12.7 C
London
Tuesday, May 24, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Anul de gratie 2013

Discussion in 'CONTROVERSE' started by TheXman, May 18, 2013.

1. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    In urma cu cateva saptamani , citeam un reportaj despre o dansatoare la bara care se lauda cu cati bani face ea pe seara . Printre cei care comentau erau si cativa care se plangeau ca au facut 12 facultati , 7 mastere si nu castiga cat dansatoarea .

Eu personal , consider ca , fiecare meserie are un nivel de top unde doar cei capabili reusesc sa ajunga . Nu toate dansatoarele fac bani . Doar cele foarte frumoase si cu un corp perfect , fac bani multi , restul au castiguri relativ egale cu un angajat normal .

Ce ma framanta pe mine , este faptul ca acei indivizi , care se plangeau ca nu castiga cat o dansatoare , desi erau doxa de carte , se pare ca nu reuseau sa inteleaga ca aceea dansatoare era de top si ei sunt cel mult mediocri in ceea ce fac .

Fara sa vreau mi-am adus aminte despre faptul ca in Romania ,acum cativa ani , sa dat o lege ca cei care au absolvit o facultate trebuie sa fie renumerati cu minim 8.5milioane , indiferent de jobul care il au . Nu trebuie sa mai spun ca toate facultatile pe bani sau umplut la refuz de doritori de salar baban .

Revenind la oile noastre , am observat in ultima vreme pe forum , niste iesiri in decor , din partea unor oameni care , cel putin la nivelul de educatie care il au , nu ar trebui sa aiba asemenea comportament .

Incepand de la pielea de pe scaune ...ce greu este gasirea unor oameni de calitate pentru conversatie ... stabilirea in zone privilegiate ... NHS-ul este de fapt mult inferior sistemului medical romanesc ... invatamantul din UK praf si pulbere ... si toate astea venind de la niste imigranti dintr-o tara , cica europeana , care este pe ultimul loc la absolut toate capitolele .

''Stomatologii romani sunt cu mult mai buni ca si cei din UK'' de ce ? ''pai in orice cabinet te duci in Romania au aparatura mult mai buna si moderna ca si aici '' wait wait ... deci clestele romanesc , care scoate maseaua este mai bun ca si cel din UK ? aaaa stiu , vorbim despre aparatura cu adevarat moderna care o au romanii . wait wait ... deci un medic stomatolog este bun daca are aparatura moderna ? pai atunci daca medici din Romania sunt mai buni pe motiv ca au aparatura moderna inseamna ca si un zidar cu aparatura potrivita poate face plombe de calitate , ca doar aparatura conteaza nu medicul .
    Si asta din partea unor oameni care , reusesc sa scrie o fraza inchegata si in opinia mea au parte si de circumvolutiuni pe creier .

Nu mai doresc sa scriu alte exemple , o sa ma baneze Dan ca scriu prea mult , dar va rog eu , de aici din Leyton , incercati sa mergeti la o oglinda si faceti tot ce va sta in putinta sa va reculegeti si sa realizati cine sunteti de fapt .

Voi , care va credeti semi-zei aici pe forum , doar pentru simplu fapt ca scrieti cu cratima , incercati va rog eu din inima sa realizati ca si voi la randul vostru sunteti niste mediocri in breasla voastra . Inca nu am reusit sa gasesc pe acest forum (cel putin nu eu) acei oameni de top , care in opinia mea , ar avea dreptul sa isi spuna parerea .

Imi place sa intru pe forum ca sa discut cu Dan , albea , dromi ... imi plac ironiile fine gen mufa , mi-as dori sa il cunosc pe iris , dar , cateodata pur si simplu sunt speriat de ceea ce vad pe forum .

Va rog eu , pentru linistea sufletului meu , incercati sa va controlati .

2. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
  3. LiviaG

LiviaG New Member

Trophy Points:
    0
    iris e fata :p

4. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    S-o :)

5. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    hm , iris , ştiam eu ca este ceva în neregulă cu tine .

6. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Misogin?

7. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Departe de mine aşa ceva , eram doar un pic derutat ...

8. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Un pic? -ras2-

9. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Păi da , felul în care scrie , nu se încadrează în tiparul obişnuit al chibitului forumist .

Mă aşteptam să fie printre acei puţini în ziua de azi , care au reuşit să treacă de aviditatea materială care ne caracterizează , oameni cu care este o adevărată plăcere să ai o conversaţie . Despre Lună , despre stele ...

10. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    Daca tu vrei sa ai o conversatie cu ei nu inseamna ca si ei vor sa converseze cu tine.

11. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Doar de atâta eşti capabil ?

12. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    Pai serios acum, ce vrei sa vorbeasca cu tine? Despre dansatoare si Leyton? Din ce am vazut eu pana acum pe forumul asta, si tu tot mediocru esti.

PS: Daca iti spun parerea mea fara sa fiu ''elegant'', ''finut'' etc. nu inseamna ca am ceva cu tine.

13. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Exact puiule , dar eu nu vin cu pretenţii de intelectual pe forum şi nici nu fac diferenţa între oameni pe bază de salariu sau şcoală .

14. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    Exact...

Si mai sunt zeci de exemple prin alte topicuri.

15. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Ok , ai reuşit să aduci o discuţie generală asupra unui singur individ .

Ura care îţi mocneste în suflet îţi v-a afecta viaţa .

Dacă nu înţelegi ce am scris , abţine-te de la comentarii . Nu faci altceva decât să pici în ridicol şi să îţi dai pe faţă mediocritatea .

16. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Cati ani de UK ti-a luat sa ajungi la stadiul asta?

http://www.youtube.com/watch?v=ImGqaSq6llc

17. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    @Theman Ce sa zici si tu acum...

18. LiviaG

LiviaG New Member

Trophy Points:
    0
    deci si topicul asta se duse dracu?

hai sa facem un exercitiu: care esti pe punctul de a posta, inainte de a apasa butonul 'send' opreste-te si gandeste-te : oare ce voi scrie va produce ura sau va mentine discutia relaxata si poate si nostima?
    daca raspunsul este 'da vreau sa-i enervez pe toti', mai bine pleaca si racoreste-te. TE ROG EU!

19. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Well, eu zic că nu-i de colea dacă cineva reușește să enerveze pe toată lumea. În anumite circumstanțe se poate numi e trolling de calitate.

20. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Si sigur nu poate fi asa, nu ? :)

Cred ca se vorbeste prea mult despre iris in "anul de gratie 2013". E si ea un om acolo, ca toti oamenii. Se duce acum sa chibiteze un pic pe tema topicului, ca prea s-a vorbit doar off topic, si revine :)

Share This Page