14.8 C
London
Monday, October 14, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Aplicanti 2014

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by VladC00, Sep 22, 2013.

1. VladC00

VladC00 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut!
    Tocmai am aplicat prin UCAS pentru cursurile care incep in 2014 si sunt curios daca a mai aplicat cineva, si daca da, unde.
    Eu am aplicat la biologie la (in ordinea preferintelor) University of Manchester, Sheffield Hallam, Univ. of Hull, Manchester Metropolitan si Northumbria.

2. diacondrea

diacondrea New Member

Trophy Points:
    0
    Una dintre optiunile mele e Manchester,dar nu stiu cat de scump e orasul asa ca nu sunt sigura ca voi merge acolo.

3. mihaelas

mihaelas New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!Felicitari pentru aplicatie si mult succes!Voi aplica si eu si te-as ruga sa-mi spui daca ai completat singur aplicatia sau te-a ajutat o firma specializata in consultanta.Daca ai completat singur aplicatia, te-as ruga sa ma ajuti putin, in sensul sa-mi spui daca la sectiunea de calificari ai enumerat ca intr-un cv liceul,scoala generala, ai avut camp unde sa completezi mediile obtinute pana acum, materiile la care vei da bac-ul si notele pe care speri sa le obtii?Multumesc frumos!

4. VladC00

VladC00 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!
    Am aplicat singur ... mi s-a parut un proces foarte simplu si nu cred ca o firma de consultanta putea sa faca ceva in plus fata de ce am facut eu.
    Anyway, la certificari am scris doar diploma de bac (alegi din acele multe optiuni. O sa gasesti Romania-Diploma de Bacalaureat), iar dupa ce ai selectat, dai click pe "Romania-Diploma de Bac" si ai optiunea "add module" unde vei adauga exact subiectele la care ai dat sau la care vei da bac-ul. Eu am avut notele la bac si le-am scris in dreptul fiecarui modul, insa daca nu le ai, nu stiu exact... cred ca trebuie lasata goala rubrica destinata notei.
    Pe landa diploma de bac, am mai adaugat si examenul IELTS cu scorul obtinut, desi la detalii personale am trecut TRF number-ul ... dar l-am mai trecut si la qualifications.
    Si cam atat ... din cate am inteles, nu e necesar sa treci si scoala generala.
    Dar unde vrei sa aplici ??

5. mihaelas

mihaelas New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!
    Multumesc pentru raspuns!Am reusit sa completez si eu partial aplicatia, la bac a trebuit sa las blanc....Ma intrebam insa de unde stiu ei, daca nu se mentioneaza pe nicaieri, care este nivelul academic al fiecarui aplicant.Am citit ca pot universitatile sa solicite ulterior in mod direct foaia matricola.Eu aplic la Keele, Leeds si Dundee -medicine- eu nu am prea multe optiuni care sa ma accepte cu bac-ul romanesc.

Share This Page