17.9 C
London
Monday, June 27, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

AM NEVOIE DE AJUTOR URGENT!!!:(((

Discussion in 'CARITABIL' started by floareaadnana, Aug 17, 2012.

1. floareaadnana

floareaadnana New Member

Trophy Points:
    0
    Voi naste pe 1 octombrie si partenerul m-a mintit si parasit... va trebui sa parasesc locuinta si sa ma intretin singura cu o fetita de 8ani si un bebelus :(( cer ajutor de la oameni crestini cu suflet bun cu ce puteti sa ma ajutati :(multumesc DOAMNE AJUTA!!Nu am nici un act aici in ANGLIA!Daca ne poate gazdui cineva cateva luni pana se va rezolva totul..voi face menaj in schimb

2. floareaadnana

floareaadnana New Member

Trophy Points:
    0
    adresa mea de messenger:eek:larucorina@yahoo.com sper sa nu primesc critici cine nu ma crede sa nu judece gresit doar DUMNEZEU are acest drept......va multumesc,,,,,gratie si binecuvantari divine

3. crash-

crash- Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    in-between :D
    Legal nu trebuie sa parasesti nici o locuinta.

Du-te de urgenta la consiliul local de care apartii, la departamentul de social services si explica-le situatia precara in care esti si roaga-i sa te ajute cu acomodare de urgenta + benefits / cupoane de mancare etc de urgenta - nu trebuie sa ai acte, vor intelege. Daca nu ai avut niciodata blue-card, yellow card, ILR, etc - de exemplu daca doar ce te-ai apucat de lucru in calitate de self-employed (ai drepturi depline ca si o persoana self-employed, daca doar acum ai inceput, chiar daca nu ai nici un act - UTR, NINO, etc ). Daca nu vor sa te ajute, te mint ca nu au nici o obligatie fata de tine sau ca nu au cu ce sa te ajute, etc. Ceri sa vorbesti cu Complaints manager de urgenta in persoana, explici situatia si ii iei numele si ii spui ca mergi la avocat daca nu isi face datoria.

Daca intampini orice fel de problema intri pe siteul asta:

http://www.direct.gov.uk/en/Dl1/Directo ... /DG_195356

dai ask for a call back - iti suna telefonul in 5 minute, vorbesti cu operatorul, ii explici ca vrei sa vorbesti cu un avocat ca ai nevoie urgenta de legal advice and help pentru a face un 'homelessness application' sau poti explica in termeni obisnuiti situatia si ceri sa vorbesti cu un avocat - daca nu sti limba engleza - ceri direct translator de la primul operator - translator Romanian please.

Totul e gratis.

http://england.shelter.org.uk/ - alt site care te ajuta cu informatii si cu un nr de telefon in caz de ceva suna-i.

In tara aceasta statul are o obligatie legala fata de familiile eligibile cu copii.

Success, daca intampini orice problema poti scrie aici si imi poti da mesaj.

4. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Esti o comoara crash,
    multumim de asa de rapide si utile info.

In alta ordine de idei,
    poate vor intelege multi (daca citesc desigur) de ce se feresc astia sa inchirieze peroanelor cu copii.

@adnana,
    fii tare, nu au astia cum sa te dea afara de acolo cu un copil mic, daramite cu doi,
    nu ai facut nimic ilegal deci, nu are de ce sa-ti fie teama.

Poate citeste si domnul Dragut si ajuta cu un sfat.

5. floareaadnana

floareaadnana New Member

Trophy Points:
    0
    Va multumesc ...va doresc multa sanatate si DUMNEZEU sa va ocroteasca mereu!!! Sa aveti parte de cei mai bun pe acest pamant!!!!GRATIE SI BINECUVANTARI DIVINE!!!! CRASH ingerii fie cu tine..multumesc ca existati!!!

6. floareaadnana

floareaadnana New Member

Trophy Points:
    0
    URGENT!!!AM NEVOIE DE AJUTOR URGENT!!!:((((((((((((((

Voi naste pe 1 octombrie si partenerul m-a mintit si parasit... va trebui sa parasesc locuinta si sa ma intretin singura cu o fetita de 8ani si un bebelus :(( cer ajutor de la oameni crestini cu suflet bun cu ce puteti sa ma ajutati :(multumesc DOAMNE AJUTA!!Nu am nici un act aici in ANGLIA!Daca ne poate gazdui cineva cateva luni pana se va rezolva totul..voi face menaj in schimb. Sper sa nu primesc injurii sau sa fiu judecata...nu doresc nimanui sa treaca pri asa ceva...cine doreste sa ia contact cu mine ma poate gasi la adresa de messenger:eek:larucorina@yahoo.com..va multumesc...DOAMNE AJUTA!!

7. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Este al 3-lea id de messenger pe care il dai pe forumurile de romani din UK.
    Repeti acelasi mesaj pe diverse topicuri si reiei mesajele si pe alte forumuri.

Eu as spune ca cel mai bine e sa te concentrezi si sa ne spui clar ce vrei, pentru ca mie imi pare ca doar arunci intrebari, scrii AJUTOR si de fapt nu iei nici o decizie.

Pana nu explica atitudinea, recomand tuturor precautie in discutiile cu @floreaadnana.

Share This Page