19.9 C
London
Saturday, September 19, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Varsa-ti oful (chat)

Discussion in 'AMUZAMENT' started by Dan, Dec 6, 2012.

1. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    No jokes,I had moments when I felt miserable
    couldn't obviously answer back properly,
    tomorrow I'll avoid answering the obvious question!

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Eu cand le spun ca sunt roman , se uita la mine ca si la un klingonian , roman sa lucreze ca si security ??? ... roman venit din tara unde toti sunt hoti ...

3. manuelauk

manuelauk New Member

Trophy Points:
    0
    We have decided,Edi and I,to talk just in English.So....at home,where is just the two of us,or anywhere else is just English language.
    You might find it weird!The reason for it is because we are desperate to improve our English.
    In Romania we graduated English language and literature but we still hate when we can not find the proper words to communicate and so on....
    I have to admit that I hold a grudge against those who choose England but refuse to learn the language.

4. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ar trebui invatata istoria romanilor din Italia. Inainte si dupa restrictii.
    In Italia s-a ajuns la magazine incendiate, masini incendiate, romanii au fost "pest" si pana la urma s-au mai linistit lucrurile.
    Ia timp.

5. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Incearca maica si tu un rudotel , un masaj cu namol , o frectie cu spirt la tample , nu mai pune toate cele la inima ... si bine ai venit printre noi

6. manuelauk

manuelauk New Member

Trophy Points:
    0
    -ras2- Thank you for having me!
    I'm not new.My previous username was pataki_manuela but I had to make a new one because of my clumsiness.....
    I'm drinking valerian tea that I hope will help me calm down. -da-da-

7. Diana22

Diana22 New Member

Trophy Points:
    0
    Oooff, cu engleza asta...Pe mine ma intreaba multi de unde din UK sunt, din cauza accentului, asta e partea buna(de care sunt chiar mandra).Partea proasta e ca unii vad cleaner in CV si nu-mi dau macar o sansa. -nervos-

8. bogdan84

bogdan84 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Software Engineer
    Scoate cleaner din cv daca nu e relevant pentru rolul la care aplici.

9. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    "la curtea lui Voda,
    e sedinta mare, stau boieri pe scaun,
    stau si in picioare, se discuta probleme, se analizeaza,
    ce nu merge bine, ce incomodeaza,
    in cap de masa insusi Voda Tepes sta!
    Boierul Velea face prezenta, si numara!"

Cine/unde /cand? /next?

Si mi-e o foaaaame! -ras4-

10. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    Orice individ e considerat inocent pina sa fie dovedit vinovat. Cred ca aproape fiecare dintre noi a facut aceeasi asumptie viz-a-vis de noul venit zi aparitia articolelor respective -plasture-

11. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Imi pare rau pentru postarea ta, sincer, daca ai vreme sau o poti recupera, sunt convins ca ar fi utila.

Am inchis topicul pentru ca am simtit ca urma o discutie lunga in contradictoriu, cu ceva atacuri etc.
    Am preferat sa evitam asta. Sper ca am luat o decizie buna si ca nu o sa ma injurati prea tare.

12. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
  13. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Practic, nu mai putem vorbi/discuta, -ras4-
    in contradictoriu desigur.

14. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Desigur ca se poate discuta/dezbate in contradictoriu, dar acolo unde este o incarcatura emotionala ridicata, mai bine sa evitam disputele.
    Maine, dupa un somn bun, totul va fi altfel.

15. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Incercam sa spun pe topicul inchis prematur ca ar fi amuzant, daca nu ar fi trist, ca rezultatul polemicii de pe respectivul topic, sa fie un nou articol, servit la plasa de data asta. Pentru ca daca in primul articol, researche-ul a durat ceva, scotocindu-se pana in topice din 2010, un al doilea articol ar putea folosi ca material doar topicul inchis, unde ne-am grabit sa le detaliem englezilor cum se manifesta rasismul la romani si sa ii asiguram ca suntem un popor de rasisti.

Mai cred ca daca a existat o reactie, si e bine ca existat, poate s-ar fi impus una mai dura si mai ferma, chiar cerut un drept la replica, avand in vedere ca acuzatiile jurnalistului s-au bazat pe scoateri din context, generalizari neconforme cu realitatea si speculatii.

Si mai cred nepotrivita concedierea lui Vali. Poate maine lucrurile se vor vedea mai calm si mai lucid. Cred ca are dreptul la circumstante atenuante, pentru ca daca Adrian s-a mai imunizat de-a lungul timpului cu ceea ce s-a scris defaimator la adresa lui cu diverse ocazii , in diverse fituici, el asumandu-si si acest risc atunci cand a ales sa reprezinte o parte a comunitatii, pe Vali, un om simplu, l-a marcat serios faptul ca a devenit "vinovatul fara vina" in nu stiu cate ziare englezesti si romanesti. Personal m-ar fi afectat maxim, eu fiind mai slaba de inger, si daca mai plecam urechea si la fatalismele lui Ellaws, clar nu mai inchideam ochii o saptamana

16. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Desi nu sunt amator de magazine romanesti , am intrat sa-mi cumpar ceva de raceala . Am cumparat acest medicament :

http://www.medicamente24.ro/nurofen-200 ... 12buc.html

Cat crede-ti ca am dat pe el ?

Nici mai mult , nici mai putin de 8 lire englezesti originale de la mama lor .

Pot sa spun ca a fost ultima data cand am intrat in acel ,,magazin,, ?

In general un traficant de droguri , daca nu este el cel care le produce , castiga aproape 100% , cei care isi risca masinile si aduc tigari undeva la 50-60% .

17. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0
    Ouch! Da' cine te pusa sa il iei la pretul asta? Erai pe moarte?

18. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Pai nu , ma gandeam ca sunt ceva speciale ...

19. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0
    La 8 lire chiar e ceva special...
    Pastreaza 1-2 pastile, i le dai sotiei pe post de martisor :)

20. Anonymous

Anonymous Guest

Muhahahaha !!!
    Eu mi-s din aia de ii scoti afara pe usa si intra inapoi pe geam. Mi-am permis sa ma intorc pentru o scurta vreme din concediu pentru ca mai apoi sa ies la pensie.

Observ ca a-ti bana moderatorii devine un obicei al casei. Mai intai a fost Partenerul (daca nu ma insel), apoi Taranu (care ce-i drept nu a asteptat sa-l banezi, a plecat singur, scarbit), pe Rebecca era cat pe ce sa o arzi, sunt tare curios de ce a disparut subit Silverfern ... Ei bine, eu zic sa-l antamezi pe theman de moderator ca nici Dan nu cred ca mai rezista mult - prea e baiat bun.

Si acum sa ma explic: daca eram baut nu te apostrofam asa, parinteste, ci iti executam fara avertisment niste injuraturi din alea neaose, colorate si compuse, de ar fi facut sa roseasca un intreg batalion de racani obositi. Deci nu, eram cat se poate de treaz si calm, constient ca o sa te scot din sarite. Din pacate ai reactionat exact cum ma asteptam.

De fapt tu nu ma mai iubesti de cand cu actiunea aia de la consulat. Ti-am cam stricat socotelile luindu-ma in gura cu dom' ambasador. Si sa explicam publicului larg despre ce este vorba. Adi al nostru sufera acut de vedetism. Adora sa fie citat, sa dea interviuri, sa participe la tot soiul de congrese si "actiuni", sa stranga mana unor persoane "importante", sa se invarta in cercuri "inalte". De asemenea, Adi al nostru se considera si mult superior semenilor lui. Romani Online nu-i aduce satisfactie materiala (dupa cum singur declara) dar il face sa se simta important si il introduce in poveste ca pe un paj la curtea regelui. Altfel e baiat bun ... Niciodata nu m-a dezamagit.

Mi-am petrecut ultimile 2-3 zile chinuindu-ma sa sterg absolut toate postarile mele. Dragi utilizatori ai forumului, imi cer iertare dar am considerat ca nu se face sa las nimic din ce-mi apartine in administrarea acestui Basescu al romanilor din UK. Epopeea Wallyb a luat sfarsit.

P.S. Conform Regulamentului de ordine interioara al forumului, utilizatorul Adrian va fi banat pe o perioada de 7 zile pentru grave jigniri aduse conationalilor sai (citez: "romanii sunt rasisti") - asta in timp ce te erijezi in reprezentantul comunitatii romanesti din UK, lucru cu atat mai grav.

Share This Page