Florin Andone a dat gol si pasa de gol in meciul impotriva lui Real Madrid

287

Atacantul nationalei Romaniei de fotbal, Florin Andone, a fost foarte aproape de a avea o seara perfecta dupa meciul pe care echipa sa, Deportivo La Coruna, l-a jucat cu Real Madrid in etapa a 34-a a campionatului spaniol.

Singurul lucru care nu a mers bine pentru el este ca echipa sa a luat sase goluri de la Real si a marcat doar doua.

Partea buna este ca Andone a avut o prestatie foarte buna si si-a pus semnatura pe ambele goluri.

Pe unul l-a inscris chiar el in minutul 35, cand a primit o pasa in careu de la Gael Kakuta si a inscris din 6 metri, ducand scorul la 1-2.

In minutul 84 i-a pasat lui Joselu care a inscris cu capul si a dus scorul la 2-5. Trei minute mai tarziu Casemiro a inscris al saselea gol pentru Real Madrid si a stabilit scorul final.

E posibil ca meciul sa fi fost pierdut din chiar primul minut deoarece tactica stabilita de Deportivo nu a mai putut fi pusa in practica pentru ca meciul a inceput practic de la scorul de 1-0 pentru Real. Alvaro Morata a inscris in primul minut al meciului.

In acest sezon, Florin Andone a reusit sa inscrie de noua ori, la fel ca Neymar, Benzema sau Isco.