18 C
London
Thursday, August 22, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Varsa-ti oful (chat)

Discussion in 'AMUZAMENT' started by Dan, Dec 6, 2012.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Blue Air

Si iarasi Blue Air.
    O urgenta aparuta ma cheama acasa pt cateva ore asa ca-mi iau bilet de la Blue Air, ca de, nu am timp de plimbat prin Romania ca sa folosesc alte companii.
    Pret afisat la dus...putin peste 200Euro. Bag datele, tot, ajung la verificarea cardului automata....tranzactie respinsa...contactati banca. O iau de la capat, si acelasi mesaj.
    OK , sa contactam banca atunci. Banca spune ca totul e OK , vede tranzactiile, nu au nici o problema si sa incerc la client. Da ce, eu is prost sa renunt? mai bag datele inca o data. Tranzactie respinsa.

Bun asa, lasa c-o rog pe nevasta-mea sa incerce de acasa.
    In cateva minute ma suna si-mi spune ca mi-a luat biletele si totul e OK. OK sa fie , insa vine emailul de comfirmare. Biletul de dus era acum 310 si cel de intors, seara , se scumpise si ala cu cateva zeci de eurasi.

Acum aveam si un nr de tel unde sa sun , asa ca am sunat. Si mi-a explicat domnisoara respectiva, ca s-a scumpit pt ca e cerere. M-au luat dracii instantaneu. Adica imi refuzi mie plata de 4 ori , apoi scumpesti , pentru ca e evidenta dorinta mea de a zbura cu acea cursa.
    " nu e adevarat", zice ea. " e cerere mare".
    -Bine domnisoara, deci de 2 zile nu cauta nimeni bilet pt marti si azi, in interval de 30 de minute , au navalit toti, nu?
    Am rugat-o sa verifice si a facut intocmai. Biletele fusesera rezervate toate, mai putin unu pe care l-a cumparat nevasta-mea. Dar, a recunoscut si ea ca intr-adevar toate erau rezervate de mine.
    Ce inseamna asta? ca eu , cand bagam datele de card, ei faceau "rezervarea" biletului. Si au tot rezervat baietii pana au urcat pretul in alta clasa superioara. Asa ca, atunci cand nevasta-mea a intrat de pe alt IP , cu aceleasi date, a reusit sa cumpere bilet, dar mult mai scump.
    E a doua oara cand patesc aceeasi poveste cu ei.

Asa ca, aveti grija in cazul in care primiti refuz de acceptare a platii , nu mai insistati ca e scump. De ex, dupa ce am vb cu domnisorica si a vazut ca am dat banii, preturile au revenit la 200 Euro.

Blue air, sa ne traiesti bine!!!

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    ,,Un ONG din Norvegia a lansat o petitie impotriva aderarii Romaniei si Bulgariei, dupa ce autoritatile au dezmembrat o tabara ilegala de 200 de tigani din Romania si din Bulgaria. Decizia de dezmembrare a fost declansata de o avalansa de reclamatii ale locuitorilor din zona, in urma furturilor si a mizeriei.,,

http://m.hotnews.ro/stire/15306654

3. Anonymous

Anonymous Guest

Oricum mergeau acasa tiganii ca sa "privatizeze" CFR Marfa

4. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Se goleste Romania de ,,oameni de afaceri,, daca se aplica si la noi legea asta :

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... years.html

Auzi tu , sa intre in puscarie pentru ca si-a pus un mizilic de 600% profit la o lucrare ... pai rad ai nostrii pana mor , daca aud asa ceva .

5. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Blue Air

Sunt doi factori de care stiu eu, pentru care ti-a fost refuzata tranzactia:
    1. Browser - daca nu folosesti IE, sistemul nu vrea sa recunoasca tranzactia.
    2. IP-ul! De multe ori site-urile nu vor sa accepte tranzactiile facute de pe platformele mobile.

De ce? Cei care muncesc in IT poate stiu raspunsul.

6. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    N-are treabă ce browser folosești. Eu am făcut rezervări atît cu Firefox, cît și cu Chrome.

7. Anonymous

Anonymous Guest

Si eu la fel, are treaba cu nesimtirea lor. Ma mai si ea aia ca de ce nu am sunat-o dupa ce am incercat de cateva ori. Pai... pt ca eram indrumat sa sun la banca, iar numarul lor nu aparea pe ecran. Si bineinteles ca nu poate face nimic, desi e constienta ca mi-am urcat pretul singur. Pff, falimenteaza-i Ponta si pe astia mai repede!!!

8. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    Pai daca au recunoscut ca tot rezervarile tale erau, de ce nu ii reclami la protectia consumatorului? Mi se pare ca e pur si simplu o smecherie ca sa iti ia mai multi bani. Probabil ca si altora le fac tot la fel.

9. Anonymous

Anonymous Guest

Sa stii ca asta am sa fac, dar nu stiu la care. In Romania sau pe meleagurile astea :(. Sau prim vreo insula ciudata!

10. nicole2005

nicole2005 New Member

Trophy Points:
    0
    de ce sa nu faci in amandoua ?

11. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Putina miscare pe forum in ultimul timp din cauza Ramadan-ului… maine se termina, asa ca in urmatoarele zile totul va reintra in normal…

Sunt curios sa vad cat a slabit Dromaderu din cauza rugaciunilor si a postului…

12. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Măi nene , da unde dispar toate bunaciunile astea care se prezintă și după aia nu mai auzi de ele ? Mai toate 20-25 de ani , vesele si neuzate de către viață ...

13. Anonymous

Anonymous Guest

Se marita cu englezi, doar sa-ti faca tie in ciuda :)!

14. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Bineînțeles la doar două trei luni după ce l-au cunoscut :grin:

15. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Mi se face rau. Ce casa o fi aia, frate? Cu billuri sare bine de 2000. Mai bine o cumperi.

16. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    ,,USL are in acest moment 80% din cei 1.200 de primari gasiti in incompatibilitate sau conflict de interese de catre ANI.,,

Asta reprezinta pentru mine mafia organizata la care ma-m referit de atatea ori .

17. Anonymous

Anonymous Guest

Asta? Pai restul de 20% sunt PDL

18. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Probabil ...

,,Presedintele PDL, Vasile Blaga, a declarat, luni, ca sase primari democrat-liberali sunt declarati incompatibili de catre ANI, dar ca PDL a afirmat intotdeauna ca legea trebuie respectata si drept urmare nu va sustine modificarea legii Agentiei Nationale de Integritate, transmite Agerpres.,,

19. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Ce, ma?????

20. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    A uitat sa puna un ,,m,, in fata la asini . Sau poate nu ?

Share This Page