11.2 C
London
Saturday, May 30, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

anti Wizzair

Discussion in 'SEZATOARE' started by spiruet, Jan 3, 2008.

1. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Reveniti la topic va rog.

Multumesc

Negrutxa
    Moderator

2. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    O bila alba pt wizzair,trimis dimineata neamurile back to RO,nici o intarziere,nimic,desi pe Luton era un anunt "preventiv",ca ceva zboruri s-ar putea sa fie intarziate din cauza vremii.
    Dar mai fratilor,de ce nu a zis nimeni nimic ca astia te jupoaie la parcare?
    Luton,45 minute,6,50 lire.Bravo lor!!!

3. luana_m

luana_m Member

Trophy Points:
    6
    -sorry- orry- Da, parcarea, un mic a"amanunt" foarte esential pentru cei care pleaca/vin de la Luton.... Si eu am avut surpriza asta prima data, lectia m-a costat £7.50 si asta din cauza ca avionul pe care il asteptam a avut intarziere. Asteptam niste rude, si noroc ca l-am trimis pe sotul sa iasa din parcare si sa se mai invarte prin preajma aeroportului, ca de altfel "surpriza" era si mai mare... -pullhair- ullhair-

4. luana_m

luana_m Member

Trophy Points:
    6
  5. cristian05

cristian05 New Member

Trophy Points:
    0
    se pare ca cei care au zburat azi cu wizz spre luton nu au avut noroc, 4 ore intarziere si tot se aduna minutzelele
    pentru cei interesanti de zborurile spre Luton, intrati aici :
    http://www.london-luton.co.uk/en/flights/

6. agnb

agnb New Member

Trophy Points:
    0
    Aceasta este informatia de pe Luton Airport this morning 22/1/08 06.11hrs

Wizz -ul de la Bucuresti pare ca ajunge la timp, defapt 1/2 ora mai devreme! Yipee!

Live Flight Information: Arrivals Flight No. Airport STA ETA Flight Status

W6741 Bucharest 07:35 07:00 Estimated 07:00

7. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Cu o floare nu se face primavara,nu??Tot jalnici sunt,poate de la atatea reclamatii isi mai revin si ei,ca preturile vad ca au sarit in sus deci ,tot anti wizz air ma declar,nimic de castigat daca circuli cu ei,poate doar nervi !!

8. iulisimo

iulisimo New Member

Trophy Points:
    0
    -cmon- mon- sunt absolut de acord cu Oana, consider Compania asta de rahat, ca nici numele nu trebuie sa il scriu, ca sa nu ii fac reclama. Tzepari.

9. cristian05

cristian05 New Member

Trophy Points:
    0
    sambata am ajuns in londra cu wizz, pot sa spun ca am fost un norocos, doar 35 de minute intarziere
    dar cei de pe aeroportul din cluj sunt jalnici, debia se misca la control

10. timy

timy New Member

Trophy Points:
    0
    Sper ca nu sunt off topic dar am zburat cu easyjetpe 31 dec. Zbor perfect , fara intarzieri chiar am ajuns cu 10-15 minute mai devreme. Am zburat inapoi pe 24 ianuarie si am avut intarziere doar 10 minute. Pret ---calitate eu zic ca easy jet e cea mai buna companie. Mai ales ca Gatwick e la 35 de minute de condus de unde locuiesc. Doar o mica problema la imbarcare unde toata lumea se impinge sa prinda un loc mai bun -badteeths- adteeths-

11. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    de acord Timy da' vezi sanu devina topicu asta in loc de anti wizzair, pro easyjet hahah

12. timy

timy New Member

Trophy Points:
    0
    Imi cer scuze daca am fost off topic dar la cate am auzit de la voi despre wizzair nu as zbura cu ei niciodata nici daca ar trebui sa platesc triplu pentru o alta comapanie -shout- hout-

13. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    NICI EU
    -p4- 4-

14. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    Da dar Easy nu opereaza pe Cluj. Asteptam BA din vara pt. Heatrow.

15. regina

regina Member

Trophy Points:
    6
    Wizzair si alte companii au primit amenzi usturatoare pentru ca si-au lasat clientii sa zaca in aeroporturi fara sa le asigure ceea ce era legal si fara sa le dea explicatii despre intarzieri...a anuntat acum la tv.

16. osso

osso New Member

Trophy Points:
    0
    Bineinteles ca Wizz Air nu se compara cu easyJet; ce-i drept, nu ata e si parerea celor de la Ryanair http://www.ryanair.com/site/EN/news.php ... -en-201207
    Insa personal, locuind in Luton, la 30-40 min de mers pe jos! de aeroport - 5 min cu masina; imi asum "riscul" de a merge cu Wizz Air, mai ales ca nu sunt unul dintre ghinionistii cu intarzieri. Si nu vad de ce as cheltui £30 pe tren pana in Gatwick; ultima oara am dat aprox. banii astia pt un zbor intern Bucuresti-Iasi.
    In ceea ce priveste aeroporturile; as numi Baneasa o halta, este cel mai penibil aeroport pe care l-am vazut (dupa Iasi, dar macar asta nu are pretentii prea mari); si sunt convins ca printe altele si personalul de acolo (handling si altii) se face vinovat pt intarzierile companiei. De ce oare uitandu-ma pe monitorul cu sosiri vad intr-un interval de jumatate de ora zboruri W6 de la Gdansk, Katowice, Bucuresti, Varsovia si Budapesta si numai cel din Romanica are intarzieri?

17. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Baneasa este ceva oribil, am spus-o si eu, acum si easyjet foloseste acel aeroport. Insa Ryanair este o comanie penibila, cu tot cu punctualitatea acesteia.

18. ria_

ria_ New Member

Trophy Points:
    0
    M-ati bulversat complet..Trebuie sa iau bilete dus intors pentru martie si stau in cumpana: easyjet sau Tarom.La TAROM ma doare sufletul pentru bani dar parca imi da putin mai multa incredere in siguranta zborului.Ca siguranta de zbor , easy jet cum este? ...si asa totdeauna mi-e frica sa merg cu avionul.

19. suhoi

suhoi New Member

Trophy Points:
    0
    mai oameni, exista un mare trade-off intre un budget fare si standard flights (see Tarom, BA-BritishA, nu Blue Air): confort. Ambele companii te duc de la A la B. Confortul difera, no meals, aeroporturile plecare-destinatie stralucesc sau nu a curatenie, ore relativ accesibile sau nu de zbor si asta e interdependenta de taxele de aeroport, deci o diferenta de pret. In plus, in general companiile low cost merg pe avioane f bune, poate chiar noi, pt ca aia nu vor sa plateasca intretinerea sau reparatii multe dupa un nr de ore de zbor.
    Daca nu acceptati compromisurile astea si nu va doare in portofel, alegeti companiile mari. Dar nu va mai plangeti ca aia e proasta si aia e nu. E un risc asumat la orice companie and you get what you pay.

20. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Easyjet e super. Am calatorit cu ei de peste 100 de ori si nu am avut niciodata probleme. Easyjet au castigat anul trecut un premiu pentru siguranta si customer service, devansand BA (ceea ce nu e greu oricum), dar au fost pe locul intai. Asa ca iti recomand sa zobori asa. Si daca ti-e frica de avion ai optiunea sa mergi acasa cu autobuzul, 40 de ore. -p4-

Share This Page