32 C
London
Friday, August 12, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. Anonymous

Anonymous Guest

De unde dracu scoateti prostiile astea , nu stiu!!!!

2. Ionut27

Ionut27 Member

Trophy Points:
    6
    Buna!!!!Stii pe ce data vin in Iulie cei de la MMA?Si eu o sa am interviu cu ei tot in Iulie dar nu mi-au zis exact data........

3. romina85

romina85 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut din nou,am si eu o intrebare pt cei cunoscatori ....Am trimis actele catre NMC din 5 februarie anul trecut,de fiecare data cand sun ,imi spun ca sunt in ''decision'',sau ''urgent decision'' ,dar nimic concret,de fiecare data cand am sunat la ei(si in ultimile 3 luni sun saptamanal),imi spun ca trebuie sa am rabdare...ca toate sunt ok,numai ca timpul de procesare e mai lung...Eu am deja un job care ma asteapta in UK dar nu pot pleca fara PIN si mi-e frica sa nu-l pierd.Trist e ca ieri am sunat din nou...si mi-au spus sa ma astept sa-l primesc in jurul datei de 15 SEPTEMBRIE.(ADIK la aproape un an de la depunere,iar eu pierd sigur jobul pana atunci :(...Cui sa ma adresez si ce sa fac sa urgentez cazul meu ca nu mai am rabdare si nici putere de intelegere....Multumesc!

4. andreeaamd

andreeaamd New Member

Trophy Points:
    0
    heeey...stie cineva sa-mi zica in ce format trimiti formularul de la NMC....asa cum mi l-au trimis ei, cu toate paginile? sau doar flow chart-ul si hartiile in care sunt stampilele, experienta bla bla, am vazut ca formularul are o linie punctata semn ca ar trebui separate...cred!

5. Anonymous

Anonymous Guest

daca-mi aduc aminte, pe la inceputul acestui topic era o lista cu documentele si chiar niste atasamente ale formularelor....

6. andreeaamd

andreeaamd New Member

Trophy Points:
    0
    ...apropooo....revin la nelamuririle mele...am citit la inceputul forum-ului despre actele necesare pt obtinerea Pin-ului si nu inteleg un lucru!...la ce imi trebuie adeverinta de buna purtare de la OAMMR cand ei au semnat in formular la good character, unde se precizeaza ca n-am avut nici o abatere, bla bla.....chiar e necesar si de avederinta aia?....stie cineva sa-mi spuna?....va rog....am toate actele gata pt a fi trimise si ink ezit sa o fac, k mai citesc una alta pe aici :))

7. andreeaamd

andreeaamd New Member

Trophy Points:
    0
    ...sttu ca s-ar calul cu atatea intrebari...dar :))))
    ....stie cineva sa-mi spuna ceva de MMA Recruitment sau VPL Healthcare???
    ....sunt seriosi?...e cineva care a plecat prin ei???
    ...multumesc ca ma suportati! :p

8. vaduva.robert

vaduva.robert New Member

Trophy Points:
    0
    Andreea, baga ID-ul meu de mess ca iti spun eu de MMA.. Am incercat cu mesaj privat dar, n-am reusit..
    ID: wsk.robi

9. nicodimas

nicodimas New Member

Trophy Points:
    0
    In legătura cu national insurance,am sa va dau mai multe informații vineri atunci cand eu am programarea.Cam cate ore se puncteze pentru cursurile date de spital,6 la număr,pana acum,facute online.Urmeaza o șaptamana de induction plus teste....Acestea se iau in considerare sau nu? Multumesc pt răspuns anticipat.Bafta tuturor!

10. alynalup83

alynalup83 New Member

Trophy Points:
    0
    De unde dracu scoateti prostiile astea , nu stiu!!!!

John_Nutt
    Cartur

Spun asta pt. ca am luat legatura cu cineva care locuieste in Londra de f mult timp si cunoaste destui romani care au aceasta problema ; romani care au un angajator si nu li se acorda Insurance Number le vine denegat chiar si pt a 4-5 oara , din acest motiv am intrebat

Multumesc!

john_nutt in cazul in care nu sti nimic ar fi mai bine sa nu spui nimic ( injuraturile nu isi au locul aici -sssst- )

11. Anonymous

Anonymous Guest

Foarte bine ai facut, draga mea. Nu stiu ce nevoie mai ai de noi atunci!

Ma simt dator totusi sa-ti dau un sfat , posibil sa te ajute.
    Citeste exact legislatia despre acordarea acestui NIN-o , apoi multe informatii despre ce si cum ai sa gasesti pe forum, daca-l citesti.
    Daca vii cu un ton decent poti pune intrebari si primi si raspunsuri.

Sau poti sa iei de bun ce-ti spune cunostinta ta si ...asta e, alege alta tara!

12. romina85

romina85 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut din nou,am si eu o intrebare pt cei cunoscatori ....Am trimis actele catre NMC din 5 februarie anul trecut,de fiecare data cand sun ,imi spun ca sunt in ''decision'',sau ''urgent decision'' ,dar nimic concret,de fiecare data cand am sunat la ei(si in ultimile 3 luni sun saptamanal),imi spun ca trebuie sa am rabdare...ca toate sunt ok,numai ca timpul de procesare e mai lung...Eu am deja un job care ma asteapta in UK dar nu pot pleca fara PIN si mi-e frica sa nu-l pierd.Trist e ca ieri am sunat din nou...si mi-au spus sa ma astept sa-l primesc in jurul datei de 15 SEPTEMBRIE.(ADIK la aproape un an de la depunere,iar eu pierd sigur jobul pana atunci :(...Cui sa ma adresez si ce sa fac sa urgentez cazul meu ca nu mai am rabdare si nici putere de intelegere....Multumesc!

13. karina4472

karina4472 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor! sunt relativ noua pe acest site desi va urmaresc demult ,...,si tin sa va multumesc pentru multiplele informatii pe care ni le-ati pus la dispozitie.....

14. karina4472

karina4472 New Member

Trophy Points:
    0
    romina 85 as dori sa te intreb cum ai reusit sa-i determini pe aia ..sa te astepte cu jobul?ce fel de contract ai semnat cu ei incat nu-si pot permite sa te accepte la munca pana nu-ti primesti PIN-ul?

15. nicodimas

nicodimas New Member

Trophy Points:
    0
    Neata tuturor.Revin cu noutati despre national insurance,programare si interviu ok.Nu are nici o legătura cu faptul ca ești roman si ti se pun niste restricții din start,nu am simțit asta deloc.Incredere si puțin optimism,oameni.O zi buna tuturor!

16. Speedy.

Speedy. New Member

Trophy Points:
    0
  17. romina85

romina85 New Member

Trophy Points:
    0
    Da...am dat interviu in ianuarie,si am fost anuntata ca desi nu am PIN nr voi putea obtine WP.Total Fals!Am avut incredere in Business Activ Consult din Cluj...,dupa ei eu si peste doi ani daca iau pinul,angajatorul ma asteapta cu locul ''caldut''.Am semnat chiar si contractul de munca si am si trimis pasaportul la ei....si nimic..(sunt acusi 7 luni)Niste mincinosi si neprofesionisti!Sper sa-mi pot recupera cat mai repede pasaportul...:(

18. miriam90

miriam90 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    asistenta medicala
    pin number renew

salut tuturor,am o intrebare ,spuneti mi va rog daca anul asta se implinesc trei ani de cand am pin la nmc ,am platit fireste taxa in fiecare an ,ce trebuie sa fac ,sa astept de la ei vesti despre o eventuala reinnoire ,unde poate imi vor cere anumite date ,sau sa cer eu prin email cum s a mai scris in anumite postari ,sunt confuza nu stiu ce sa fac,va rog sa ma ajutati daca vreti,Poate vor fi personae care vor spune ca s a scris deja in forum despre asta ,asa cum am mai vazut deja ca I certati pe unii,dar daca vreti sa faceti o fapta buna faceti o pur si simplu fara sa fiti nemultumiti ca nu citim forumul de la a la z pentru ca poate unii nu avem timp sau nu pricepem unele lucruri,azi am stat mult timp sa citesc ,lucruri interesante ,dar in viteza in care suntem in ziua de azi unele lucruri nu se mai pot face cum trebuie.va multmesc din suflet tuturor care scrieti aici ,e foarte util si bun acest forum si scuze daca am suparat.Mentionez ca in acesti trei ani am continuat sa lucrez in Romania ,negasind un prilej de a pleca in UK.Multumiri

19. Basescu

Basescu New Member

Trophy Points:
    0
  20. miriam90

miriam90 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    asistenta medicala
    Multumesc pentru raspuns ,asa e am citit ,te rog sa ma contrazici daca gresesc .dar din cat am citit acea declaratie se descarca de catre mine sau o trimit ei inainte cu 45 de zile de la data expirarii pinului ,eu o voi semna pe proprie raspundere ca am facut cel;e 450 de ore de practice si cele 35 de ore de lectura nursing ca sunt apta de a profesa in ceea ce priveste sanatatea ,platesc cele 100 de lire .si cam atat.Din ce am inteles eu inseamna ca nu trebuie sa mai trimit nici o adeverinta de pe unde lucrez ca sa confirme asta ,ci numai ei pot sa mi ceara oricand sa dovedesc ca e adevarat ce am semnat in acea declaratie.asta am inteles eu citind .te as ruga sa mi confirmi daca e asa ca nu sunt prea sigura ,engeza mea nu e de nota 10.multumesc mult oricum ca mi ai raspuns,sper sa mai vorbim ,eu sunt in Romanica inca nu m am indurat sa plec de pe aici ,dar vreau sa mi reinoiesc pinul ca de la anul cand vom avea drep de munca sa incerc sa vin si eu in uk as vrea tot intr un spital asa cum lucrez si aici .Cine stie poate voi reusi.Toate bune draga Basescu si tuturor multa bafta

Share This Page