut cu bine interviul cu Four Season Healthcare si acum astept contractual de munca. Poate cineva sa imi spuna daca e in regula ca mi s-a cerut pasaportul ptr a fi trimis in Uk ptr work permission?

12. oananirvana

oananirvana New Member

Trophy Points:
    0
    Si mie mi s-a cerut pasaportul, tot cu 4SHC am semnat un contract. L-am trimis, insa inainte m-am uitat pe site-ul UKBA (UK Border Agency), unde am citit ca se cer astfel de documente, in original, precum si 2 poze tip buletin. Sunt necesare pt permisul de munca.

13. Ionut27

Ionut27 Member

Trophy Points:
    6
    Buna....este cineva din cei care am luat interviul cu FSHC si trebuia sa plecam pe 16 septembrie in Scotia? O zii placuta va doresc !

14. Anonymous

Anonymous Guest

Cam cat mai dureaza acum raspunsul la CRB-ul cerut de un angajator din UK pt Nursing Home?

15. DavidW

DavidW New Member

Trophy Points:
    0
    in ce zona a scotiei mergi?

16. elena80

elena80 New Member

Trophy Points:
    0
    4-5 saptamani.

17. Ionut27

Ionut27 Member

Trophy Points:
    6
    Astept sa primesc contractul ca sa vad exact in ce zona o sa merg !

18. Anonymous

Anonymous Guest

Multumesc. Nu stiu de ce pt nevasta-mea dureaza mult mai mult.

19. Mirela00

Mirela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    Mai nou,angajatorul poate aplica si online(cel putin asa face compania pentru care lucrez eu),raspunsul primindu-l in cel mult 7 zile lucratoare.

20. ana-alexandru

ana-alexandru New Member

Trophy Points:
    0
    salutare tuturor
    eu sunt Ana si pe 9 septembrie am avut interviu la bucuresti cu Four Seasons pentru Irlanda de Nord.Cei de la MMA RECRUITMENT mi-au comunicat ca am fost selectata pentru un post .Astept contractul prin mail .Daca mai este cineva intr-o situatie asemanatoare va rog dati un semn de viata ,mi-e urat singura -trist-
    Va multumesc si urez succes celor care vor pleca in UK.

Share This Page