25.6 C
London
Saturday, August 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Varsa-ti oful (chat)

Discussion in 'AMUZAMENT' started by Dan, Dec 6, 2012.

1. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Mda

Dromaderu ,te-a deranjat foarte tare 2-3 mesaje offtopic de pe topicul cu asistente , dar nu te-a deranja ca razvan1977 vrea anumite mesaje bagate in categoria ,,cocina,, pe deasupra mai si zice ca a vazut el niste ,,specimene,, pe acest forum .Ce inseamna ,,specimene,, ???

Te-a deranjat ca cineva la facut arogant , dar nu te-a deranjat consoarta care ne explica cat de ciumeg sot are , ca el facea 1500 euro in Romania si umbla in tari straine .
    (pt consoarta : cand am inceput sa fac doar 1500 euro pe luna am inteles ca Romania e terminata si am plecat de acolo)

Explica-mi si mie te rog de ce anumite categorii de romani se cred mai superiori decat altii , ca de vorbit vorbeste mai urat ,nici la produs cascaval nu se arata sa fie ceva smecher , ce le da aceasta nota de superioritate ? De ce exista la noi romanii aceste diferente ? Sunt om umblat dar diferentierile care se fac la noi nu le-am vazut nicaieri .

Am intelesca esti tata si mama pe acel topic si tii si cu dintii de el , dar in mintea mea inceata , parca ar trebui ca raspunsurile tale sa fie egale pentru toti , sau nu ?

2. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    E bine ca ai ring deja.

3. Speedy.

Speedy. New Member

Trophy Points:
    0
    N-o sa intru in polemici peste polemici pentru ca n-are sens, pur si simplu. Ma rezum la a spune ca noi am considerat ca am depasit stadiul de palmas atunci cand am ajuns la 1000, respectiv 1500 euro. La asta m-am referit.
    Ca sunt oameni care au ajuns la aceste realizari mai repede sau ca au depasit pragul cu mult, asta stiu si vad. Se intampla si acum. Oriunde.

Faptul ca tu ti-ai permis sa postezi acea animatie mi s-a parut si mi se pare deplasat. Ca ai vrut sa scandalizezi cu orice pret ...well, fiecare face alegerile care i se potrivesc. Nu sufera comparatie gestul tau cu raspunsul lui Razvan, oricat de arogant.

Parerea mea.

4. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    In stilul dulce de politician psd-ist bineinteles ca nu raspundem la intrebare ci incercam sa atragem atentia gloatei cu alte subiecte ca si asa are memorie scurta ... sau ma rog , poate am baut eu prea mari cantitati de ceai si nu mai prind subtilitatile mioritice .

5. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Pai tu nu ai inteles nimic?
    Nu ai citit ca mi-am facut firma?
    De la 1 Mai incep sa si incasez banu', pe fiece informatie si la fiece silaba de pe topicul acela,imi intra ceva loz in cont,
    am aranjat cu admin.
    De aroganti are grija viata, stai tu linistit, stii asta si tu prea bine!

6. Razvan1977

Razvan1977 New Member

Trophy Points:
    0
    Esti un ZEU, TheXman! -da-da-
    Toti ne inchinam tie! -bravo-

7. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
  8. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
  9. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pentru?
    Cred ca ti-u explicat 20 de persoane, in diferite moduri. Mai in clar, mai pe ocolite... Eu stiu ca o incerci cu lumea pe forum, pe de alta parte stim amandoi ca nu aduce nimic bun.

Asa ca pana la urma, care e scopul final? Adica exista un scop, vrei sa strigam toti in cor "traiasca Basescu", sau doar jignesti in felul tau... asa, ca sa fie?

10. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Pai nu vad nici o diferenta intre un protest pentru caderea guvernului Boc sau un protest impotriva DNA , banuiesc ca ar participa aceasi oameni .

Nu exista nici un scop final , doar o aducere aminte ca au reusit prin actiunea lor sa puna la putere cea mai mare grupare mafiota din Europa .

Poate un mesaj cu textul ,,Am gresit,, ar da bine , sau nu ?

11. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Da un google si zi-mi cate arestari de oameni politici au fost INAINTE de protest. Adica pe vremea cand conducea, pe rand, cate o singura grupare de mafioti. Si apoi vino si zi povesti despre cat de minunata a fost conducerea aia pe care o pupi peste tot. Care n-a arestat pe nimeni niciodata, decat cand s-a vazut amenintata. Pana atunci era totul roz, furau in grup.

Deci ce a reusit actiunea?
    (hint: cu siguranta mai multe decat statul in fata monitorului)

12. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Iar faptul ca asociezi niste oameni care cred in ceva cu o adunatura de hoti da, este o jignire. Ti s-a explicat, cum am mai spus, de cateva ori. In rest arata-mi o singura postare de pe forum in care este laudat un regim anume (in afara de tine care il lauzi pe basescu si pe boc de parca ati fi frati)

13. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu am dorit sa jignesc pe nimeni .

14. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Probail ca ma plictisesc si caut subiecte , nu imi place forumul asa in stare de coma .

15. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Uite subiect:
    http://economie.hotnews.ro/stiri-it-170 ... titate.htm

pe scurt asa - orice cartela prepay din Romania se va putea obtine doar pe baza buletinului. La fel si la cafenea, daca vrei wifi, treuie sa prezinti documentu', sa te inregistrezi, sa stie "statu" cine sta pe net, cine isi cumpara cartele.

Ca sa te scutesc de o grija - legea a fost propusa in trecut atat de psd cat si de pdl. Cam toti politicienii vor sa aiba control asupra oamenilor. Sa le ia orice libertate le-a ramas.

16. Gellu

Gellu New Member

Trophy Points:
    0
    De ce oare trebuie sa ne punem pe perete portretele conducatorilor simpatizati de prietenii nostri pentru a ramane prieteni?
    De ce nu putem discuta fara patima subiectele politice,cum fac restul popoarelor?
    De ce trebuie sa tragem linia si sa spunem ca desteptii,corectii,incoruptibilii sunt cu noi ,in vreme ce de partea ailalta sunt prostii,incultii,criminalii?
    Va spun eu de ce.Pentru ca inca suntem primitivi.La noi dezbaterile la un cei sau o bere nu sunt despre politica pura,ci despre ce am aflat de la B1 TV sau Antena 3,plus un partizanat orb gen steaua versus dinamo.
    sunt extrem de dezamagit pana si de mine insumi..pentru ca dupa un an linistit,am avut o discutie urata cu cineva drag venit din tara.
    Eu care plecasem si din cauza prestatiei unui voievod ce vor sa-l puna in rama acuma,tot nu inteleg de ce trebuie sa-l iubesc ca sa am buna intelegere cu neamurile..:)ce-i pana la urma cu toata paranoia asta fratilor?
    Exista perceptia ca cel care nu se afla momentan in parnaie ar fi cinstit cu toate neamurile pana la a 7-a spita.
    Hai sa mai asteptam tovarasi pana maine,pana la anul,si intre timp daca nu ne-am scoate ochii ne-am vedea SI de viata noastra.

17. Razvan1977

Razvan1977 New Member

Trophy Points:
    0
    Tocmai citesc ceva pe tema asta si e super - "5 milenii de manipulare" - Bogdan Teodorescu.

18. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    -nu-ma-uit- -nu-ma-uit- -nu-ma-uit-
    domnu' admin are chef de glume - nu e rau dupa rezultatele din Champions League -plans-
    adica in tara unde s-au luat abonamente de tel mobila, credite "cu buletinu" fara ca titularii sa aiba habar, chestia asta o sa se aplice la cartele prepay!

19. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    daca nu era asa -plans- dupa meciurile din Ch League, te invitam la o tura "pe ward" pe la pisicile vesele -dragoste2-

20. iris

iris Member

Trophy Points:
    16

Share This Page