8.6 C
London
Thursday, February 20, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Ajutor cine vrea sa vina

Discussion in 'SOUTH WEST' started by Lucian Puscoiu, Aug 12, 2013.

1. Lucian Puscoiu

Lucian Puscoiu New Member

Trophy Points:
    0
    Salut toti romanii din UK ce ne fac cinste. Ma bate gandul sa vin Plymouth, Private Hire Driver, la TaxiFirst LTD. Aici in tara se ocupa unul Augustin, din Iasi, care recunosc ca nu a cerut niciun ban. Intrebarule mele sunt:
    1. Sigur mai sunt romani in Plymouth pe taxi. Ce stiti de firma asta? E treaba serioasa sau nu?
    2. Se merita? in sensul castigului mediu/saptamana, cheltuieli medii/saptamana, cu ce ramai?
    Orice alt sfat este binevenit, si il astept.
    Multumesc anticipat pentru raspunsurile/sfaturile voastre.
    SUCCES!

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Prietene, ai o gramada de material pe forum cu taximetria prin Derek de la Praga. Asta daca te intereseaza cu adevarat, ca am un feeling care-mi spune ca indiferent ce ti s-ar spune tot pleci. Ce daca si-au rupt si altii gatul? Tu nu ai voie?

3. Lucian Puscoiu

Trophy Points:
    0
    Albea, am spus eu ceva de Derek si de Praga? Nu, am spus de unul Augustin si de Iasi. Deci intrebarile mele sunt adresate celor din Plymouth, care eventual au ajuns acolo pe aceeasi filierea. Si feeling-ul tau te inseala, sunt tipul de om care pana nu am toate informatiile, pana nu sunt convins de ceva, nu fac pasul inainte. Oricum, multumesc.
    Deci romani din Plymouth, aveti ceva de spus? MULTUMESC..

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Uita-te si tu la poza asta si pune-ti mintea la contributie. O firma de apartament, sa nu zic camera, cauta soferi in Romania. Cum dreaqu au ajuns in situatia asta? Raspuns: cauta prosti care sa lucreze pentru ei pentru doi lei. La ei in Anglia nu-i baga nimeni in seama ca se stie de ce sunt in stare. O sa muncesti 84+ de ore pe saptamana pentru juma'te de salariu minim pe economie (calculat la 40 de ore pe saptamana). Asta daca esti norocos. Cei mai multi d-inaintea ta au iesit pe minus.

5. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
  6. Lucian Puscoiu

Trophy Points:
    0
    Multumesc Dane, in continuare voi aduna informatii. Daca mai ai ceva noutati, sfaturi etc. - sunt deschis si multumesc anticipat.

Share This Page