7.9 C
London
Tuesday, October 27, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Arsenal - STEAUA (dec. 2007)

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by parteneru, Aug 30, 2007.

1. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Steaua vine la Londra

-ww- -beer-

Miercuri 19 septembrie
    SLAVIA PRAGA - STEAUA

Marti 2 octombrie
    STEAUA - ARSENAL

Marti 23 octombrie
    SEVILLA (AEK) - STEAUA

Miercuri 7 noiembrie
    STEAUA - SEVILLA (AEK)

Marti 27 noiembrie
    STEAUA - SLAVIA PRAGA

Miercuri 12 decembrie
    ARSENAL - STEAUA

2. Anonymous

Anonymous Guest

ce frumos
    poate prin noiembrie primim si o veste buna de la HO -sunny-
    daca nu, batem pe arsenal cu 3-0 -finger-
    numai de glume ma tin :-dd
    O:O

3. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Veste buna, neveste buna de la HO, hai sa batem pe arsenal cu 1-0 oricum... :)

...nu de alta dar ca sa mai strangem puncte UEFA pentru coeficientul de tara.
    Si Otelul si Clujul au iesit din UEFA si nemtii pandesc dupa colt sa ne ia locul...

Hai Ro!
    -ww-

4. dxter

dxter New Member

Trophy Points:
    0
    Steaua o va intalni in primul meci al grupelor Champions League pe Sparta Praga, pe 19 septembrie, pe teren propriu. Vezi programul meciurilor din grupa H a Champions League.

19 septembrie: Slavia Praga - Steaua, Arsenal Londra - FC Sevilla/AEK Atena
    2 octombrie: Steaua - Arsenal Londra, FC Sevilla/AEK Atena - Slavia Praga
    23 octombrie: FC Sevilla/AEK Atena - Steaua, Arsenal Londra - Slavia Praga
    7 noiembrie: Steaua - FC Sevilla/AEK Atena, Slavia Praga - Arsenal Londra
    27 noiembrie: Steaua - Slavia Praga, FC Sevilla/AEK Atena - Arsenal Londra
    12 decembrie: Arsenal Londra - Steaua, Slavia Praga - FC Sevilla/AEK Atena.

5. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0
    Stiti cumva cum se pot cumpara bilete la arsenal-steaua biletele ptr noi romanii in tribuna noastra tare mi-as dori sa vad unu din meciuri

6. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Biletele pentru galeria Stelei la meciurile din deplasare se cumpara din Ro (de la stadionul Steaua daca nu le vor pune in vanzare si in alta parte)...

7. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    atunci tinem cu Arsenal ... cel putin eu nici nu imi propusesem sa tin cu altcineva :D

8. Anonymous

Anonymous Guest

nu prea cred

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Mergem la meci? Facem un grup?

10. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Vreau si eu!

11. georgeregister

georgeregister New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Locuiesc in Belfast si doresc sa cumpar bilet pentru meciul Arsenal - Steaua, de pe 12 Decembrie 2007. De unde as putea sa-l cumpar?

M-am uitat pe site-ul oficial Arsenal si acolo scrie clar ca nu pot cumpara bilet(e) de la ei daca sunt fan al echipei adverse.

Se poate cumpara biletul direct de pe internet de pe site-ul steauafc.com ?? Cand se pun in vanzare, la ce pret si de unde?

Astept raspunsurile voastre. 10x George

12. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    pai si de ce trebuie sa fii fan al echipei adverse ? :D ... fii fan al lui Arsenal :p

13. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0
    Problema e ca tre sa fi membru ca sa poti cumpara un bilet la arsenal si ca sa te inregistrezi tre sa platesti niste taxe lunare in functie de varsta etc nici eu nu am inteles prea bine intai se vor vinde biletele ptr membri clubului si ce ramane la public deobicei la meciurile mari nu mai ramane nimic iar daca raman niste locuri libere biletu va fi de la 200 ? in sus si bineinteles ai sa stai si sus de tot.
    Cel mai bine acum e sa luam bilete ptr meciu cu steaua in tribuna noastra oricum arsenal o sa ofere locuri ptr suporteri nostri si zic eu ca daca cumparam de pe acum o sa avem sanse mari.
    Daca cineva afla cum sa posteze
    Multumesc

14. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Pai stie cineva daca se pot cumpara din Romania ca la sfarsitul lui octombrie ma duc eu acasa si as putea lua bilete pt cine doreste....???

Asta asa,ca fapt divers,ma gandeam poate va ajuta cu ceva...eu una nu ma pricep la fotbal si nici nu stiu unde sa ma interesez,dar am merge si noi daca e....

15. lore_tiv

lore_tiv New Member

Trophy Points:
    0
  16. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Bilete in galeria Stelei se vand numai de catre Steaua si deocamdata nu se vand pe net.

Foarte frumoasa ideea ta motanik.

Eu nu sunt un fan al Stelei neaparat, nu imi place in mod deosebit de nimeni de la Steaua (de la patron si antrenor pana la jucatori si ultrasi) dar vreau sa vin 400 km pana la Londra la meciul cu Arsenal.

Judecand dupa poza din "manualul suporterilor" o sa imi trebuiasca macar un fular cu steaua, daca nu si un tricou.

Si ar fi frumos sa fim mai multi chiar in galeria romaneasca.

"Romanesc" nu este numai ce fac altii (indiferent daca ne place sau nu) ci si ceea ce facem noi... caci si noi suntem romani, nu?

Sper sa ne distram si sa fie frumos.

PS: Cum aflu ceva mai mult de bilete, postez.
    PS2: Razvan, la multe meciuri din CL, galeriile aclama numele echipei adverse inainte de meci, in semn de respect fata de suporteri acestora si fata de echipa adversa. Asa ca daca vrei sa te duci in galeria Arsenal sa ii inveti sa strige Steaua - e o idee super-tare.

17. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Din ce am aflat eu magazinul online al Stelei nu se va deschide prea curand.
    Deci biletele si materiale cu clubul nu se pot lua decat din RO, de la casierii si de la magazinul din Ghencea (sau cele partenere).

18. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    andreiutzu,

imi pare rau sa te dezamagesc, dar din 1990 sustin fotbalul britanic cu tot ce inseamna el pentru ca ASTA E CE IMI PLACE MIE. La vremea aia deja eram sictirit de anii cu Flacara Moreni, FC Olt, Victoria, Steaua, Dinamo si altele, asa ca am sarit gardul la spectacolul adevarat ... si nu pot sa ma prefac ca sustin ceva ce nu imi palce sustinand echipe de cioturi !

19. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Nici o problema, te inteleg Razvan.

Nici eu nu sunt un suporter adevarat al Stelei (sau al oricarei alte echipe romanesti) si nici nu as vrea sa incep sa descriu sentimentele pe care mi le provoaca peisajul fotbalistic mioritic.

Recunosc ca nu merg pe stadion in Ro, (si nici nu am apucat sa vad un meci in afara inca... don't laugh :), si cred ca cel mai probabil, chiar in cazul unei victorii, m-as simti stingher intre "ultrasii" oricarei echipe romanesti pentru ca avem mijloace diferite de a ne exprima bucuria si de a sustine o echipa.

Dar sper ca pana la Londra sa nu ajunga numai "ultrasi", si sa fim cat mai multi romani din UK, sa ne bucuram toti ca suntem impreuna, si sa incercam sa luam parte, nu doar sa asistam la spectacol - indiferent de jocul echipei sau de rezultat. (si nu ma refer sa alergam in fundul gol pe teren, sau sa facem ceva cu care sa aparem la stiri seara, decat poate daca ne vopsim frumos pe fata :). sau avem un banner dragut, sau cantam si noi imnul lui Arsenal, sau aplaudam la golurile lor... Atatea lucruri frumoase pe care le poate face un suporter al Stelei, indiferent de jocul echipei sau de "valoarea" umana sau sportiva a oricaror persoane din jurul sau din interiorul clubului.

-wave- sper sa fim cat mai multi si sa ne vedem undeva inainte, sa mergem organizati la meci... sa parem "for real"... :)

20. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Andreiutzu, o bila alba sau o bere virtuala (una reala la meci!) pt ultimul paragraf si pt mesajele tale in general, pline de bun simt, informate, concise, ma bucur sa avem printre noi oameni ca tine.

Oana, e super ideea ta.
    Propun sa facem o lista cu persoane care vor sigur sa mearga la meci, strangem banii si ii platim Oanei sa cumpere (eu una am inca o promisiune din tara dar nu stiu cat de sigura este, in momentul asta). Ce ziceti? -ww-

Share This Page