Astra a eliminat-o din nou pe West Ham United

626

Campioana Romaniei, Astra Giurgiu a reusit sa o invinga cu 1-0 pe West Ham United si a eliminat-o din nou, intr-o dubla aproape la indigo.

Anul trecut, Astra a ajuns in play off-ul Europa League dupa ce a eliminat echipa britanica, cu un egal in tur si o victorie in retur.

De data aceasta, dubla s-a jucat chiar in play off-ul Europa League, iar Astra a trecut de West Ham tot cu un egal in tur si o victorie in retur.

Meciul tur s-a jucat la Giurgiu pe 18 august si s-a terminat 1-1. Returul s-a jucat aseara pe Stadionul Olympic din Londra si s-a terminat 1-0.

Englezii isi doreau sa isi ia revansa pentru eliminarea de anul trecut, iar suporterii lui West Ham visau sa ajunga pana in finala Europa League.

Texteira a reusit sa inscrie singurul gol cu cateva secunde inainte de pauza, iar West Ham nu a reusit sa mai inscrie.

Marius Sumudica s-a aflat pe banca giurgiuvenilor insa suspendarea in campionat va mai dura cateva zile.

Acesta a aliniat urmatoarea echipa: Lung – Sapunaru, Fabricio, Geraldo, Moraies – Ionita, Lovin, Seto, Texteira – Alibec, Niculae.

Daniel Niculae a fost schimbat in minutul 58 cu Oros. Ionita a fost schimbat cu Stan in minutul 75, iar Lovin a fost schimbat in minutul 88 cu Florin.