18.2 C
London
Monday, June 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Viitorul nu e roz

Discussion in 'in lume' started by spin, Jun 12, 2009.

1. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Vazusem mai devreme un post pe forum, numit parca 'rasism impotriva romanilor'

Well, sorry to break the bad news, dar viitorul nu e roz. Ba dimpotriva!

Daca ati urmarit rezultatele alegerilor parlamentare, stiti despre ce vorbesc. Daca nu, aruncati o privire aici http://www.economist.com/world/europe/d ... d=13832627 si aici http://www.economist.com/world/europe/d ... extfeature

Cum vrem noi sa eradicam resismul impotriva noastra cand trimitem ca si reprezentanti ai tarii la Bruxelles, pe Becali si Vadim? De-abia astept sa vad cum o sa decurga discutiile intre ei si colegul lor parlamentar, Nick Griffin, liderul BNP.

:woohoo:

2. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    The news has been broken longtime ago, unfortunately.

Si ce sa facem? Pe astia-i avem, cu ei defilam.

In Uk este insa alta poveste si eu una nu voi sta cu mainile in san cand ziarele si website-urile mass media afiseaza tampenii. Daca nu putem opri un nebun si un analfabet ajunsi "pe culmi", aici este alta poveste si nu trebuie sa permitem nimanui sa-si bata joc de identitatea nationala, deformand-o in scopuri politice si vadit nationaliste.

Q:How do you swallow an elephant?
    A:Bit by bit

But we've got a lot of chewing to do and we have hardly started. ;)

One more thing: can we chew the elephant TOGETHER? I assure you it tastes even better. A lot of food for everyone. :p

3. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Daca nu va explicati de ce "viitorul nu e roz" cititi urmatorul articol: http://www.romani-online.co.uk/actualit ... itons.html
    Eu inteleg din asta ca e mai important sa ai matzu' plin, decat sa fie creierul in forma maxima. :laugh: Si nu e valabil doar pt britanici.

Rebecca, if we chew the elephant together, that elephant may be history too soon. Is that what we want? Neah... we only want our intestines to be full.

Spin, chiar crezi ca daca in locul lui Vadim si Becali, ar fi alti politicieni care nu par "deranjati", ar fi alta situatia noastra? Iti spun eu, tot de noi, astia marunti si uitati de toata lumea, ar depinde sa schimbam ceva. Inclusiv pe Vadim si Becali.

4. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Azi pe Realitatea.net

"Gigi Becali este emoţionat de primul "job" din viaţa lui

Funcţia de europarlamentar e o premieră în viaţa lui Gigi Becali. Nu datorită poziţiei sociale, ci pentru că, pur şi simplu, este pentru prima dată când Becali are serviciu.
    A recunoscut-o chiar el, la plecarea spre Strasbourg. "Am aşa, mici emoţii. E o nouă etapă în viaţa mea, un drum nou. Eu niciodată nu am avut un serviciu, un program. E pentru prima dată când am un serviciu", a mărturisit europarlamentarul Becali.

Vadim Tudor: Eu şi Gigi Becali "avem ac de cojocul" celor din PE care atacă România

Preşedintele PRM, Corneliu Vadim Tudor, a anunţat înaintea plecării la Strasbourg că el şi Gigi Becali "au ac de cojocul europarlamentarilor străini care fac declaraţii inacceptabile privind România".
    "Eu şi Gigi Becali şi tânărul doctor Ciprian Tănăsescu vom apăra interesul naţional. Noi avem ac de cojocul lor şi le vom răspunde cu aceeaşi monedă", a declarat Vadim Tudor după o întâlnire cu ministrul de Externe"

Sincer, mi-e frica de ce-o sa iasa....si mai ales mi-e teama ca nu va fi in beneficiul Romaniei...

5. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Ce-o sa iasa? N-o sa-i bage nimeni in seama daca vor continua sa abereze. Poate doar daca vor observa vreo balta sub scaunul lui Becali (daca tot are emotii saracutul), si atunci vor chema pe cineva sa stearga pe jos.
    Si apoi cat de mult conteaza Parlamentul European in momentul asta? La Comisia Europeana se intampla lucrurile importante.

6. Daniele

Daniele New Member

Trophy Points:
    0
    E deranjant sa te gandesti ca am trimis niste persoane care au sanse foarte slabe de a face fata unui nivel mai ridicat - reprezentand o tara acolo. In acelasi timp e incredibil cum alte tari - poate cu sanse asemanatoare cu ale noastre se descurca mult mai bine in a trimite adevarati representanti ai tarii acolo si am sa va dau linkul: http://www.nytimes.com/2009/07/15/world ... oland.html. Parca imi da o stare de anxietate in momentul in care fac o comparatie intre tari in ceea ce priveste potentialul - si rezultatatele pe care fiecare le are.

7. Daniele

Daniele New Member

Trophy Points:
    0
  8. Gabriel_uk

Gabriel_uk New Member

Trophy Points:
    0
    Scz ca intervin :) nu suntem singurii cu politicieni `` exotici `` , mai sunt si altii :) vad ca mentionati de Becali si Vadim , dar de `` Poti sa ai si esecuri, poti sa ai si succesuri, pot sa fie oameni care nu vor sa vorbesc cu tine ... `` si Eba este europarlamentar , speram totusi ca vrea sa se imbogateasca si va aplica vechiul proverb `` TACEREA E DE AUR `` ... :) daca nu deschide gura , toate bune si frumoase :)

P.S. Rebecca , vreau sa ajut si eu cu elefantul ;)) doar sa-mi spuneti care este :lol:

9. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Becali si Vadim vor fi mediatizati doar aici,de presa noastra,trimisa acolo,asta este ceea ce eu consider mai grav.

Chiar acum urmaresc Realitatea TV,si,tot ce incearca sa faca jurnalistii,este sa-i puna intrebari "incuietoare" lui Becali (bine,nu ca asta ar fi ceva dificil).

La nivel international,nu cred ca vor fi asa de mediatizati,ba cred ca mai deloc,Parlamentul Europen nu este "The Sun" sau "Daily Mirror",sa se caute mici scandaluri cu lumanarea!

Din pacate,presa,uneori bolnava din Ro,ni-i va tine mereu in fata,cum se zice!

De ce nu s-au dus de ex in prima zi de mandat,sa ia interviuri de la alti parlamentari romani?
    Pt ca aia nu se vinde pe TV,e mult mai delicios pt un "gura casca" ca si mine! sa urmareasca cum Gigi se incurca in cuvinte,cum EBA nu-si gaseste cuvintele,iar Vadim arata intotdeauna ca si cum nu si-a luat pastila la el!

10. hendon

hendon New Member

Trophy Points:
    0
    spin a scris:
    Sunt tare curios cu cine ai votat la alegerile europarlamentare.

Share This Page