4.1 C
London
Monday, January 24, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

ANUNTARE LOCURI LIBERE CROYDON

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by Adi PC, Mar 8, 2011.

1. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Si crezi ca e deranjant pt un exemplu: (nu e cazul meu)--am stat azi si am tot incercat de cateva ore sa prin un loc, dar nu am avut noroc. Intre timp m-am saturat si intru totusi pe forum sa mai vad ce e nou. Brusc apare un anunt de la vreunul, ca vedeti acum 2 minute am gasit locuri libere. HOP, sar si eu din forum repede sa incerc sa prind un loc, dupa ce toata ziua nu gasisem nimic. Poate fi interpretat ca un Memento la cand apare ceva. E ca si cand setezi pe siteurile de joburi sa primesti o alerta de mail ca a aparut ceva job care ti-ar placea.
    Ce e rau in asta? Deci, nu mai are rost discutat. Cine apreciaza, citeste, cine nu, nu. Sa stea deoparte. Daca era ceva nepotrivit stergeau moderatorii, nu? Las-o moarta, si treci mai departe la urmatorul subiect. Eu altceva nu mai zic.
    Si oricati ar fi din alta parte a Europei care cauta locuri libere, de ce macar noi din acest forum sa nu ne ajutam, anuntandu-ne unii pe altii, pe ideea ca suntem amici, fiind participanti ai acestui forum?

2. claudiap

claudiap New Member

Trophy Points:
    0
    of, eu de o saptamana incerc sa gasesc locuri libere pt luna mai, si nimic....am sunat azi si mi-au zis ca e tot ocupat...mai sun dimineata sa vad, nu credeam ca e asa greu sa iti faci programare pt croydon...

3. cata84_uk

cata84_uk New Member

Trophy Points:
    0
    ESTE CINEVA CARE POATE SA MA AJUTE CU O FAVOARE :(

Salut la toata lumea..Ce mai faceti???
    Am si eu o rugaminte daca se poate.Incerc de 1 saptamana in fiecare zi sa imi fac o programare la croydon...la telefon.on line..nici o sansa.Este careva care are mai multa experienta cu toate astea care poate sa imi faca si mie o programare pt mine..pt eu deja m-am saturat..:(..Sunt dispus sa platesc si un comision daca trebuie pt efort
    Va multumesc frumos din tot sufletul..Sper sa fie cineva sa ma ajute si pe mine..-plans- -plans-

4. claudia2010ro

claudia2010ro New Member

Trophy Points:
    0
    Cata, eu pot sa iti spun cum am procedat eu...Mi-am facut programare telefonica dar am sunat de dimineata la ora 8:50. Liniile se deschid la ora 8:53 si pana la ora 9:00 se dau toate programarile. Mi-a luat si mie cam o saptamana sa ma prind dar pana la urma am reusit. Eu zic sa suni incepand cu 8:50 si daca iti zic ca liniile sunt inchise, inchizi si suni din nou. Multa bafta

P.S. Si daca reusesti maine dimineata sa iti faci programare nu trebuie sa imi dai nici un comision-ras2- Ma multumesc cu o inghetata-ceeee?-

5. iva

iva New Member

Trophy Points:
    0
    O sa sun si eu maine dimineata la 8.50, sper sa reusesc cv, mie mi-au respins aplicatia pt ca nu aveam bank statementu semnat...si am asteptat 5 luni degeaba.Imi puteti spune care sunt documentele necesare pentru yellow card?
    Si dak as putea sa merg in aceeasi zi cu prietenul meu, nu suntem casatoriti,deci nu e parte din familie,dar ar fi mai simplu pt aman2 sa mergem in aceeasi zi.Vreo sansa?

6. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Din cate am citit prin multitudinea de informatii prin acest forum, nu are nici o relevanta intentia unei persoane de a se prezenta la interviul altei persoane (aici fiind vorba, ca daca nu e sotul tau, nu veti fi acceptati amandoi deodata)- eventual parteneri de viata necasatoriti care pot demonstra concubinajul, dar mai greu si cu multe piedici.
    Legat de actele pt Yellow: este topicul UK de la A la Z unde sunt cateva ghiduri detaliate, precum si Dreptul la munca, Yellow card si Blue card, NINO, etc.
    http://www.romani-online.co.uk/forum/uk ... pas-cu-pas
    http://www.romani-online.co.uk/forum/uk ... -blue-card

7. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    ACUM 4 locuri pt 24 mai.
    Oauuuuuu, asta da minune: prima data mi-au aparut 4 locuri, respectiv 9, 9.30, 10, 10.30 apoi altele si tot asa din jumatate in jumatate de ora pana la orele 2 pm. Si inca mai sunt, acum la 10 minute dupa ce le-am vazut pe primele.

8. vio 1111

vio 1111 New Member

Trophy Points:
    0
    buna tuturor ai un noroc sa le prizi eu de 4 zile stau si nk sant ore intregi cand tot incerc si nk am invatat si codurile deja;)

9. vio 1111

vio 1111 New Member

Trophy Points:
    0
    am reusit si eu sa fac o programare telefonica mia dat un nr de referinta probabil de care am nevoie acolo daca nu ar fi fost topicul acesta nu as fi stiut cand sa sun multumesc tuturor si sa sune incercant de la 8 50 in continu si in cateva zile reusesti in momentul cand se deschid liniile sa apese 1 direct sant importante si cateva secunde multa bafta tuturor

10. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    ACUM PT. 26 SI 27 MAI

11. ram_oo7

ram_oo7 New Member

Trophy Points:
    0
    -plans- tot incerc de cateva zile si nu gasesc niciun loc!

12. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    ACUM, sunt locuri libere, pe 9 si 10 Iunie

13. nayann23

nayann23 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! Daca vreau sa ma prezint si eu la sediul din Croydon cat ma costa programarea online sau care sunt costurile? Ca doar nu e gratis, nu?

14. flocke

flocke New Member

Trophy Points:
    0
    Stiu ca e greu de crezut dar totul este absolut gratis!
    Eu am fost saptamana trecuta si am obtinut YC. Nu cred ca au apucat sa schimbe ceva de o sap. incoace.
    Mult succes si numai bine.
    F.

15. andreyaalexa

andreyaalexa New Member

Trophy Points:
    0
    Eu incerc sa ma inregistrez pe site, dar imi spun ca adresa mea de email e invalida. Am interact cu gmail, cu yahoo si tot nu merge!!!!! Am nevoie urgent de o progra are iin croydon. :(((

16. Noemi_0313

Noemi_0313 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,
    Am si eu nevoie de o programare la Croydon, de o saptamana tot incerc sa obtin o programare on-line, zi si noapte, dar nu reusesc -plans2- sunt disperata deja. Odata am si sunat dar am fost expediata cu 100/h. Dar de maine voi incerca cum ati spus voi, de la 8:50 la 9:00. Intrebarea mea este urmatoarea, la programarea prin telefon ce te intreaba, cu ce sa ma pregatesc, asta pentru ca engleza mea nu e 100% si sa fiu pregatita. mersi

p.s. ideea de a anunta aici cand altii gasesc locuri libere mi se pare geniala -bravo-

17. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
  18. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    Multumim Ady pentru ajutor -bravo- ,cat si celorlalti care vin cu cate un sfat si nu-i mai bagati in seama pe carcotasi,Mai bine rugam un moderator sa-i baneze,caci mie daca nu-mi place un topic nu-l deschid,simplu

19. Ovidius

Ovidius Member

Trophy Points:
    16
    Buna ,
    ar fi o idee buna sa suni intre 8:50 si 9:00 ca ai sanse mai mari. Sau chiar de la si 45. Iti raspunde robotul , apesi 1 , apoi astepti putin si intri in legatura cu o doamna. Iti spune "buna dimineata" , apoi cum o cheama dupa care ii spui ca vrei sa faci un appointment ; o sa te intrebe pentru ce , ii raspunzi ca pentru YC sau pt ce ai u nevoie , apoi iti cere un nume, o sa i-l spui pe litere , dupa care iti va spune cand e locul liber si la ce ora ( daca e ) . Te intreaba daca-l vrei , zici da, iar apoi iti va da un "reference number" si iti va cere nr de tel. Apoi iti explica cum trebuie sa te prezinti acolo si la ce ora , cu ce acte , etc. Te intreaba daca ai inteles , raspunzi cu "da" si va urati o zi buna . Asta e tot!Sper ca am fost destul de explicit :)

Multa bafta,
    Ovidiu

20. nayann23

nayann23 New Member

Trophy Points:
    0

M-am tot uitat pe linkul asta: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/conta ... nontheday/
    si scrie de paying you application fee. Deci nu e gratis? Imi poate spune cineva daca e gratis sau nu sa te prezintin in perosana pentru obtinerea blue-cardului la Croydon. Multumesc!

Share This Page