15.1 C
London
Monday, September 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Varsa-ti oful (chat)

Discussion in 'AMUZAMENT' started by Dan, Dec 6, 2012.

1. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Instrument politic nu cred ca e.
    Forumul este o platforma si atat, nu "trebuie" sa faca ceva. Daca ajuta pe cineva bine, daca nu... e decizia utilizatorilor.
    Moderarea (facuta de mine) o consider necesara pentru ca daca nu ar fi moderat ar ajunge inutil si plin de injuraturi.

Atitudinea "e mingea mea" e interpretabila. Daca vrei pot face si pe avocatul, dar maine, ca acum tocmai inchideam :)

Eu din cate retin (fara sa citesc din urma), Adrian si-a dat cu parerea (greseala lui, trebuia sa isi faca cont normal, sa nu se interpreteze ca este altceva), apoi ValiB l-a luat la rost ca de ce nu FACE ceva. Adrian s-a ofticat pentru ca el facuse deja, apoi au inceput sa se certe.

ValiB a fost apoi "penalizat" dar nu prea... si a luat o decizie. Buna, rea, treaba lui, eu nu am vrut sa-l opresc, atata timp cat nu afecta restul forumului.

Revenind la atitudine, nimeni nu e perfect. Fiecare actioneaza conform cu starea sa din momentul respectiv. Nu stii cum e omul in spatele tastaturii.
    Nu il judec nici pe Vali, sunt convins ca nu era in apele lui, in mod normal nu ar fi apelat la injurii, dar cred ca deja mocnea acolo ceva, iar acum a rabufnit.

Probabil si Adi avea ceva impotriva lui Vali, pentru ca chiar Vali a zis ceva de cosnulat, ceva ce l-ar fi deranjat pe Adi.

Mie personal mi se pare deranjant ca dupa o zi-doua el a tinut "ura" asta si dorinta de a face ceva, pentru ca nu s-a razbunat pe Adi ci pe cei care cautau o poveste, o informatie.

Decizia de a sterge este gresita din punctul meu de vedere pentru un motiv simplu.
    Exemplu:
    Cineva intreaba. Vali raspunde. Problem solved.
    Daca nu raspundea Vali, raspundea altcineva. Acum, au ramas informatii lipsa, informatii care ar fi fost acolo cu sau fara Vali.

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Nu ma mai necaji si tu , atat mi-a cerut , atata i-am dat , am primit si bon .

Daca mergi pe strada si arunci la un cersator 1 leu si dupa aia te uiti in sus si incepi cu ... ,,vezi Doamne , ce baiat bun la suflet sunt , da si mie sa manance gura mea ceva,, nu inseamna ca vrei sa ajuti si esti bun la suflet .

Eu personal , cand am considerat ca pot sa ajut , am facut-o pe privat , fapt ce poate fi confirmat chiar si de Dan sau alti useri . Si aici nu ma refer la link-uri date mura in gura la cei lenesi sa foloseasca functia search . Nu am facut-o ca sa ma vada lumea , am facut-o pentru ca am crezut ca respectivul are nevoie de ajutor .

Daca tineti bine aminte , exact asta i-am reprosat lui Vali . A scris tone de posturi , inainte de a veni aici , cu un scop bine stabilit , a ajuns in UK si cand a vazut ca acel scop nu se materializeaza , omul nostru s-a volatilizat . Mehhh ... cica isi dedica timpul familiei ... ok , inteleg asta , dar atunci nu te bate in piept cu scandura ca tu esti de fapt fiul Mariei Tereza .

Ma repet , a da link-uri la lenesi nu inseamna ajutor ... cand o sa fiti in stare sa luati pe cineva de pe strada , sa-l spalati , sa-i dati de mancare si dupa aia bani de drum sa se intoarca acasa , mai veniti sa povestim ce inseamna a ajuta un om . Si daca o sa faceti asta , fara sa va uitati in sus si poate de mai multe ori , atunci aveti respectul meu , esti un om care vrea intradevar sa ajute , neconditionat .

3. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @theman73 - pai de unde stii ca n-au facut-o?
    Din cate stiu, multi au facut-o si nu se lauda cu asta.

4. underdog

underdog New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu daca aici este locul sa pun o intrebare ( sau poate mai multe ) : unde voi gasi informatiile ( topicurile pentru incepatori si nu numai )care au fost postate de ValiB si acum nu mai sunt ? -nuuu- Este un of de al meu , deci poate nu am gresit locul ... Multumesc

5. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    @underdog Momentan nu mai sunt pe forum. Doar daca vrea Dan sa le puna din nou, s-a mai mentionat o data.

6. underdog

underdog New Member

Trophy Points:
    0
    Sper ca partile implicate sa ajunga la o intelegere macar in privinta informatiilor continute de postarile lui ValiB , daca o conciliere nu e posibila . Oricum va fi respect hotararea lui ValiB !

7. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Mesajul meu era adresat celor care cred ca , aruncand o cana de pixeli pe forum , au ajutat lumea si merita recunostinta eterna .

Sunt ferm convins ca exista multe suflete altruiste pe acest forum si le doresc sa ramana la fel pana la capat . Neconditionat .

8. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Si eu.
    Citeste ultima lui postare si o sa intelegi care este hotararea lui.

9. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    Every Sunday night.

10. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Cât va fi până la urmă allowance din 1 aprilie , 9.4k sau 10k ?

11. olteanul

olteanul New Member

Trophy Points:
    0
    9.4k de la 1 aprilie. 10k din 2014.

12. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Păi spuneau că devansează cu un an . De aia am şi intrebat .

13. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Ca si sunt multi bani in plus inbuzunar... LOL interesanta este propunerea de a ajuta cu 20% la cumpararea primei si a doua case ca si depozit pt oricine. Asta inseamna ca ne putem lua si noi case.

14. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Exactly,even better,nurses will see a 1% increase in their salary
    -asa-asa-

15. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Pai inseamna 360 in plus pe an , adica exact bomboanele lui ala micu . E bine si atata . Dupa cate am vazut in ultima vreme si Poanta face la fel in Romania , sau ma insel ???

16. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Apoi, varsarea amarului intr-o tara in care preturile au scapat de sub control iar impozitarea statului te impinge la sapa de cauciuc, nu cred ca merita multa tevatura…

Mi-aduc aminte de munca prestata cu £6 pe ora in 1990, moment in care gaseai paine (800 gr) la Tesco cu 8 – 9p per bucata…

Totul era decent si derizoriu, nu vreau sa mai aduc aminte ca discriminarea impotriva est-europenilor s-a inventat mult mai tarziu…

Nivelul de trai s-a dus mult la vale in UK in ultimii 8 – 9 ani… cu precadere in ultimii 3-4 ani s-a galopat masiv la saracirea populatiei prin taxare si inflatie …

Ma uit la ultima facture la propan (cred ca asa ii zice) de peste £620 ptr ultimele trei luni si imi soptesc in sinea personala ca o sa fie si mai bine…

Dream On, vorba celor de la Nazareth…

17. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Numai 620 dio? Esti tare. Eu am avut un soc, dar si firma ca au zis sa-i sun ca ei nu pottrimite factura inainte de a vorbi cu mine. 989. O sa fie mai bine zic si eu. Lol

18. melutzu45

melutzu45 New Member

Trophy Points:
    0
    buna seara ,va rog frumos sa-mi spuneti si mie daca am blue card si vreau sa aplic pentru drept de munca pentru baiatul meu care are 22 de ani se poate?Va multumesc frumos!

19. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Se poate dar,
    la 22 de ani, va trebui sa dovedesti dependenta de tine.
    Daca avea 12 , nu era problema, la 22, trebuie dovedita.
    Extrase bancare ca i-ai trimis bani, etc/etc, vezi ca sunt discutii pe aici,, foloseste functia search , bafta!

20. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    @ omul

ia zi, cum esti?
    cu chestia ca madam Udrea (scuze cunoscatorilor pt folosirea literei mari ) a pierdut sefia PDL?

Si, usor/usor, base se duce la vale... -da-da-

Share This Page