18.7 C
London
Friday, August 07, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

acte necesare pentru a putea lucra ca electrician?

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Dj_danutzul, Mar 16, 2011.

1. Dj_danutzul

Dj_danutzul New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare!

Sunt in Anglia de jumatate de an. Am terminat facultatea de Electrotehnica profil Inginerie economica in domeniul electric si energetic in 2009.
    In 2010 am facut master pe Energie si Mediu.
    Am trimit diploma de la facultate la Naric pentru echivalare in Sept 2010. Mi-au trimis o scrisoare cum ca ar fi echivalenta cu Bachelor standard Degree.

Intrebarea mea este ce cursuri am nevoie pentru a putea profesa macar ca electrician in UK?

Multumesc Mult!

2. john_doe_

john_doe_ New Member

Trophy Points:
    0
    Din cate stiu eu ai nevoie de minim 17th edition Wiring Regulations. Sunt reguli dupa care se fac instalatiile conform legii britanice.
    Daca vrei mai multe info cauta pe acest forum http://www.electriciansforums.co.uk/
    Mult succes

3. motoeddu

motoeddu New Member

Trophy Points:
    0
    salut..Dj_danutzul
    poti sa imi dai un mess privat cu id=ul tau sau un numar de telefon, sa te intreb in legatura cu curs de electrician.

4. alex_rotaru

alex_rotaru New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,
    Pentru a te inregistra ca electrician la JIB trebuie sa ai o calificare echivalenta cu NVQ 2 sau NVQ 3. Conditiile cerute de JIB sunt descrise in acest articol: http://www.rprs.org.uk/Resurse/Details/ ... e-generale
    Bafta!
    Alex

5. alinbrend

alinbrend New Member

Trophy Points:
    0
    Salut!Sunt veni nou in anglia si as dori sa imi schimb pe viitor jobul sa sa fac ce am lucrat in romania 10 ani ca electrician.Am incercat sa aplic pe NARIC sa imi echivalez certificatul de joasa si medie tensiune care l-am obtinut in romania dar imi cere, In order to proceed with your application, we would need to see a copy of the academic transcript / mark sheets (Supliment Descriptiv).Nu inteleg ce inseamna academic transcript este doar un cur de calificare.Pt cine si-a echivalat ce am si eu doresc sa stiu si eu cum a procedat sau care sunt de unde sa incep.

Share This Page