17.9 C
London
Thursday, May 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

as dori un sfat

Discussion in 'EMIGRARE' started by lauraelena69, Mar 9, 2013.

1. lauraelena69

lauraelena69 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua.Vreau sa va felicit pentru toate informatile pe care le-am gasit in acest forum.Este prima oara ca scriu aici si sper ca nu am gresit topicul.Ma numesc Laura si impreuna cu sotul meu sintem asistenti medicali si lucram in acest moment in Italia dar din causa crizei care a ajuns si aici o sa avem de lucru pina in luna iulie,de aceea am decis sa ne transferim in uk,unde avem niste prieteni englezi care sint medici stomatologi.Am facut deja documentele pentru NMC si acum asteptam raspuns.Dupa ce am citit acest forum am inteles ca nu avem drept de munca si trebuie sa accesam, pentru WP si din cite am inteles este f.greu.As vrea sa va pun citeva intrebari;Daca sintem registrati RGN1 putem sa lucram ca asistenti medicali in stomatologie? Credeti ca prieteni nostri ne pot ajuta sa facem toate documentele intrun mod mai rapid?Va multumesc anticipat pentru raspunsurile dumneavoastra.

2. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Dreptul la munca este greu de obtinut, trebuie sa gasiti un angajator care sa aplice pentru voi la HO pt WP.
    Dar, DIN iANUARIE 2014 VETI PUTEA LUCRA FARA PROBLEME, DESIGUR, DACA AVETI pin-UL. SCZ

Mai important ar fi cred, sa va puneti la punct cu limba engleza.
    Prietenii nu prea au cu ce va ajuta cu documentele, uitati modelul romanesc italian (eventual) de "ajutor", daca la asta va gandeati.
    Ca sa activezi RGN intr-un cabinet stomatologic, cred ca trebuie sa mai urmati ceva cursuri.
    Multa bafta!

3. lauraelena69

lauraelena69 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc mult pentru raspunsul dumneavostra.

Share This Page