5.4 C
London
Saturday, November 16, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

wizz air

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by catalinbaneasa, Mar 16, 2013.

1. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    -ras2- -ras2- -ras2- Nici noaptea nu ai putut sa dormi.

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  3. ursubearrr

ursubearrr New Member

Trophy Points:
    0
    -nervos-
    Eu am zburat cu wizzair acum 3 saptamani si avand doar bagaj de mana format mare cu doar 10 kg m-au pus sa platesc in aeroport 40 euro.Au spus ca trebuia sa fac rezervare pentru el cand am cumparat biletul.Deci atentie mare cand va cumparati biletul.Daca aveti bagaj si mai mare vi-l trece la cala si va pune sa platiti 65 de euro pentru el.Sunt niste hoti cu licenta..Acolo pe site se afla un tabel despre bagajele de mana dar nu se intelege nimic(in sezon in extrasezon etc numai tampenii
    Exista un numar de telefon la care poti sa suni pentru Romania ca sa anunti bagajul pe care il ai sau sa faci eventuale modificari dar nu este numar alocat.Deci TEAPA.
    Eu personal nu mai zbor NICIODATA cu aceasta 'companie' LOW COST.Sunt intradevar LOW. -nuuu-

BAFTA MULTA ROMANI

4. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    faptul ca nu ai citit conditiile nu inseamna ca e teapa (Înșelăciune). Daca nu scria nicaieri sau daca spunea ca poti lua orice bagaj si de fapt nu te lasau atunci puteai pune problema asa. Nu sunt fanul lor cum spuneam mai demult, dar cred totusi ca cei care calatoresc trebuie sa verifice unele lucruri inainte.

pe site chiar dupa ce selectezi zborul ai Informaţii importante / Anticipiaţi că vă veţi modifica datele de zbor? / Regulament Tarif

Iar la sectiunea Regulament tarif scrie foarte clar si detaliat (in cm) ce dimensiuni are bagajaul acceptat in avion; mai sunt si 2 cuvinte care trebuiau sa-ti atraga atentia de altfel.

Wizz Air va aplica cu stricteţe următoarele reguli:
    Bagaj de mână:
    Dacă bagajul dvs. de mână măsoară 42x32x25cm sau mai puţin, poate fi transportat la bord gratuit. Acesta trebuie să aibă loc sub scaunul din faţa dvs.
    Dacă bagajul dvs. de mână este mai mare decât dimensiunile unui bagaj mic de mână dar nu depășește 56x45x25cm, puteți să îl luați la bordul aeronavei în schimbul unei taxe. Acesta trebuie să încapă în compartimentul de deasupra scaunelor. Trebuie să îl puteţi amplasa în compartimentul de deasupra scaunelor fără ajutorul altei persoane

In plus sectiunea Travel information / Bagaje are mult mai multe detalii http://wizzair.com/ro-RO/useful_information/baggage

5. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Ne mai trebuie vreo 2 generatii ca sa intelegem ca TREBUIE sa citim intotdeauna termeni si conditii.

6. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
  7. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    nasol ca nu te mai lasa astia de la low cost cu sacosa de rafie in avion.

8. AllyM-2012

AllyM-2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Platesti doar daca bagajul tau nu se incadreaza in masurile standard. Exista optiunea geanta de cabina mare pentru care platesti vreo 10 pounds.

9. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Sã mai updatãm niţel.
    Folosit recent chiar de câteva ori Wizz şi chiar OK,am cumpãrat şi membership pe un an şi am avut discount serios,25%.
    În Octombrie zbor la Constanţa (ceva pescuit în Deltã) cu 14 £ dus şi 24 return.
    Dar ce voiam sã spun,ultima cãlãtorie,cu aterizare la Budapesta,am plecat cu o întârziere de 7 ore,datorate unei defecţiuni tehnice.
    Am avut câte trei vouchers a 3.50 £ oferite,la revenirea în UK le-am scris cerând compensaţii,gândind cã voi vedea...ciuciu,azi am primit rãspunsul,ramburseazã orice cheltuialã doveditã cu chitanţe aferente întârzierii,plus ceva (rãmâne de stabilit cât) compensaţie pt deranj,sau,dacã nu am chitanţe, îmi oferã 350 Euro în contul meu de Wizz,pt alte zboruri.
    Not bad!

Share This Page