10.5 C
London
Wednesday, August 21, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

website...

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by new_printze, Sep 7, 2011.

1. new_printze

new_printze New Member

Trophy Points:
    0
    servus tuturor...
    toata lumea lauda si critica in stanga, in dreapta....sunt pareri pro si contra in ceea ce priveste continutul website-ului si al forumului...eu sincer, comparativ cu alte site-uri de marca romaneasca si cu efect direct a persoanelor plecate demult de acasa aici gasesc mai mult decat necesar spatiul de a-mi petrece timpul...
    as putea sa vin cu o sugestie...sau macar o mica idee de conceptie al unui "ziar" online?...
    era sa uit o mica intrebare spre administratori: Daca website-ul este destinat romanilor si creat in limba materna (romana) nu ati putea sa-l faceti in romana integral? (Ex: forget you password; Welcome sau Home, etc...)
    ms mult si doresc tuturor o zi cat mai usoara si frumoasa...

2. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Salut,
    Multumim pentru sugestie. Exista rubrica de Stiri, dar ziar in toata regula este imposibil, ar insemna multi oameni angajati, etc.
    La intrebarea despre traducerea integrala a site-ului - raspunsul este simplu. Platforma este complexa si este in engleza. La fiecare update s-ar pierde traducerile si ar trebui sa o luam de la capat. Avand in vedere ca cei care utilizeaza site-ul sunt deja familiarizati cu limba engleza, nu au aparut probleme pana acum.
    Site-ul din semnatura ta este la fel, are about us, categories, deci stii despre ce este vorba :)

3. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0

iar cei care sunt acasa, mai invata si ei cateva cuvinte noi -ras4-

4. new_printze

new_printze New Member

Trophy Points:
    0
    stiu cum e treaba cu update-ul...sunt in domeniu....ramanem la treaba de IT si soft....
    cat tine de "ziar-ul" online nu trebuie sa faci angajari....sunt sigur ca sunt persoane care vor sa povesteasca ce au vazut, ce au facut, etc...sunt mult mai multe informatii pe care le puteti pune intr-un pdf sau aplicatie de tip flash si acolo pot citi cu totii ce s-a intamplat peste zi in uk sau diverse locatii din londra...poate apare saptamanal, nu necesita timp rapid de rapsuns pentru "ziar"....se pot lua voluntari si cu ajutorul adminilor si al moderatorilor poate fi realizabil.....
    nu ma bag sa zic contati pe mine ca nu vreau sa fiu genul de persoana care cere ceva....
    cer eu de la mine multe....eu doar pot ajuta la treaba asta in cazul in care intr-adevar se poate finaliza cu bine....
    poze, comentariu, etc....sunt sigur ca ar putea sa iasa ceva bun din asta....
    o zi frumoasa danutzzzz

5. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    eu nu vad rostul unui ziar.
    Avem stiri pe site, mai mult decat suficiente. Multumim Danutzzz inca o data!
    Iar cei ce intra nu citesc nici tutorialele, ca sunt prea lungi -nu-zic- , crezi ca sta cineva sa rasfoiasca ziarul, in halat si papuci caldurosi, cu un ceai sau un trabuc? -ras2-
    Sa fim seriosi, si sa ne apucam de munca! -da-da-

6. new_printze

new_printze New Member

Trophy Points:
    0
    nu ma mira raspunsul....este intr-adevar acelasi raspuns pe care l-as fi primit de la persoane din romania...no offence...
    ideea unui ziar era cu totul alta, dar vad ca : LA CE BUN? cu trabucul? eh, lasa whisky-ul....etc...
    nu de informatiile de pe forum sau website am facut referire gandindu-ma la un ziar...conceptia nu cred ca ni se va schimba curand...sa dai o stire de peste zi sau o stire de ce s-a intamplat intr-o parte a londrei sau o poveste frumoasa pe care o poate scrie cineva nu e cred ca e o stire ce apartine acestui forum sau website...
    muncesc atat cat consider ca-mi este si-mi face bine....de restul ma apuc cand simt eu nevoia....sa se apuce de munca alte persoane...

ms mult pentru incurajare georgiv

7. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    cu placere, oricand!
    hai sa facem o delimitare, nu cred ca e nevoie de ziar aici pe forum! e destul de bogat in informatii.
    daca tu vrei sa-ti faci ziar, mergi inainte, nu trebuie sa te impiedici de mine/noi, dk il faci pe hartie il voi cumpara si eu.
    Sper ca s-a inteles!

8. new_printze

new_printze New Member

Trophy Points:
    0
    nu trebuie sa fi "acra" in discutii...era doar o sugestie...pe mine nu ma interesa neaparat "ziar", ci faptul ca putem da ocazia persoanelor ce intra sa "rasfoieaca" si altceva pe langa informatiile puse aici...a vazut toata lumea cate informatii sunt, nu trebuie sa te repeti, e de inteles...
    nu, nu-mi fac ziar, nici pe hartie si nici online...am inteles atitudinea ta din prima, chiar nu e nevoie de "intepaturi" ca sa pot vedea reactia oamenilor...
    am blog-ul personal din care persoanele din viata mea afla despre mine mult mai multe...la asta ma refeream...dar ce sa-i faci daca noi avem conceptii diferite...

o zi frumoasa tuturor...

9. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @new_printze - poate nu te-ai prins ca "tipic romanesc" asa cum incerci tu sa afirmi nu se aplica persoanelor de pe forum. Cei mai multi se simt ofensati de expresie, asteapta-te sa fii criticat pentru asta :)

Cat despre ziar, sa nu amestecam termenii. Una e ziar si alta e blog. Din descrierea ta rezulta clar blog. Ziarul implica editori si reporteri cu experienta, pentru ca lumea are anumite asteptari de la un ziar.

Noi asteptam oricand stiri si povesti pentru blog sau pentru rubrica de stiri. Absolut oricine poate trimite un articol si daca este scris frumos, va fi publicat.

10. new_printze

new_printze New Member

Trophy Points:
    0
    crezi ca-mi mai este teama de ce am vazut in toata europa???
    poate sa ma critice atunci cand nu cunosc dedesubturile...pana atunci sa incerce sa le descopere...
    iar faza cu ziarul am pus si ghilimelele de rigoare, dar nu stiu cat s-a inteles din acele ghilimele...am si specificat: pdf sau alta varianta flash...
    stii ceva: las-o balta cu sau fara ziar, am inteles totusi ce inseamna sa incerci sa fii comunicativ...mi se parea normal daca erau raspunsuri directe si nu afecta alte persoane...dar si aici ca si in tara gasesc: bravo cutarica, esti tare cutarica, i-ai zis-o cutarica...as putea spune intr-o ironie: marfa...cutarica... -ras2-
    ps: daca intr-adevar am spus ceva necuviincios sa fiu tras la raspundere...
    pacat ca nu se intelege conceptia unui ziar...si fac diferenta dintre blog si ziar....sau ziar online, daca la asta ai facut referire...poate vom incerca pe viitor sa citim exact cuvintele care sunt scrise intr-o propozitie, fraza, etc...

pana atunci fiind administrator cred ca ai drepturi de a da afara pe cine vrei sau a scoate un topic de pe forum...

11. Tefrus

Tefrus New Member

Trophy Points:
    0
    Multe forumuri se strica din cauza personalizarilor sau a informatiilor care apar de multe ori.

12. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    E ok asa si cred ca era si mai ok in trecut.
    Numai sa nu pice iar.

13. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nu mai are de ce sa pice. L-am descantat eu :)

Share This Page