2.4 C
London
Tuesday, January 25, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Arsenal - STEAUA (dec. 2007)

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by parteneru, Aug 30, 2007.

1. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Am fost astazi la stadionul Steaua sa intreb despre bilete.
    Am aflat insa doar numele onorabilului domn, care se ocupa cu deplasarea suporterilor Stelei la meciurile din deplasare din CL (si inclusiv de vanzarea biletelor la aceste meciuri). Acesta este: Vlad G?rl?.
    Din pacate el nu mai era la stadion, fiind plecat la Praga (unde maine joaca Steaua). Si se intoarce abia vineri, iar la stadion ajunge abia saptamana viitoare. (cand eu nu voi mai fi in Ro).

Deci daca mai are timp cineva sa se duca sa se intereseze la stadion, acesta este domnul de care trebuie sa intrebe (probabil nu se pot rezolva prea multe lucruri la telefon).

PS: Stand de vorba cu unul dintre agentii de paza de la cladirea de birouri, mi-a spus ca biletele de la meciuri CL din deplasare s-au terminat. Ca au fost vandute cate 6 la pachet (pentru toate deplasarile) si au fost deja epuizate...
    Desigur nu stiu cata greutate sa pun pe aceste informatii... deci probabil cel mai bine ne lamurim daca reusim sa vorbim chiar cu Vlad.

OFFTOPIC: in sfarsit mi-am luat si eu un tricou si un fular cu Steaua... -sunny-

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Ramy, nu se stie nimic despre preturi pt ca trebuie sa luam din .ro ca sa fim in galeria Stelei. Cele postate anterior sunt de la Arsenal.

Oameni, sa ne intelegem, avem vreo sansa sa ajungem la meciul asta? Preferabil printre stelisti? Are cineva cum sa ia legatura cu acest Vlad Garla?

3. mariolyme

mariolyme New Member

Trophy Points:
    0
  4. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Buna motanik -wave- Sper sa reusim! -sunny-

Nici eu nu am inteles foarte bine partea aceasta cu pachetul de bilete. Si din cauza asta nu am acordat atata importanta spuselor paznicului (desi ei sunt oameni cu greutate la Steaua... :) )

Stiu sigur ca regula aceasta cu pachetul se aplica pentru meciurile de acasa (de pe Ghencea). Dar in deplasare suna cam silly. Cum sa iei bilete la toate meciurile. Pai cat costa deplasarea, cazarea si biletul, e o mica avere daca te duci la toate...

Din cate stiu eu, biletele pentru meciurile din deplasare se negociaza cu fiecare club in parte si rareori se dau acelasi numar de bilete de la toate cluburile (ca sa poata Steaua sa le vanda la pachet).

Plus ca in Spania sunt mult mai multi romani decat in Cehia sau UK, deci multi mai multi posibili sustinatori.

Ceva deci nu se leaga. Trebuie vorbit direct cu Vlad G?rl? si sa vedem ce ne spune el.

Oricum, pentru ca noi ne interesam din timp (chiar si daca Steaua a cerut deja de la Arsenal doar 100 de bilete , si le-a vandut pe toate), se mai poate suplimenta nr-ul biletelor pt romani, pentru ca nu e vorba de foarte multi suporteri. Deci ar trebui sa putem gasi ajutor de la cei de la Steaua. Doar e in interesul lor sa intram la meci.

Anul trecut Becali cand a jucat cu Realul a luat la el cateva sute de bilete si le-a impartit in piata in Madrid la romanii veniti sa-i sarute mana... :) Deci cred ca ne vor ajuta si pe noi sa cumparam biletele (chiar si fara sa facem acelasi gest ca romanii din Spania... :).

Oricum, chiar daca nu mai are nimeni drum la stadion saptamana viitoare, am sa vorbesc eu cu cativa prieteni stelisti sa incerce sa se duca ei sa vorbeasca cu Vlad, si poate reusim ceva asa...

-wave-

5. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0

Salutare la toti !

Daca nu ati inteles...partea cu PACHETUL de bilete este valabila numai pentru meciurile pe care STEAUA le va disputa acasa, in BUCURESTI.

Bineinteles ca nu este legal si multi suporteri au facut scandal, dar ...asta e ROMANIA...asta este JIJIIIIIIIIII Becali !

Oricum...cert este ca ei vand PACHETE numai la meciurile de acasa ! ! !

6. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Cine a vazut ca e 30 de lire biletul la meci? sau cum aflam cum putem sa mergem ca asa vrem si noi 3 bilete..
    Stie cineva ceva sigur? si ce nu ne putem duce la galeria Stelei odata ce intram in teren? -walk

7. denisss

denisss New Member

Trophy Points:
    0
    SLAVIA PRAGA_STEAUA 2-1!!!! steaua a jucat bine dar nu destul incat sa batem,asa ca probabil meciul cu arsenal de la londra care e programat ultimul din grupa probabil nu va mai avea nici un rost ptr ca vom fii out...sunt pesimist acum ca sunt nervos dupa acest meci vizionat...

8. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Steaua a jucat bine? :)) cred ca nu ne-am uitat la acelasi meci..sunt de acord insa cu ultima ta remarca...ehh poate la anul daca ne vom mai califica.

9. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    eu am fost la middlesborough,a fost mai usor,chit ca am stat intre fanii lor,da cum ajungem pe emirates?,cred ca singura sansa e varianta cu ro,astia nu vor vinde noua aici ,la cum joaca arsenal acum cred ca va fi full,nu conteaza de vor fi calificati sau nu

10. robertmaier

robertmaier New Member

Trophy Points:
    0
    cel mai simplu pt bilete la meciul stelei de aici mi se pare prin cei de la mag ro din walthamstow,am fo cu ei la midlesborough si a fo ok, eu m-am inscris cu un depozit de ?30

11. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    poti sa-mi dai un nr de telefon ceva te rog?

12. robertmaier

robertmaier New Member

Trophy Points:
    0
    pt bilete la meci 07703042588

13. robertmaier

robertmaier New Member

Trophy Points:
    0

14. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Deci e vb de un depozit de ?30... insa despre pret nimic...

15. vik

vik New Member

Trophy Points:
    0
    va fi un meci frumos, si-mi pare rau de pe acum pentru bataita pe care o va lua steaua de la arsenal -action- -popcorn- -walk

16. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    la ce joaca steaua acum si la ce joaca arsenal acum,stadionul va fi full din dorinta de a fi partasi la un nou record de goluri in CL -walk

17. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Mentionati Romani-Online si sunati la:

ARSENAL v STEAUA
    12 Decembrie 2007
    Depozit ?30
    inscrieri pina la data de 01 Noiembrie

SEVILLA v STEAUA
    23 Octombrie 2007
    Depozit ?50
    inscrieri pina la data de 01 Octombrie

Magazinul La Dumitrescu
    141 wood street
    London E17 3LX
    Locuri limitate
    mob: 07703042588
    e-mail: ladumitrescu@yahoo.co.uk

Admin,
    -pharao-

18. erosman26

erosman26 New Member

Trophy Points:
    0
    pe ce canal din anglia as putea vedea si eu meciul steaua-arsenal de marti? stie cineva daca il transmite vre-un canal de pe net, ca nu am sky sau altceva in schimb am internet, si sigur pe net tvrI nu il va transmite.Stiu ca aici il transmite pe itv4 dar nu il prind

19. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Din cate stiu eu, doar pe ITV4 si Sky este transmis meciul, dar nici nu cred ca am sa ma uit.. o sa le traga Arsenal o bataie de o sa cante aia singurei la sfarsitul meciului.

Am vazut ultimile meciuri disputate de cei de la Arsenal, si, nu le dau celor de la Steaua nici macar 10% sanse sa faca un egal acasa. Cel putin 2-0... Arsenal are un joc exemplar si "se joaca" cu echipele englezesti, pe cand Steluta se chinuie sa castige cu Vaslui. Sa speram ca nu o sa ne dea scor, asa cum au facut`o cei din Noua Zeelanda la Rugby zilele trecute.
    Vestile mai bune ca sa zicem asa vin de la Sebilla, care a pierdut etapa aceasta un meci in deplasare, dar si astia cred ca o sa ne i-a toate cele 6 puncte. Asa ca.... poate un UEFA? Asta daca nu ne-o trage inca odata si Slavia. Vai de mama lor :))

20. erosman26

erosman26 New Member

Trophy Points:
    0
    am intrat pe siteul celor de la itv si se pare ca vor transmite meciul steaua-arsenal pe net pe itv4 asa ca sper sa il vad cine vrea sa il vada intrati pe siteul lor si poate o sa reusiti sa il vedeti eu cel putin sper sa il vad daca nu mai caut si alte canale care o sa il transmita pe net

Share This Page