9.1 C
London
Monday, October 18, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

4 luni, 3 saptamani si 2 zile - Favoritul criticilor de la New York Times

Discussion in 'ARTA, CULTURA SI HOBBY' started by negrutxa, Jan 8, 2008.

1. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Nu sunt un critic fin, dar am pareri. :)

Mi-a placut filmul. Ma bucur ca e apreciat, desi pe mine nu "m-a dat pe spate", cum se mai zice. E un film bun, totusi. Si ca roman, ma bucur cand aud vorbindu-se de bine despre realizari romanesti.

2. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    iubitulondrei

sunt in decurs de a reseta acest laptop,totul merge diferit,parca sunt un copil care invata din nou sa mearaga.

poti sa-mi dai rogu-te trei filme care te-au "dat pe spate"?

asta doar de dragul aprofundarii subiectului filme bune,nu fiindca nu-ti respect opinia vizavi de 4,3,2

3. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Alege oricare 3 filme vrei tu regizate de nenea Ridley Scott. ;)

4. julianne

julianne New Member

Trophy Points:
    0
    Re:4 luni, 3 saptamani si 2 zile - Favoritul criti

Apropo de Ridley Scott, am vazut Body of Lies cu Leonardo di Caprio , daca va place genul cu arabi, musulmani si vesnicul lor razboi , cu implicatia americanilor ,respectiv Russell Crowe, nu stiu daca am speluit bine numele astuia.
    Ce m-a impresionat de curand..7 pounds cu Will Smith...f surprinsa sa il vad in astfel de rol un pic lacrimogen, oricum la prins destul de bine la fel ca in Baietii rai...Ideea filmului e f interesanta si da de gandit...

5. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Inteleg,Ridley Scott,da,ce pot spune,
    "Alien" era la mare moda prin videotecile din tara pe timpurile alea,era coada la intrare.

Are o simpatie ca sa zic asa pt Russel Crowe,imi place si mie actorul,Gladiator mi-a placut mult,chiar si comedia romantica "A good year"plus mai recentul "American gangster".

Evident,4,3,2 e alta mancare de peste,dar bine ca un film romanesc a mai scos capul in lumea buna a filmelor!

6. roscat

roscat New Member

Trophy Points:
    0
    In sfarsit am vazut si noi filmul de curand. Trebuie sa recunosc ca nu a fost un subiect placut si mai ales ca mi-a adus aminte de multe lucruri de care am fugit.

Dar in acelasi timp a fost un film nu numai bine realizat dar si jucat. O singura scena as fi vrut sa fie mai scurta, acea in baie dupa avort. Dar realitatea, precum am mai spus si altii era in general si mai dura.

Filmul nu cred ca spune locatia orasului cu toate ca si mie mi s-a parut ca ar fi in Bucuresti.

In general pot sa spun ca a fost un film bine facut si jucat. Ambele actrite au fost deosebite.

Roscat

Share This Page