7.3 C
London
Monday, January 18, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2... BR7 #3

Discussion in 'ARHIVA' started by plictis, May 11, 2007.

1. timy

timy New Member

Trophy Points:
    0
    Salut! E cineva care a primit BR-ul in luna ianuarie? Si daca da , cand ati trimis actele? M-am saturat sa tot sun si sa primesc acelasi raspuns! ,, aplicatia asteapta sa fie procesata'...bla, bla. Mersi

2. luana_m

luana_m Member

Trophy Points:
    6

Shumi, cum a decurs infatisarea la tribunal pe 16? Sper ca totul sa fi fost ok....Ti-au dat pana la urma blue card?

-takecare- akecare-

3. timy

timy New Member

Trophy Points:
    0
    Astazi m-am intors din Romania si am primit....BR- urile!!!!!! -dance- ance- Sunt asa de noi si de albastre!!!!! Mii de multumiri tuturor care au ajutat!!! Bafta !! -takecare- akecare-

4. luana_m

luana_m Member

Trophy Points:
    6
    -congrats- ongrats- Timy! Sa le folosesti sanatos!.... P eca baza (statut) le-ai luat? Am pierdut firul povestii tale in cele 12 pagini la subiectul acesta...

-takecare- akecare-

5. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari timy!
    Sa-ti ajute sa devii milionar! -ahaa- haa-

6. tun

tun Member

Trophy Points:
    16
    stie cineva daca se poate aplica pt yellow card direct cu angajatorul fara nevoie de scoala...

7. aicititregulamentulʔ

aicititregulamentulʔ New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2... BR7

nu , nu se poate deoarece yellow card se elibereaza doar daca : esti student(trebuie sa demonstrezi cu scrisoarea de la scoala), self si self suficient.
    -staycool- taycool-

8. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0

Salut la tot forumu astazi am primit raspunsu de la tribunal din pacate nu am avut un rezultat favorabil -sad- ad- am pus aici scrisoare si cu motivu ptr care am fost refuzat ptr blue card ca sa inteleaga toata lumea.
    Asta e am aplicat ptr yellow card si am degand sa mai aplic inca odata ptr blue cu alta scrisoare de la familie si daca am sa fiu refuzat iar am sa fac apel si tot asa le dau de munca :)

9. crismarten

crismarten New Member

Trophy Points:
    0

Salut Shumi!
    Si eu am fost refuzat..aplicand pe BR2...dupa doua luni de asteptare..si telefoane + acte aditionale cerute..etc.Pot sa fac apel pana pe 8 Martie dar nu sunt sigur daca se merita..Cand timp ai asteptat din momentul
    depunerii contestatiei pana la infatisarea de la tribunal ? Si cat a costat avocatul daca ai avut unu'? Intre timp am inceput demersurile pt. self employed si BR1..dar acum ma gadesc ca poate am renuntat prea usor la varianta blue card-ului..mai ales ca aveam oferte de munca concrete de la 4-5 companii in caz ca l-as fi obtinut (acceptat si dupa al doilea interview etc- salariu de cel putin 26k/an)
    Ceva sfaturi generale?..sunt relativ nou in UK..aproape 4 luni

10. prioteasasilviuadrian

prioteasasilviuadrian New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Pe Teacher & Restaurant Assistant Manager
    Hi
    Sorry for you
    dar decizia e corecta , adica chair daca faci apel...faci degeaba):):)stii bine

Mi-e mia dat cardu in 3 saptamani acuma 7 zile, am schimbat 3 familii,si am avut pauza 26 de zile...
    so no problem cu Home Office

11. crismarten

crismarten New Member

Trophy Points:
    0

Ce fel de familii?..pt care ai lucrat?..Cand timp ai lucrat pt fiecare? Ai aplicat cumva in persoana la Croydon?..ori prin posta la Sheffield?(ca mine)

12. claudia77

claudia77 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut

As dori sa aplic in persoana pt blue card,dar nu am gasit nici un nr de tel la care as putea sa sun sa imi fac programare.Ma poate ajuta cineva cu aceasta informatie?
    Va multumesc anticipat.
    O zi buna tuturor.

13. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0

We offer a same-day service for applications on forms BR1, BR2, BR3, BR4 and BR7 at our public enquiry office (PEO) in Croydon. You should make an appointment in advance by telephoning 0870 606 7766.

http://www.ind.homeoffice.gov.uk/workin ... osendform/

14. claudia77

claudia77 New Member

Trophy Points:
    0
    Thanks Motanik, you are a life saver.

15. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

As vrea sa va reamintesc sa postati problemele/dificultatile pe care le intampinati atunci cand apelati la Home Office.

In sectiunea English, este un topic special (scrieti in lb engleza va rog, DST este cetatean britanic).

http://www.romani-online.co.uk/componen ... ic,995.30/

Share This Page