17.4 C
London
Sunday, June 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Aplicatie Croydon Au Pair

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Andy26, Jul 13, 2010.

1. Andy26

Andy26 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor,

Felicitari pentru ceea ce faceti aici cu acest web site, care este un real ajutor pentru noii veniti si nu numai. Eu deabea am venit in UK ca si au pairm si doresc sa aplic pentru Worker Accesion Card ca si au pair. Stiu ca am nevoie de BR3, pasaport, 2 poze tip pasaport si scrisoare de la familie.
    Intrebarea mea este daca se poate aplica in persoana, sa fac programare si sa ma prezint in Croydon si sa mi se elibereze cardul de au pair in aceeasi zi.

Va multumesc din suflet !

2. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
  3. CVK

CVK New Member

Trophy Points:
    0
    Cand am venit ca au pair acum vreo 2 ani jumate am aplicat in persoana in Croydon si mi-a fost eliberat in aceeasi zi.Dureaza cam o luna sa obtii o programare(tocmai mi-am facut una online si cea mai recenta zi pt programari era 13 august), dar prefer varianta asta decat sa le trimit prin posta si sa nu stiu cand primesc permisul.Good luck si bine ai venit in UK!

4. Andy26

Andy26 New Member

Trophy Points:
    0
    Va multumesc mult de tot pentru raspunsuri.
    Am intrat si mam inregistrat pe site ca sa pot face programare, si acum trebuie sa aleg pentru ceea ce vreau sa aplic. Numai ca nu vad nimic in legatura cu Worker Accesion Card, sau ceva de Au Pair.
    la Application Type : EEA1, FLR, PBS, SET ... nu stiu ce trebuie sa aleg. este cumva EEA1? Multumesc mult mult de tot !

5. Andy26

Andy26 New Member

Trophy Points:
    0
    Am vazut ca m-ar putea programa peste 4 aptamani, cam pe 12 August.... inca odata va rog mult sa imi spuneti ce trebuie sa aleg/bifez acolo ... ca aplic pentru EEA1? Va multumesc mult anticipat !

6. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    EEA1 este alta aplicatie

7. Andy26

Andy26 New Member

Trophy Points:
    0
    Ms anouka....imi poti spune ce trebuie s bifez acolo te rog ?

ms mult !

8. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    pai, din pacate, nu stiu. Nu mi-am facut programarea la Croydon, eu am aplicat prin posta. Nu am fost nici au-pair, deci imi este total necunoscut subiectul...stiu doar ca BR3 este diferit de EEA1

9. Andy26

Andy26 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc de raspunsuri,

Tocmai am aflat ca pt card de au pair nu se poate face programare online ci numai prin telefon.

Doamne ajuta !

10. CVK

CVK New Member

Trophy Points:
    0
    Pt au pair am plicat si eu prin telefon, online am facut doar aplicatia pt blue si am bifat EEA1. Nu vad de ce nu s-ar putea si pt au pair aplicatie online, tot formular BR e...

11. marianapistolas

marianapistolas New Member

Trophy Points:
    0
    hello, sunt in uk de aproape 2 luni si tot de atunci mi-am trimis actele pt card la home office, dar nu am primit nici un rasp...as mai putea face programarea pt Croydon? sau stiti un nr de tel sau site unde pot verifica daca au fost primite sau nu actele mele?

12. roxaida

roxaida New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,am si eu o intrebare.Urmeaza sa aplic in Croydon si ma intrebam daca indeplinesc cerintele impuse(varsta,necasatorita,) ar avea cum sa-mi respinga cererea si sa nu-mi elibereze accesion worker card?Astept si eu un raspuns daca se poate.Multumesc

13. andreyaalexa

andreyaalexa New Member

Trophy Points:
    0
    Buna

Peste 1 sapt ajung in Londra. Am ales sa plec ca aupair printr-o agentie. Vroiam sa va intreb in cat timp imi ajunge permisul de munca - pink card - daca trimit aplicatia prin posta?

14. Alexandrr

Alexandrr New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare la toata lumea,

Imi puteti spune, va rog, in monetul in care doresc sa ma programez online pentru Croydon, ce tip de aplicatie sa aleg, eu lucrand ca aupair? FLR (M) ?

De asemenea, am si o mare nelamurire. Am inceput sa lucrez ca aupair de la inceputul anului, de pe 5 ianuarie. Intre timp, in urma cu 2 sapt, am schimbat familia gazda, si abia acum reusesc sa pot aplica pentru Purple Card. Cumva ma vor intreba de la ce data am venit in UK? ce ma sfatuiti sa le raspund, in cazul asta?

Va multumesc anticipat.

15. cristina_alexa

cristina_alexa New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Alexandru, in primul rand ai purpule card de la prima familie sau nu?...ca nu am inteles daca tu vrei sa aplici pt purpule/pink card pt ca ai schimbat fam sau nu ai avut deloc. In functie de raspunsul tau,,.. daca nu ai avut pink de la prima famile ..bad luck vei aplica acum pt el si ..mai stai inca 12 luni au pair pana poti aplica pt Blue. Dar , daca ai avut pink de la prima fam...poti ruga noua familie sa iti faca o scrisoare , de care ai oricum nevoie sa aplici pt al 2-lea card, imediat cu data de cand ai plecat de la prima familie.
    Sper cam-am facut inteleasa daca nu ...nu ezita sa ma intrebi, bafta!

16. Alexandrr

Alexandrr New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Cristina. Multumesc pentru interesul acordat. Esti singura care s-a ostenit sa-mi raspunda.

Din pacate, nu am deloc Purple Card. Fosta familie gazda nu a vrut sa-mi faca, din motive doar de ei stiute.
    Am aplicat online pentru o programare la HO in Croydon, si trebuie sa ma prezint la ei pe 4 iulie. Oare ma vor intreba de cat timp sunt pe aici si ce am facut in toate aceste zile?

17. cristina_alexa

cristina_alexa New Member

Trophy Points:
    0
    well,..
    felicitari pt programare, daca nu ai avut pana acum purpule card ai pierdut toata perioada asta, pacat!:(..eu mai binee ca nimeni stiu ce inseamna sa pierzi..6 luni de sclavagism mascat:( Oricum concentreaza-te sa ai toatea actele necesare, br3, 2 poze, scrisoare de la famila de acum cum ca lucrezi 25 de ore pe sapt , plata standard au-pair(nu mai mult de 90 parca pt au=pair standard),,si alte cele si ca o sa incepi munca la ei, de indata ce ai permisul de munca(purpule cardul ala). Nu o sa te intrebe nimeni ce ai facut pana acum si de cand esti in UK, nu cred ca ii intereseaza. Nu are rost sa amintesti de prima familie pt ca practic ai lucrat ilegal pt ei:(..si nu o sa te ajute la nimik, poate mai rau ..stiu si eu. eu am aplicat prin posta pt pink, deci nu prea stiu cum o sa decurga interviul..o sa iti dau in schimb detalii cum merge interviul pt Blue Card, eu merg la Croydon in 7 iulie, horrayyy, gata cu au-pairul:). xxx

Share This Page