14.4 C
London
Wednesday, June 03, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Vacante ca au-pair...???

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by cristina_alexa, Sep 27, 2010.

1. cristina_alexa

cristina_alexa New Member

Trophy Points:
    0
  2. superpitici

superpitici New Member

Trophy Points:
    0
    Din moment ce singura perioada in care tu esti de fapt in vacanta este cea de cateva saptamani in Romania,nu vad problema.Vacantele petrecute impreuna cu familia nu sunt ale tale,sunt ale familiei,tu continuand sa lucrezi ca si au pair in timpul asta.

3. Cristiana85

Cristiana85 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu va fi absolut nici o problema. Vei vedea ca sa iti iei cardul albastru va fi mai usor decat crezi. Nu te vor intreba nimic de nici o vacanta de la Home Office. Ideal este sa incerci sa pastrezi o relatie amiabila cu familia, astfel incat ei sa te ajute cu o recomandare buna la sfarsitul primelor 12 luni in UK. Probabil uneori te vor enerva sau vei fi nemultumita de ei, dar nu uita, neintelegeri si certuri sunt in orice familie oricum, asa ca sfatul meu ar fi sa incerci sa le castigi simpatia si increderea pentru ca in final, daca ei iti dau o recomandare buna, ca cetateni britanici, Home Office nu va pune nici o intrebare si iti va aproba cererea f usor.
    Mult succes si sper sa ai o experienta cat mai placuta in UK.

4. kralitza

kralitza New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am fost acum 2 saptamani, aveam inima in gat pentru ca vacantele mele insumate erau in total de vreo 45 de zile, dar acolo totul a fost extrem de usor... mi-au verificat actele, m-au trimis la plimbare 2 ore si cand m-am intors era gata. Familia la care am fost a spus ca la telefon le-au cerut doar sa confirme ca am fost 12 luni aupair la ei si atat.

5. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Asa fetele! Ajutati-va!

Spuneti-ne si noua cum e viata de Au-pair. Impresii pozitive din acest domeniu de activitate avem cam putine. Avem nevoie sa stie si cei de acasa cum e viata in sanul unei familii britanice.

Va invit la "sedinta" deschisa.

Share This Page