6.7 C
London
Monday, January 20, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Vorbit ieftin in tara si internațional

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by Matrix05, Jun 28, 2014.

1. Matrix05

Matrix05 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,

Ajung in curând in UK si ma gândesc sa-mi păstrez abonamentul la Orange Romania. La 19 euro cu abonament Pantera am 700 min internațional si 2 Gb trafic de date in roaming. Credeti ca pot găsi ceva mai bun pe acolo? Ma interesează in special vorbitul in tara si netul.

Multumesc

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    evident ca e loc de mai bine, dar asta numai tu poti stabili ce si cum, in functie de unde suni, cine te suna samd.
    probabil ca este un plan bun pt a vorbi cu cei de acasa (deci pt inceput), dar putini din uk o sa te sune inapoi pe un nr de ro samd...

3. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    700 minute internațional înseamnă că poți suna din România în alte țări, nu 700 de minute în roaming.

4. Matrix05

Matrix05 New Member

Trophy Points:
    0
    nu am scris eu bine... la abonamentele Pantera minutele incluse în abonament cât și traficul de date se pot folosi în roaming (am întrebat de 2 ori la orange+scrie și pe site)

5. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    Eu zic sa renunti la gradina zoologica Orange si sa iti achizitionezi o cartela pentru convorbiri acasa (lyca, lebara, gifgaff, chiar si O2) si pentru internet un abonament serios cu internet nelimitat (si cand zic nelimitat chiar este nelimitat -exemplu 3) .
    Romania si abonamentele de telefon = Belgravistan

6. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    grupul orange a anuntat ca o sa ofere minutele nationale disponibile si in roaming in ue pt abonamentele mai mari de cand cu ultima scadere impusa de ue - cei din ro au facut miscarea asta rapid.

la fel cum 3 ofera Feel at Home, etc

Share This Page