0.9 C
London
Wednesday, April 01, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Varsa-ti oful (chat)

Discussion in 'AMUZAMENT' started by Dan, Dec 6, 2012.

1. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Ce am văzut pe acest forum nu voi uita niciodată și nici ierta .

Oameni cu capacitate intelectuală să se comporte ca și niște cocalari ... show off adus la ridicol .

Aduti aminte cât de satisfăcuți rânjeau când turnau câte o victimă .

2. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18

Cred ca nu e cazul sa-ti faci probleme…

Forumul e zero, comparativ cu viata reala… daca asta e valoare pe care ti-o impui, probabil ca trebuie sa te re-evaluezi…

Man, you really need some time off…

3. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Numai popa iarta mai omule,
    noi uitam sau, daca se poate, ignoram.

4. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Probleme nu imi fac , doar ca ma deranjeaza cateodata ideea ca o mana de oameni au reusit sa ingroape un forum care teoretic , trebuia sa aiba un impact puternic si pozitiv asupra comunitatii romanesti de aici .

5. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Un studiu mai recent, privind educația în statele membre, publicat de Comisia Europeană, arată că în România, în 2006 față de 2000, procentul de elevi în vârstă de 15 ani care sunt analfabeți funcțional a crescut de la 41,3% la 53,5%. Prin comparație, în Finlanda doar 4,8% dintre elevii în vârstă de 15 ani au dificultăți în a înțelege ce citesc.[6] După Finlanda urmează Irlanda, cu 12,1% și Estonia, cu 13,6%.[7]

Procentul plasează România pe ultimul loc din țările europene la știința de carte.[8]

http://ro.wikipedia.org/wiki/Analfabetism_funcțional

6. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Care mai e rostul rezolvarii unei probleme daca se tot vorbeste la nesfarsit despre ea si practic ea ramane la fel de prezenta si in viitor?

7. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
    Amarat, nu gasesc de munca, licenta de taxi nu vrea sa ajunga, uitati ce scam imi trimit pe mail:

Dear Applicant

We are glad to inform you that after carefully reviewing your CV for the post of Kitchen Porter Job our company advertised, you have been selected to join our team. There will be a 1 day induction and training which will start on the 7th of March 2014 from 10am to 1pm each day at #580 Euston Road, London, NW1 3BT

The one day training will be fully paid for and you are expected to come with your original documents;

Passport /Birth Certificate/ID card (showing your right to work in the UK)
    Utility bill (showing current address)
    N.I number
    Bank/Building Society/Local Post Office details (for your wages)
    The Confidential Application Form (print out)

The pay rate for your position will be £8.50 an hour, your shift pattern will be 9 hours a day, 5 days on and 2 days off, there is morning shift ( 8am-4pm) and night shift (9pm- 6am) and you will be paid every forth night(two weeks). The company will issue you a uniform on the induction/training day and you will be allocated the office site to work with other of our staff in the city of London.

Please e-mail us back the following, on or before the 6th of March 2014;
    Your uniform size (ie Shirt, Trousers and Suit Jacket)
    The mode of payment for your CRB check (Ukash Voucher).

As a result of recent Government changes to the vetting and barring scheme(VBS) the cost of Enhanced CRB check is £50.Due to insurance purposes and our client’s policy we cannot accept CRB done outside the company.

The Ukash is a new safe and secure payment method that we use for effective payment for CRB fees.You can purchase this Ukash in any Newsagent Shops or Off Licence Top Up Shops with a Paypoint,Payzone or epay services can issue you a Ukash voucher for £50.The Ukash voucher 19 digits numbers is what we require you to email us back for your CRB payment fees and also to ensure that your job placement is still effective. The CRB fees will only be refunded on your next wages if the report comes back satisfactory. The company will delist your name from the job placement list if we do not receive your uniform sizes and the Ukash voucher numbers.

The deadline for the submission by email of your uniform sizes and £50 Ukash voucher numbers for your CRB fees will be on the 6th March 2014, no work placement will be offered without any of the above and you will not be eligible to come in for the one day training and induction. We are extremely very busy this period and may not be able to respond to your inquiries. We will give you any more information needed on the training/induction day and we are glad to welcome you to our company. Attached is a confidential application form, please print, fill in all relevant sections and bring it with you on the day of induction/training.

Recruitment Dept
    Chaps Agency
    Tel/Fax: 02085299210
    -nu-nu- -nu-nu- -nu-nu-

8. Anonymous

Anonymous Guest

Astia-s gasiti pe Gumtree, nu?

9. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
    Da,
    sa-i ia dreaqu' -nu-stiu-

10. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Ascultam ieri/alaltaieri pe stiri despre chestia cu imigratia la UK, ca s-a dublat in ultimul an doar, numarul net, adica numarul dat de raportul intre cei care pleaca si cei care vin din/in UK.
    Si apoi urmau tarile din UE din care provin cei mai multi imigranti in UK.
    Si Romania era chiar pe la coada de tot, prin fata fiind Spania,Italia.
    Si apoi mi-am amintit de cand am trecut canalul Sambata trecuta, si de Jeep-ul cu numere de Spania ce-l aveam in fata, care statea pe banda de viteza cu 60 Mile/ora, cu saltele legate cu sfoara deasupra pe acoperis (vb serios).
    Si-mi mai amintesc de acelasi jeep ce m-a ajuns din urma la proxima benzinarie,si de vocea si rezonanta sa a celui ce ii cerea sotiei calm cumva

"da fa cardul ca nu vreau sa le platesc la astia in Euro aici!"
    Vin nene, vin, asta nu e o problema, problema e ca ...vom fi inundati de generatia "Spiru Haret"!
    Si aia vor fi aia educati!

11. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    --Cine/ce l-a suparat atat de tare pe Xman, incat sa ajunga sa spuna asta ?

(citesc forumul foarte "pe sarite", de aceea intreb )

--Mie mi-e cam teama de tovarasul Putin. Generatia noastra nu a prins nici un razboi, o fi obligatoriu macar un razboi intr-o viata ?

--Primavara mai vine ?

12. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nici el nu mai stie exact :)

13. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    E groasa rau, vorba lu’ Iliescu…

I-as rupe putin (nu Putin) la diplomatie si la vize… inchiderea consulatelor si a ambasadelor din RU la nivel de UE, etc…

Primavara a venit... tufa mea de leustean are circa 15 cm...

14. sarson

sarson New Member

Trophy Points:
    0
    Lucrez in catering in Londra.In ultimii doi-trei ani,80%dintre cv-urile primite sunt ale cetatenilor spanioli sau italieni;10%polonezi,iar in acel 10% ramas intra restul natiilor pamantului.Mare parte dintre acesti 80% sunt supracalificati,o bucurie la prima vedere,o problema grava pe termen mediu/lung.La acestea se adauga si anumite resentimente si nu imi dau seama daca Marea Britanie e mai bine cu un val de imigranti care doreste integrarea,chiar daca e mai putin pregatita,sau e mai bine cu un val de emigranti mai bine pregatit profesional,dar mult mai reticent la tot ceea ce inseamna Marea Britanie.Probabil ca vom afla in cateva generatii.

Cat despre numarul noilor veniti,acesta cred ca se vede foarte bine in aplicatiile pentru nino,facute in baza unui pasaport/card de identitate;numarul din spatele masinii este irelevant,consider eu.

15. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu se leaga de Spania si Italia ca aia fac gura , se leaga de noi ca stam cu capul plecat .

16. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  17. bpmircea

bpmircea New Member

Trophy Points:
    0
    Home Page:
    si eu sunt in Spania acum dar ma bate gândul sa vin in UK.
    am fost de doua ori in bournemouth si mi-a plăcut , nu știu dacă voi găsi de munca repede dar asta e, cel puțin o sa încerc cred

________
    sent from my cellphone using tapatalk

18. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Daca mai aud la tv, in jurul meu sau pe aiurea, exprimari de genul "am decat 10 min pauza ...a luat decat un examen...mergem decat noi...etc ", jur ca o sa imi fie greu sa nu fac ceva necugetat -nervos- -nu-stiu- -nervos-

19. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    -ras2- -ras2- -ras2-

mai bine ca mine nestiutor in toate cele ...

20. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Nu rade, Xman, nu e chestie de stiinta aici, pur si simplu zgarie urechea oricarui vorbitor de lb romana . Sau poate o fi ceva cool si sunt eu depasita. -nu-stiu-

Share This Page