11.9 C
London
Wednesday, August 21, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Varsa-ti oful (chat)

Discussion in 'AMUZAMENT' started by Dan, Dec 6, 2012.

1. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Maestre , PDL nu este singurul partid care a avut de pierdut in contextul politic actual , harta politica europeana sa remodelat dupa acesta criza .

Nici nu ma asteptam sa dispara , se pare ca inca nu ma pricep la politica .

Vorba unui coleg forumist , politica este aceea meserie care te invata sa prinzi rahatul de partea curata ...

2. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    Funny guys.

3. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    For 2013-14 the personal allowance for those aged under 65 will be set at £9,205 and the basic rate limit at £32,245. The Class 1 Upper Earnings Limit and the Class 4 Upper Profits Limit for National Insurance contributions will be aligned with the point at which the higher rate tax becomes payable (£41,450).

http://www.hmrc.gov.uk/budget2012/income-tax-rates.htm

4. Anonymous

Anonymous Guest

5. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Am activat moderarea pentru userii noi.
    Vad ca apare cate unul care nu pricepe ca nu e binevenit si isi tot face conturi in prostie.

Nu m-as mira sa ne si bata ca sa-l lasam sa puna anunturi ca recruteaza fete.

6. Anonymous

Anonymous Guest

Anunturile sunt si discriminatorii!!! De ce numai fete? Cred ca cei ce se chinuie sa faca un ban din 15£ "textu" CSCS , sau altii care rezolva UTR si NINo peste noapte, ori culegatorii " gratuiti" si "dezinteresati" de studenti ...etc , ar dori si ei sa acceseze aceste job-uri de 1500 pe saptamana dar nu pot din cauza sexului

7. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pai sunt convins ca recruteaza si baieti, trebuie sa-ti arati doar interesul. (nu tu, generic vorbind)
    Dar cred ca genul asta de job e mai greu de facut de catre un barbat/baiat, ii trebuie multe pastile care sa-l ajute la... revergorare.

8. Anonymous

Anonymous Guest

Nu-i trebuie pastile lui. Clientului probabil, ca el va .... exersa

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Am fost avizata, ca acuzata e prea mult spus, de Dan, ca folosesc dublu standard.Mea culpa.

Adica, ar trebui sa-mi pese la fel de mult de analfabetii din Romania, ca de olimpicii internationali din tara.

Pai unde sa mai incap si eu? Nu-i ridica ziarele si televiziunea in slavi suficient? Na, nu sunt pe gustul meu,dar nu pot face nimic.

Pot insa sa ma inclin in fata sportivilor de valoare si a olimpicilor la matematica si spun public ca mi-ar fi rusine sa folosesc cuvintele cu tenta sexuala si descrierea degradanta pe care un 'blogger arhicunoscut' le-a folosit la adresa unor copii care muncesc intr-adevar pentru ei si viitorul lor, dar care ar trebui mediatizati nu neaparat ca reprezinta Romania in lume, desi mie si asta mi se pare important, ci macar ca modele pentru copiii nostri.

Am revenit din Romania, la TV: povestea Adelinei Pestritu si Liviu Varciu, emisiuni ziua-n-amiaza- mare in care se dadeau vanturi si se aduceau toalete, astea dorim sa ne fie modelele?

In alta ordine de idei, vorbeam candva de un user care si-a pus la semnatura 'I am bachelor degree', in loc sa-i atraga atentia finut persoanei care gresise. Astazi, dam de cineva, care se ia de numele unei fete.

In concluzie, nu, Domnu' Dan, nu sunt anti-M, declarata, sunt anti comportament promovat de oameni maturi, care vad totul ca pe o caterinca, nerealizand sau nepasandu-le ca jignesc si avanseaza mediocritatea. Refuz sa citesc printre randuri, cand dau de asa ceva.

10. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Rebecca, poate ai inteles gresit sau poate nu mj-am exprimat eu bine.
    Nu e absolut nici o problema in a promova valorile.

Este vorba strict de "a te simti mandru" de ceva si a "nu te simti rusinat" in aceeasi masura de altceva. Te poti inclina linistit asi ma voi inclina alaturi de tine in fata unor oameni valorosi. Eu ma voi inclina in fata unor oameni valorosi indiferent de tara din care provin, dar asta e alta discutie.

"arhicunoscutul" ala nu ma incanta, dar il inteleg. Pe cat de tare'n gura si agresiv e pe blogul lui, pe atat e de sperios in viata de zi cu zi. E ceva jurnalist si asa a gasit el sa isi faca audienta. Din cate stiu scrie decent fata de altii. Dupa cum observi, folosind un limbaj mai... de cartier, reuseste sa abordeze subiecte mai interesante decat cele mai bine vandute ziare din Romania. Este parerea lui si si-o exprima cum considera. Daca nu suferi cuvintele vulgare, nu trebuie sa-l citesti. Dar nici sa-i judeci pe cei care reusesc sa depaseasca forma (e un fel de-a spune).

In rest, nu ii iau apararea lui Mufa, se para singur in limita timpului disponibil. Il cunosc personal, cred ca iti aduci si tu aminte de el. Glumele voastre nu sunt compatibile, atata tot.

11. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pe mine m-a deranjat ca 'arhi...balaurul' ala s-a exprimat urat la adresa unor copii care nu merita asta.

In cazul M, n-am idee daca-l cunosc sau nu, am schimbat candva un mesaj personal si-i stiu numele real si el mie. Irelevant, insa.

Eu am un principiu: 'De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere', dar la el e. Si cand dau de careva la care e si demonstreaza contrarul prin comportament, scuip flacari impotriva acelui comportament, mai rau ca 'arhibalaurul' vostru. -ras4- -nuuu-

12. IPS

IPS New Member

Trophy Points:
    0
    Cine s-a gasit sa vorbeasca de dublu standard!

Am vazut ca a mai fost acuzat chiar el de asa ceva si incep sa inteleg de ce.

Dane, mersi ca m-ai facut tampita. -nu-zic-

13. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @IPS - pardon? Unde am facut asa ceva?

LE: daca te referi la citatul ala galben, era o ironie la adresa lui crash, care pare uneori ca se crede singurul destept intre tampiti. Implicit, m-am facut si pe mine tampit, asa-i? Unde dai si unde crapa.

In rest nu stiu despre ce vorbesti. Poate ma lamuresti cand ai timp.

14. IPS

IPS New Member

Trophy Points:
    0
    Pe topicul cu 3 luni de sedere in UK. Parca asa ai spus ca jignirile dintr-un citat tot jigniri sunt.
    Sau poate sunt eu mai sensibila zilele astea....

LE: e clar, sunt eu mai sensibila, nu ma baga in seama, o sa-mi treaca...

15. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Oricum, astept sa imi zici si unde am mai fost acuzat ca folosesc dublul standard. Cred ca mi-a scapat, as vrea sa ma apar. Link?

PS: la citatul galben am adaugat "ironic", sa nu se mai inteleaga ca fac eu pe cineva tampit.

16. IPS

IPS New Member

Trophy Points:
    0
    Nu mai tin minte exact unde.... am citit pe ici, pe colo.
    Ti-am zis nu ma baga in seama, nu acum.

Iau o pauza, cred ca e necesar :D mi s-a urcat forumul la cap :D

17. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Nu l-am perceput pe Dan (in postura de administrator romani/online) ca folosind un dublu standard… imi pare ca a folosit o platforma de comunicare pe criterii de decenta si obiectivitate cu un oarecare grad de franchete…

Il pot insa acuza de #triplu standard# in ceea ce priveste opinia politica, iar asta (in beneficiul dumnealui, posibil in dezavantajul proprietarului forumului) pot sa dezvolt… Mie mi se pare ca omul si-a facut, isi face si probabil va continua sa isi faca datoria pe felia pe care lucreaza…

Apreciez decizia in cunostinta de cauza, si anume, cand iti spune bioritmul ca e necesar sa iei o pauza... e intelept sa te conformezi… nu atribui insa pauza ca atare, drept consecinta unui boicot din partea administratiei...

18. Mr.Jarndyce

Mr.Jarndyce Member

Trophy Points:
    6
    ba-i pe frig ba-i pe cald.
    Amu-i cald

19. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Sa pun si o poza cu caldura?