6.7 C
London
Thursday, April 15, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Amenda parcare

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by marius_ro, Jul 23, 2016.

1. marius_ro

marius_ro New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

am fost la cumparaturi si am lasat masina pe strada cu vreo 10min mai mult(era 1 ora gratis). M-am intors exact cand "civil enforcement officer"(asa scrie pe amenda) imi lipea in parbriz penalty charge notice £50 ca am depasit perioada de la 08:08 la 09:19. a zis ca nu mai are ce sa faca, amenda este deja emisa si trebuie sa platesc. Amenda este emisa de North Essex Parking Partnership. Masina este inmatriculata in Romania. Nu stiu ce sa fac, abia am venit si n-as vrea sa platesc, mai ales ca banii astia mi-ar prinde bine pana ma "pun pe picioare". Am citit alte postari dar sunt mai vechi si poate s-a mai schimbat legislatia intre timp, asa ca nu ma bazez pe ele. Cineva zicea ca daca nu platesc ma opreste la vama cand o sa ies din tara cu masina si o sa platesc atunci. Ce sa fac?
    Multumesc pentru sfaturi.

2. nicolaecris12

nicolaecris12 New Member

Trophy Points:
    1
    Iti va vezi amenda in Ro sau cel putin asa s-a intamplat in cazul tatalui. Exista posibilitatea sa ii contactezi, sa le explici ca nu cunosteai zona si ca nu ai putut ajunge la masina in timp. Poate te vor ierta. Eu am condus pe linia de autobuz, urmarind gps-ul ai am scapat. Oricum exista o perioada in care poti plati amenda la jumatate.

3. TMihai

TMihai New Member

Trophy Points:
    0
    Plateste-o .

Sent from my E6653 using Tapatalk

Share This Page