3.6 C
London
Saturday, December 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Accession worker card - Letter of approval

Discussion in 'EMIGRARE' started by liviu84, Jul 22, 2012.

1. liviu84

liviu84 New Member

Trophy Points:
    0
    Stie cineva cam cat dureaza acum pana cand angajatorul primeste rezultatul aplicatiei pt work permit (letter of approval). Angajatorul a aplicat acum 3 saptamani. Am citit ca in trecut dura 2-3 saptamani.

2. londonina

londonina New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca mai bine ii intrebi pe ei, am inteles ca acum sunt intarzieri mari.

17. We aim to decide 70% of all work permit
    (including SBS) applications within 5 working days
    of receipt by our payment handling service and
    90% within 15 working days.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... de0408.pdf

3. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    La un non-EU a durat cam 1 luna jumate anul trecut. Nu am informatii de anul asta din pacate. Bafta multa!

4. andrada85

andrada85 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! Vroiam sa va cer un sfat cu privire la cazul meu. Angajatorul a aplicat pt work permit la inceputul lunii iunie. De atunci, a sunat de mai multe ori la HO, a trimis si un e-mail de urgentare si inca nu avem nici un raspuns. Au trecut 2 luni si jumatate si sunt foarte ingrijorata, nu am mai auzit de cazuri in care letter of approval sa intarzie atat de mult. Mentionez si faptul ca am semnat contract cu data de incepere 2 iulie, iar angajatorul a trimis si formularul BR3 (+ actele necesare pt AWC) impreuna cu aplicatia pt work permit, tocmai pt a solicita urgentarea cazului. Cei de la HO ne-au dat un termen intial de maxim 8 saptamani, dar iata ca au trecut 12. Credeti ca mai putem face ceva? Este normal sa asteptam atat de mult? Liviu, tu mai ai vreo veste? Multumesc mult pt sfaturi!

5. Clarra

Clarra New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,
    La mine letter of approval a durat 2 luni, cu tot cu scrisoare de urgentare. Ce-i drept, scrisoarea de urgentare a fost trimisa tarzu, si cam la 2 sapt dupa trimitere a venit si LoA. Asta fiind in lunile aprilie si mai-la sfarsitul lui mai am primit-o. Si si eu am trimis toate actele pt letter of approval si AWC in acelasi plic.

6. Clarra

Clarra New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Tocmai am primit AWC ul astazi, dupa aproape 6 luni de cand a aplicat angajatorul pt mine...

Clarra

7. liviu84

liviu84 New Member

Trophy Points:
    0
    Am primit ieri AWC-ul dupa 5 saptamani dupa ce angajatorul a urgentat aplicatia. In total totul (letter of approval + AWC) a durat aproximativ 3 luni in cazul meu.

Share This Page