6.6 C
London
Saturday, January 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Aplicare blue card dupa ce am terminat nvq

Discussion in 'AVOCATUL RASPUNDE' started by raidu2004, Jan 18, 2013.

1. raidu2004

raidu2004 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziu ,

Am terminat un curs Nvq Hospitality Supervision and Leadership Level 3 ,asta sa intamplat acum un an .Pot sa aplic de blue card desi nu am decat NINO si utr ?

Cu multumiri anticipate

2. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    daca ai si muncit, in anul asta si ai 12 luni muncite fara pauza, da poti aplica! Dar daca nu ai NINO, inseamna ca nu ai muncit, deci nu poti aplica.

3. raidu2004

raidu2004 New Member

Trophy Points:
    0
    Am Nino dar ma gandesc sa nu fie problema ca am muncit mai mult de 40 de ore pe saptamana si cursul a fost terminat anul trecut in martie.

4. alyyn2045

alyyn2045 Member

Trophy Points:
    16
    Poti aplica pt Bc doar daca colegiul sau universitatea unde ai facut cursul este acreditate de ukaba deci trebuie sa fie pe Dius List .

5. alyyn2045

alyyn2045 Member

Trophy Points:
    16
    A vad ca spui ca ai lucrat mai mult de 40 ore pe sapt deci clar nu ai respectat condiție 1 a ukaba care apune ca fiind student cu yc nu poți lucra mai mult de 40 ore pe sapt si poți lucra atâta doar daca lucrezi în domeniul tau respectiv hospitality , iar daca lucrezi cu totul altceva ai voie doar 20 ore pe săptămâna .

6. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    dk ai muncit cu Yc ca student, si daca ai muncit in acelasi domeniu in care ai studiat (ca ai muncit mai mult) atunci poti aplica.
    dar daca nu ai fost inregistrat ca student cu YC si colegiul nu e acreditat, nu ai sanse, nu e legal. Si din martie anul trecut, pana acum e aproape un an :(
    Daca dai informatiile cu taraita, nu vei primi raspunsuri concrete!

Share This Page