22.2 C
London
Sunday, July 12, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Varsa-ti oful (chat)

Discussion in 'AMUZAMENT' started by Dan, Dec 6, 2012.

1. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Doua bilete luate la Blueair,
    Bucuresti-Londra /retur.
    Optiunea de check in nu era highlighted la momentul respectiv.
    Am incercat acum, 10 zile pana la zbor, dupe ce completez una/alta,imi scrie ca ,pentru zborurile de la Bucuresti la Londra nu exista optiunea online de check in.
    E posibil?

2. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Am sunat azi si s-a lamurit,
    dupa 10 minute de muzica faina pe vo 90 p/minutu ,
    mi-a zis un nene ca la cursele Romania/UK si retur nu se face (la blue air) decat la imbarcare check in, nu online, sui ca ar fi gratis...sa speram!

3. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    info era gratis pe site la ei

http://www.blueairweb.com/conditii-de-calatorie/

6.i CHECK-IN ONLINE

Blue Air pune la dispozitia pasagerilor serviciul gratuit de check-in online. Acest serviciu este disponibil pentru toate zborurile cu plecare din Bacau, Barcelona, Bruxelles, Bucuresti, Catania, Koln, Larnaca, Madrid, Malaga, Milano Bergamo, Milano Linate, Nisa, Paris, Roma, Sibiu, Torino Caselle, Torino Cuneo si Valencia. Pentru celelalte zboruri, check-inul se efectueaza in aeroport, inainte de plecare, si este gratuit.

Pentru cursele cu plecare din Milano-Bergamo (Aeroport Orio al Serio): Pasagerii care calatoresc in grupuri organizate, care sunt in stand-by sau pe lista de asteptare (waitlisted) nu pot realiza check-in online. Pasagerii trebuie sa detina un bilet pe segmentul pe care calatoresc sau, daca este vorba de un zbor multi-sector, biletul trebuie sa fie pentru zbor Blue Air.

Din cauza cerintelor suplimentare de securitate, serviciul de check-in online nu este disponibil pentru cursele catre/din Marea Britanie; in acest caz check-inul se efectueaza in aeroport si este gratuit.

4. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    sau nr de fix ro / uk
    http://m.blueairweb.com/Contact.aspx

România
    0374 281 841
    L-V: 09:00 – 21:00; S-D:10:00 – 19:00; tarif normal

Marea Britanie

0871 744 0104; +44(0)1293 874 926
    L-D 08:00-20:00

+44(0)151 230 1590
    L-D 08:00-20:00

5. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Pai tu nu citesti ce spun eu mai?
    Am vazut si eu atata lucru ca e mokka daca faci online, numai ca, atunci cand am luat biletele optiunea de online nu era oferita, puteam da click doar pe optiunea de aeroport,la 10 Euro.
    Nu am bifat , dupa vo doua saptamani mi-a venit un email ca voi putea face online cu 10 zile inainte de zbor, tot nu am reusit, am sunat deci si mi s-a spus ca Romania-UK, cu Blue air, nu face online si ca ar trebui sa fie mokka la aeroport.

6. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Dromaderu, daca nu stiai, Sapanta lucreaza cu citate din biblie si cu materialul clientului...

Sapanta, are balta peste???

7. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    eu citesc, dar nu inteleg.

cand cumperi biletul ai optiunea sa selectezi 0 /1/...4 bagaje de cala, dar nu ai ce sa selectezi pt check-in, pt simplul motiv ca nu e decat o singura varianta la zborurile de uk.

iar in mailul care l-ai primit scria ceva de genul

Check-in
    In vederea indeplinirii formalitatilor de check-in si imbarcare, avem rugamintea de a va prezenta in aeroport cu cel putin 2 ore inainte de ora de decolare.
    Pentru acest zbor check-inul se efectueaza gratuit la aeroport.

Click aici pentru check-in online.

8. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38

sa pastram proportiile, lucram cu citate / linkuri samd, dar nu din Biblie...

9. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Offfff, Doamne, tui esti mai rau ca ala cu Batman /Batman... -ras2- -ras2- -ras2-

Asta am zis in prima postare unde am pus intrebarea, cand am ajuns la acea faza , varianta de check in online , nu era valabila, adica se vedea acolo dar nu deschidea/sau cum se cheama dreaq, sau nu era highlighted ,o vedeam adica dar nu mergea!

De frica de a nu pierde biletele, am luat asa, sperand sa rezolv cumva mai tarziu.
    Apoi ce a urmat.

10. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    nici un batman, doar ca nu inteleg unde e buba...

deci la rezervat biletul nu aveai optiunea de check-in ca nu era nimic de bifat / platit.

cand a venit mailul (Pre-flight reminder) ti-a spus sa vii cu 2h mai devreme pt checkin la aeroport, care gratuit.
    era si un link pe care daca dadeai click iar spunea ca nu e checkin decat la aeroport...

Check-in eligibility
    We are sorry but online check-in is unavailable for this flight.Please check-in at the airport instead.

11. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Un weekend intreg liber la cateva luni,cam asta e viata in capitalism.
    L-am folosit deci din plin ,am fost "la oras" ,la Londra, ne-am distrat, ne-am pozat,etc/etc.
    La intoarcere am oprit prin Luton, sa mai vedem o masina ce am vrea sa o cumparam.Garaj mic, Luton, barosanu garajului e din Kashmir ,nu, nu auzise de Led Zepellin.
    Garajul avea si o spalatorie auto, mokka cumva, si nu mica ne-a fost surpriza si bucuria cand am recunoscut in boxele unui mic player ,cunoscutele ritmuri de manele d'ale noastre d'acasa.
    Conform unor metehne aprofundate in timp aici, nu mai sar imediat sa ma introduc ca-s roman unor alti compatrioti, din motive.
    Ne urcam cu barosanu la un test drive si inevitabil vine intrebarea "de unde sunteti" ,apoi mirarea "pai nu pareti ca fiind Romani"
    Sa-i explic unui barosan din Luton ca mai exista si altfel de romani decat cei pe care-i speculeaza el cu 30£ pe zi la spalat de masini ar fi fost irelevant.
    Sa simt , din nou, un val de compasiune pentru acei compatrioti,cu toate acele ganduri in cap ca "daca ar fi invatat/scoala/etc/etc",da.
    Dar sa ma inunde iarasi un val de ura profunda impotriva politicienilor fosti/actuali si viitori din Romania, singurii vinovati,da, garantat 100%.
    Am ajuns slugile Europei,venind dintr-o tara cu potential imens, daca nu ar fi fost data pe mainile unor impostori

12. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    cu scoala ai pus punctul pe "i"...
    dar poate ii e putin mai bine compatriotului nostru... daca muncea la camp cred ca mai mult de 1 milion pe zi nu lua oricum, si nu e usor sa stai in praf si caldura sa sapi samd. asa ca poate zice sar'-na pt £30/zi

13. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
  14. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Care stie/cunoaste, si ma poate ajuta nitel (sapantaaaaa), caci stau prost cu timpul,

Ioana mea face acusi 17 ani, sa ajunga la scoala cu autobuzul a devenit inconvenient cumva, in special din cauza ca mai tot timpul intarzie (si cate 30 minute),mi-a venit cu ideea de...moped (nu vrea bicicleta caci are de pedalat cam 6 Km si transpira/chestii na),
    stiti careva cum e cu astea?
    Pret gasesc dar, se face scoala, limita legala de varsta sa poti folosi?capacitate cilindrica /chestii?
    Multumesc!

15. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  16. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Mi-am luat un computator nou,de vo sãptãmânã, de câte ori încerc sã intru pe forum, îmi apare ceva
    "can't connect to the data base... "şi ceva numere.
    Iniţial am crezut cã e ceva cu forumul dar vãd cã de pe tabletå nu am probleme.

17. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    A facut o perioada asa, dar ar fi trebuit sa fie rezolvata problema.
    Daca-mi spui ce browser folosesti o sa investighez problema.

18. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Mai, sa-mi spuna si mie cineva, ca alfel mor prost (eu macar recunosc): care e shpilul cu rezidenta permanenta, la ce ajuta/// Toata lumea e calare pe subiect. Au dat astia vreo lege noua si nu am auzit eu, sau care-i treaba/

19. claudiu m

claudiu m Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    liber profesionist
    Probabil sa nu ramana pe dinafara cand o sa iasa Anglia din UE

20. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Shpilu e ca nu stie ,
    dar, daca vrei sa-i spui, stie el de o mie de ori mai bine ca tine.

Asa ca, las sa se zbata,invata!

Share This Page