2.7 C
London
Tuesday, January 25, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Acte NI Number.

Discussion in 'NINO' started by tzigaradenord, Oct 16, 2007.

1. tzigaradenord

tzigaradenord New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,am obtinut yellow card-ul si saptamana viitoare am programare pt Ni number in Oxford.Mi-au trimis o scriosoare in care mi se cer anumite acte,printre care:
    1-contract of employment.Eu sunt venit printr-o agentie din Uk,LAF,ca student la un curs sandwich.Managera,de la hotelul unde am fost repartizat,mi-a spus ca nu poate sa-mi faca un contract de munca,asa cum exista in Romania,ci o sa completeze acel Agereement Form dintre agentie,hotel si eu,in care sunt trecuti angajatorul,angajatul,numarul de ore,etc.Este suficient atat?Cum trebuie sa arate un contract of employment in asa fl incat sa nu fie probleme la Jobcentre?
    2-rental agreement:mi se va da o scrisoare cu antet,semnatura si telefon de contact in care se spune ca locuiesc in hotel.Este de ajuns?
    3-letter confirming where residing:
    marriage/civil partnership certificate,
    birth certificate
    deed poll
    driving licence
    police registration certificate
    residence document
    certificate of application
    registration certificate.
    La acest punct 3,managera a spus ca scrisoarea de la punctul 2,in care spune ca locuiesc la hotel,ar fi de ajuns.
    Nu stiu daca m-am facut pe deplin inteles,dar voi ce credeti ca ar trebui sa aduc la jobcentre astfel incat sa nu fiu nevoit sa repet interviul?A mai dat cineva acest interviu in Oxford?Astept sfaturile voastre.Interviul va avea loc pe 23 octombrie.Multumesc anticipat.

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Crde ca e ok ce duci. De altfel, se recomanda ca si in lipsa acestor acte sa mergi la interviu.

Share This Page