Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

Romani in Wolverhampton

Herefordshire, Shropshire, Staffordshire, Warwickshire, West Midlands conurbation and Worcestershire
49 posts • Page 1 of 21, 2

West Midlands

Postby Dorinello » Dec 6th, '11, 17:38

Salutare,
E cineva din Wolverhampton sau aproape?
Dorinello
Scrib
Scrib

Re: West Midlands

Postby adrian79 » Dec 6th, '11, 17:48

adrian79
Librar
Librar

Postby Laurica30 » Feb 14th, '12, 10:57

Telford- Donnington
Laurica30
Scrib
Scrib

Romani in Wolverhampton

Postby tavy88 » Mar 10th, '12, 23:11

Salut,

Sunt student part-time in Wolverhampton la master. As vrea sa cunosc si eu alti romani de aici daca exista. Sunt aici de o luna si imi este destul de greu sa ma imprietenesc cu nativii. Am incercat, dar nush imi par foarte reci si indiferenti. As prefera sa dau de nijte romani:D
tavy88
Discipol
Discipol

Re: Romani in Wolverhampton

Postby tavy88 » Mar 11th, '12, 15:22

Pe bune???? Kiar nu e nimeni?!?!?!...Nu-mi vine sa cred:(((
tavy88
Discipol
Discipol

Postby LiviaG » Mar 12th, '12, 01:32

sunt destui in zona, stai linistit.

insa sunt multe motive pentru care romanii nu mai sunt asa entuziasmati sa intalneasca romani..

eu as zice sa te faci membru in meet-up groups, sunt mai benefice!

succes cu adaptarea si cu scoala!
LiviaG
Senior
Senior

Postby tavy88 » Mar 12th, '12, 14:13

Mda..e regretabil ce aud ca romanii fug de romani..pacat. Speram sa gasesc si eu romani aici, pentru ca asta cred ca e scopul forum-ului sa ne uneasca pe aici prin Anglia..dar asta e. Ms oricum. Cred ca pana la urma imi pun mai multe sperante in straini.

PS: Nu sunt venit aici la furat sau sa intru in conflicte cu legea..zic asta pentru cei care poate sunt prin zona, dar ca Livia G, se feresc sa se bage in seama, ca cine stie ce mafiot sau proxenet oi fi eu:)
tavy88
Discipol
Discipol

Postby LiviaG » Mar 13th, '12, 14:08

vezi ca se organizeaza intalnire cu romanii. e un topic special creat pt acest eveniment.
aici ai detalii: http://www.romani-online.co.uk/forum/ev ... re-12-6196

tip din proprie experienta: daca te duci in speranta sa legi prietenii nestiind pe nimeni din start, trebuie sa te bagi in seama, altfel se poate sa pleci dezamagit.

astfel de petreceri sunt relativ des organizate, nu suficient de des pentru unii care deja sunt prieteni vechi, si puse la punct de Dl si Dna Admin care de fiecare data ridica stacheta la capitolul hosting!

daca asta nu merge pt tine, uite ce vorbeam zilele trecute: http://www.meetup.com/find/

eu am fost si a fost refreshing sa cunosc oameni noi! o atmosfera foarte placuta!

Succes(uri)e nebanuite!
LiviaG
Senior
Senior

Postby tavy88 » Mar 13th, '12, 17:01

Ms frumos Lidia, dar preferam sa nu trebuiasca sa merg in alte orashe, pt ca nu am deocamdata masina:)
tavy88
Discipol
Discipol

Romani in Wolverhampton

Postby Mutu » Mar 14th, '12, 01:43

tavy88 wrote:Ms frumos Lidia, dar preferam sa nu trebuiasca sa merg in alte orashe, pt ca nu am deocamdata masina:)

Dar tu nu ai auzit de tren, autobuz, taxi?
Image
Mutu
Contributor
Contributor

Postby tavy88 » Mar 14th, '12, 16:17

Mutu wrote:Dar tu nu ai auzit de tren, autobuz, taxi?

Tu de ce crezi ca am numit acest topic "Romani in Wolverhampton"? Asa ma pot duce si in Londra, sau orice alt colt din anglia, dar nu am kef sa pierd ore intregi numai pe drum.

De aceea eram interesat daca sunt romani aici in Wolverhampton..si as aprecia daca ar raspunde ei. Ca "solutii" gen transport am si eu destule.
tavy88
Discipol
Discipol

Romani in Wolverhampton

Postby Mutu » Mar 16th, '12, 01:45

Hai ca-ti dau un "tip". Du-te la LIDL-ul din orasul unde stai si pierde cateva ore pe acolo. O sa auzi romaneste mai devreme decat asteptand un raspuns pe acest forum.
Succes!
Image
Mutu
Contributor
Contributor

Postby ady_azzuro » Mar 16th, '12, 11:05

ar fi ceva sa te duci in Lidl si sa spionezi romani la cumparaturi, multi or sa creada ca ai lucrat la securitate si esti turnator. -ras4-
ady_azzuro
Cronicar
Cronicar

Romani in Wolverhampton

Postby Mutu » Mar 17th, '12, 01:48

Ie-te nah!
In situatii disperate, exista solutii pe masura. Era doar idee, care nu facea nici o referire la MI5 ori SRI...

Postare trimisa de pe AiFon folosind Tapatalk
Image
Mutu
Contributor
Contributor

Postby ady_azzuro » Mar 17th, '12, 04:09

sa nu cunosti romani nu e o situatie disperata -ras2-
eu zic ca prieteniile nu se fac in functie de nationalitate...daca am ales sa venim intr-o tara straina, trebuie sa ne deschidem in fata tuturor, nu sa cautam romani peste tot..
ady_azzuro
Cronicar
Cronicar

Romani in Wolverhampton

Postby Mutu » Mar 17th, '12, 05:48

Asta e doar teorie, practica ne omoara...
Nu te opreste nimeni, sa nu faci, precum zici.
Succes!

Image
Mutu
Contributor
Contributor

Postby tavy88 » Mar 18th, '12, 17:35

Mutu wrote:Hai ca-ti dau un "tip". Du-te la LIDL-ul din orasul unde stai si pierde cateva ore pe acolo. O sa auzi romaneste mai devreme decat asteptand un raspuns pe acest forum.
Succes!

Am auzit 2 romani si in Iceland pe aici, dak stii. Si au amutit imediat. Tzarani veniti si ei in civilizatie. Li s-or fi urcat englezismele la cap. Cum stim noi sa dam dovada de proasta crestere si in tara si in strainatate. In tara numai cocalari si impresii, aici din aia de se cred deodata englezi. E foarte trist. Ne cam meritam soarta..ca suntem ai dracu si noi intre noi.

Din punctul asta de vedere tiganii, desi nu-i suport..sunt de admirat..ca aia macar se sustin unii pe altii oricunde. Noi nu frate..noi numai fumuri in cap si zero barat ca valoare.

Ms oricum Mutu:)...Sper sa nu fie toti tzarani ca aia de aici. O sa ma duc si pe acolo:)
tavy88
Discipol
Discipol

Postby tavy88 » Mar 18th, '12, 17:40

ady_azzuro wrote:sa nu cunosti romani nu e o situatie disperata -ras2-
eu zic ca prieteniile nu se fac in functie de nationalitate...daca am ales sa venim intr-o tara straina, trebuie sa ne deschidem in fata tuturor, nu sa cautam romani peste tot..

Ai dreptate...dak ar fi dupa "inchiputii" astia de nu baga alti romani in seama da uita din ce rahat au plecat, crek ar vota sa se desfiinteze neamul romanesc..ca si asa..cum zic ei "aduc numai probleme frate". Cik sa nu t incurci cu alti romani..ca fac rele.

Eu speram sa gasesc macar o fata ceva cu care sa ma inteleg bine..dar vorba ta..mai bine ma axez pe straini...
tavy88
Discipol
Discipol

Postby tavy88 » Mar 18th, '12, 17:41

ady_azzuro wrote:ar fi ceva sa te duci in Lidl si sa spionezi romani la cumparaturi, multi or sa creada ca ai lucrat la securitate si esti turnator. -ras4-

Da or sa creada ca vreau sa le fur "averea" frate..ca ei aici cik vin sa faca "avere":))
tavy88
Discipol
Discipol

Postby LiviaG » Mar 18th, '12, 17:54

[/quote]Eu speram sa gasesc macar o fata ceva cu care sa ma inteleg bine..dar vorba ta..mai bine ma axez pe straini...[/quote]

deci englezii 'reci' si 'indiferenti' erau de fapt englezoaice! -ras2-
LiviaG
Senior
Senior

Postby ady_azzuro » Mar 19th, '12, 00:05

inseamna ca ai dat peste niste englezoaice rasiste care au ceva cu romanii si ne considera pe toti tigani -nu-ma-uit-
romanii care evita alti romani sunt doar plini de invidie si telul lor in viata e sa "moara capra vecinului". ei si-ar dori sa fie singurii in uk, iar alti romani sa nu reuseasca aici. cam la fel e senzatia si cand de intorci pe otopeni, cand vezi fetzele alea acre de la control pasapoarte si vamesi...
ady_azzuro
Cronicar
Cronicar

Postby LiviaG » Mar 19th, '12, 00:21

ady_azzuro wrote:inseamna ca ai dat peste niste englezoaice rasiste care au ceva cu romanii si ne considera pe toti tigani -nu-ma-uit-
romanii care evita alti romani sunt doar plini de invidie si telul lor in viata e sa "moara capra vecinului". ei si-ar dori sa fie singurii in uk, iar alti romani sa nu reuseasca aici. cam la fel e senzatia si cand de intorci pe otopeni, cand vezi fetzele alea acre de la control pasapoarte si vamesi...

de aia folosesc eu ruta timisoara! -da-da-
LiviaG
Senior
Senior

Postby ady_azzuro » Mar 19th, '12, 00:50

am vazut ca a aparut un charter craiova - londra cu escala la koln, dar nu stiu inca daca este si pt public sau doar pt angajatii ford, sper ca la vara sa zbor direct si sa nu mai calc prin otopeni...
ady_azzuro
Cronicar
Cronicar

Postby tavy88 » Mar 19th, '12, 01:30

ady_azzuro wrote:inseamna ca ai dat peste niste englezoaice rasiste care au ceva cu romanii si ne considera pe toti tigani -nu-ma-uit-

Bravo!!! Exact ! M-ai inteles perfect.
tavy88
Discipol
Discipol

Postby tavy88 » Mar 19th, '12, 01:32

LiviaG wrote:
Eu speram sa gasesc macar o fata ceva cu care sa ma inteleg bine..dar vorba ta..mai bine ma axez pe straini...[/quote]

deci englezii 'reci' si 'indiferenti' erau de fapt englezoaice! -ras2-[/quote]

Aaa nu neaparat. Am fost intr-un club local aici, si kiar ele au vorbit sa vorbeasca..dar sunt sterse asa. Nu vor decat bautura. Se duc dupa cine le da sa bea..asa mi-au lasat impresia mie, cel putin. Multe nici nu stiu unde e Romania..da sa mai stie si de tigani:))

Eu voiam sa cunosc nijte romani..pentru ca noi suntem altfel..avem alt simt al umorului, ne intelegem altfel etc.
tavy88
Discipol
Discipol

Postby tavy88 » Mar 19th, '12, 01:41

ady_azzuro wrote:am vazut ca a aparut un charter craiova - londra cu escala la koln, dar nu stiu inca daca este si pt public sau doar pt angajatii ford, sper ca la vara sa zbor direct si sa nu mai calc prin otopeni...

Ce tare ar fi!

Apropos, tu pe unde stai Ady?
tavy88
Discipol
Discipol

Romani in Wolverhampton

Postby Mutu » Mar 19th, '12, 01:53

Tavy,
E greu sa-ti faci prieteni strainatate si-ti mai spun un lucru: cu cat cauti mai mult, nu gasesti pe nimeni. Odata oprit in a cauta, apar singuri prin diferite conjucturi.
Ai dreptate, englezoaicelor le place alcoolul in weekend si putina sexozeala dupa, insa asta nu constituie in impediment in a nu intra in contact cu ele. Dimpotriva! Daca le oferi un spritz si ele accepta, esti pe drumul cel bun. Ai grija, cine face face primul pas. Daca esti prea infingaret, s-ar putea sa ramai cu bautura platita si sa pleci singur acasa. Nu pot sa intru in detalii, fiindca nu se cade, dar mai pot sa-ti dau un "tip": asteapta sa faca ele primul pas.
Succes!

PS. Nu are nici o relevanta daca cineva stie sau nu, unde se afla Romania. Transilvania e suficient.

Image
Mutu
Contributor
Contributor

Postby ady_azzuro » Mar 19th, '12, 11:54

tavy88 wrote:
ady_azzuro wrote:am vazut ca a aparut un charter craiova - londra cu escala la koln, dar nu stiu inca daca este si pt public sau doar pt angajatii ford, sper ca la vara sa zbor direct si sa nu mai calc prin otopeni...

Ce tare ar fi!

Apropos, tu pe unde stai Ady?

in hounslow, in apropriere de heathrow.
ady_azzuro
Cronicar
Cronicar

Postby tavy88 » Mar 20th, '12, 00:59

Mutu wrote:Tavy,
E greu sa-ti faci prieteni strainatate si-ti mai spun un lucru: cu cat cauti mai mult, nu gasesti pe nimeni. Odata oprit in a cauta, apar singuri prin diferite conjucturi.
Ai dreptate, englezoaicelor le place alcoolul in weekend si putina sexozeala dupa, insa asta nu constituie in impediment in a nu intra in contact cu ele. Dimpotriva! Daca le oferi un spritz si ele accepta, esti pe drumul cel bun. Ai grija, cine face face primul pas. Daca esti prea infingaret, s-ar putea sa ramai cu bautura platita si sa pleci singur acasa. Nu pot sa intru in detalii, fiindca nu se cade, dar mai pot sa-ti dau un "tip": asteapta sa faca ele primul pas.
Succes!

PS. Nu are nici o relevanta daca cineva stie sau nu, unde se afla Romania. Transilvania e suficient.

Prea tare replica ta:))) ! Oricum apreciez sfatul tau foarte mult. O sa incerc sa vad daca intr-adevar asa e.
tavy88
Discipol
Discipol

Postby tavy88 » Mar 20th, '12, 01:00

Dorinello wrote:Salutare,
E cineva din Wolverhampton sau aproape?

Eu sunt din Wolverhampton:)
tavy88
Discipol
Discipol

Next