FCSB a reusit sa o invinga pe Lazio si este aproape de a se califica in optimile Europa League

561

FCSB a invins Lazio cu scorul de 1-0, pe Arena Nationala, in turul saisprezecimilor de finala ale Europa League. Unicul gol al meciului a fost inscris de Harlem Gnohere, in minutul 29, pe contraatac.

Meciul retur se va juca pe 22 februarie, de la ora 22:00, pe stadionul Olimpico din Roma.

Budescu putea sa duca scorul la 2-0 in minutul 69. Acesta a reusit sa dribleze portarul insa si-a facut mingea prea lunga si nu a mai putut sa isi finalizeze executia.

FCSB a inceput in poarta cu Vlad. Linia de fund a fost compusa din Benzar, Gaman, Planic si Morais. Nici unul dintre fundasi nu a fost schimbat pana la terminarea meciului.

Pintili si Nedelcu au jucat mijlocasi la inchidere, insa Texteira i-a luat locul lui Pintili in repriza a doua.

La mijlocul terenului au fost folositi Man, Budescu, si Tanase, care a fost inlocuit in minutul 58 cu Coman. FCSB a folosit un singur atacant. A inceput meciul cu Gnohere. Acesta a fost schimbat de C. Tanase in minutul 82.

In primul 11 al italienilor au jucat jucatori precum Lukaku si Nani. Ambii au fost schimbati in repriza a doua de Lulic si Anderson.