10.4 C
London
Monday, October 25, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

aplicatie posta blue card

Discussion in 'EMIGRARE' started by marian80, Jan 4, 2012.

1. Matusch

Matusch New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Bine macar ca se misca ceva mai repede decat au facuto anul trecut,asteaptate sa primesti blue cardul zilele astea,o sa iti vina mai devreme de 25 februarie,poate deja ti l-a eliberat si e pe drum,la posta.

2. valentinrobe

valentinrobe New Member

Trophy Points:
    0
    wow....wow....wow -petrecere- - party2- a venit blue cardul - party2- -hi5- .......dupa aproape 7 luni de asteptare (pe 23 iulie a ajuns aplicatia la ei) iar azi 16.02.2012........in sfarsit am cartonasul albastru. Am aplicat ca dependent de sotie ( yelow card ) iar in urma cu 2 saptamani mi-au cerut printr-o scrisoare sa le trimit ca sotia si-a pastrat statutul de student si alte statementuri cu toate ca totul era la dosar plus ca sotia isi plateste in continuare asigurarea medicala (cu toate ca asta putea sa verifice singuri la colegiu NVQ ) dar m-am conformat si le-am trimis scrisoare de confirmare alte statementuri si am scos si de la sotie statement precum ca i se opreste banii lunar pentru asigurare (Aviva).Am trimis totul cu special delivery iar azi mi-au venit toate documentele trimise plus blue cardul in plicul preplatit. Ca sa dau toate detaliile scrisoare de completare a actelor a fost trimisa de echipa 5 iar scrisoarea de acceptare de echipa 25 (deci lucreaza si cate doua echipe).
    Mult succes la toti......nu disperati .

3. BGU

BGU New Member

Trophy Points:
    0

Da ai avut dreptate, a venit BC pe 16 Februarie dimineata. Emis pe 14 Februarie. -ras4-

4. nick25

nick25 New Member

Trophy Points:
    0
    eee!!! octombrie pe site! inainteaza se pare, e bine -bravo-

5. nick25

nick25 New Member

Trophy Points:
    0
    nu a mai primit nimeni nimc?

6. Matusch

Matusch New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Dintre cei care au aplicat pentru Blue card in Octombrie 2012,a-ti primit ceva pana acuma?S-a schimbat data mai acu`o saptamana,chiar nu este nimeni care sa fi primit nimic dintre cei care au aplicat in Octombrie....alllloooo....allllloooo....aaaaallllloooo

7. nick25

nick25 New Member

Trophy Points:
    0
    chiar nimeni din octombrie nu a primit nimic? off...

8. duras22

duras22 New Member

Trophy Points:
    0
    eu am aplicat in 25 oct 2012 pt blue card ca dependent de sotie...si astept am sa postez de indata ce soseste postasul cu actele....presimt ca apar pe saptamana viitoare -dans-

9. Alexaroth

Alexaroth New Member

Trophy Points:
    0
    As vrea si eu va rog sa stiu unde scrie ca trebuie sa ai asigurare medicala pt blue card, daca esti student. Am primit yellow card si am avut asigurare, daca o interup, nu o sa imi dea blue card? Asta presupunand prin absurd ca nu se ridica limitele in Decembrie

10. nick25

nick25 New Member

Trophy Points:
    0
    chiar te rog sa postezi. eu am aplicat pt yellow de student pe 6 noiembrie deci dupa tine nu ar mai fi mult. bafta multa si saptamana viitoare sa fie! sotia a aplicat ca student sau self?

11. sky1982

sky1982 New Member

Trophy Points:
    0
    pana la urma cum e cu asigurarea?trebuie pastrata?sunt persoane care au aplicat pt BC ca studenti la colegiu pt NVQ si nu numai, (exceptandu-i pe cei care studiaza la Univ pt bachelor sau master),si au primit acesta hartie c9olorata fara asigurarea in cauza? -nu-stiu-
    cat despre ridicarea restrictiilor..................vad ca stirea hot zilele astea in Ro este amanarea intrarii in Schengen dupa cum si-ar fi exprimat dorinta nemtii inca neoficial.Asta inseqamna ca desi se vor relua discutiile in oct, nu se ridica restrictiile pt 2014....?????? numai jocuri politice si interese -plans- lame

12. i0ana

i0ana New Member

Trophy Points:
    0
    Nu exista NICIO legatura intre Schengen si restrictiile pe piata muncii.

13. omarina80

omarina80 New Member

Trophy Points:
    0
    SI???? Pana la urma ce facem cu asigurarile astea??!! Le m tinem sau nu? Cum renuntam la ele? Eu zic ca vom avea drept de munca de la anul si cardurile vor ramane optionale o perioada.

14. nick25

nick25 New Member

Trophy Points:
    0
    eu nu mai inteleg nimic, chiar nimeni din octombrie nu a primit nimic? sau nu scrie nimeni? s-a schimbat data pe site de 2 sapt si absolut nimeni n-a primit nimic. ciudat....

15. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Tu crezi ca toti care au aplicat pt card, au si participare pe forumul asta??
    Si/sau are vreo legatura primirea cardului cu anuntarea evenimentului pe acest forum?
    D.P. 074

16. isilviu85

isilviu85 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare
    Stie cineva ce sanse sunt ca sa obtii Blue Card-ul daca ai aplicat ca si self-suficient sau de cati bani trebuie sa ai in cont ?

17. cristinikaaa

cristinikaaa New Member

Trophy Points:
    0
    BUNA EU AM APLICAT CA SI STUDENT PT YELOOW....PE 20 IANUARIE 2013.....CHIAR ASA MULT SA DUREZE?6 LUNI?

18. alexcelgroaznic

alexcelgroaznic New Member

Trophy Points:
    0
    eu nu inteleg de ce mai aplicati pentru blue card cand mai sunt 8 luni.. cred ca 6-10 luni dureaza aplicatia:))) nu are rost!

19. cristinikaaa

cristinikaaa New Member

Trophy Points:
    0
    mie imi trebyuie yelllow...chiara asa sa ast 6 luni e enorm

20. nick25

nick25 New Member

Trophy Points:
    0
    pai lucreaza la octombrie de vreo 3 sapt...dureaza da....

Share This Page