4.1 C
London
Thursday, November 21, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

V-ati intoarce in Romania?

Discussion in 'ARHIVA' started by ana dolby, Oct 5, 2006.

1. ana dolby

ana dolby New Member

Trophy Points:
    0
    Mereu ne strofocam cum sa ramanem in occident. Dar v-ati gandit vreodata cum sa faceti sa va intoarceti in Romania?
    V-ati intoarce de fapt in Romania?
    In ce conditii v-ati intoarce acasa?

2. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Raspuns: V-ati intoarce in Romania?

In cazul meu m-as intoarce numai daca as putea sa fac EXACT ce vreau. Cum acest lucru nu se poate, am sa raman aici deocamdata cu bunele si relele acestui loc.

3. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0

Noi o sa ne intoarcem in conditiile in care o sa avem suficienti bani sa tinem o afacere care sa ne asigure un trai decent.

Cu timpul ne-am mai obisnuit si aici dar suntem f legati de familie si prietenii din tara si vrem sa fim langa ei.

4. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0

1. NU
    2. NU
    3. NU

5. oxanel

oxanel New Member

Trophy Points:
    0

Nici intr-un caz, cel putin acum la moment cand sunt tanara si as vrea sa-mi intemeiez o familie nu cred ca e cazul..sa plec acasa sa mai faci un copil si dupa aia sa nu poti pleca sau sa pleci si sa lasi copilul acasa cu parintii, oricum mi se pare ca e un inceput de destramare a familiei. Si chiar daca as avea o afacere acasa si trai decent..anturajul si majoritatea oamenilor o duc mai greu -help- si nu cred ca as avea placere sa am de toate si altii sa planga de greutati, cred e stresant si sunt multe lucruri care le-as putea enumera,dar nu vreau sa ma intind prea mult..asa ca categoric NU! chiar daca e greu aici , mai bine as prefera sa-mi fie greu 1-2 ani si dupa aia usor. Acasa-n ROmania cred ca greul abia incepe cu 1 ianuiarie (ma refer la preturi).

6. seby

seby New Member

Trophy Points:
    0

NU

[poate cand imbatranesc imi schimb parerea]

7. lina

lina New Member

Trophy Points:
    0

Eu ma intorc cand ies la pensie... -salut-

8. radudb

radudb New Member

Trophy Points:
    0

Un studiu recent a aratat ca Romania are nevoie de 30 de ani pentru a devenii cu adevarat o tara europeana... :)| 8|8 -violent-

Poate atunci...

9. Anonymous

Anonymous Guest

"Je" m-as intoarce daca m-ar "toca" la Lotto

10. christine

christine New Member

Trophy Points:
    0

sa va spun "je".
    am vazut aseara la ProTv un sondaj in care spuneau ca prin 2008 populatia Romaniei va ajunge la cica 16mil locuitori si isi faceau probleme ca tooata populatia tanara va pleca si vor ramane numai batranii. Ups!
    e normal, ptr ca nu ne-au oferit nimic, am terminat facultati si suntem someri cu studii... normal ca oamenii pleaca... cat despre voi care sunteti acolo nu vad de ce v-ati intoarce...ptr familie ok, dar in rest mie mi se pare ca prostia e in floare aici...sunt atat de dezamagita incat imi vine sa plang...
    azi veneam spre casa de la munca si plouand de vreo cateva ore s-au format balti (in Uk se fac balti cand ploua???) si cand sa dau coltul spre casa trece nene unu' cu un Audi A4, cred ca avea 80km/h, si ma face fleasca din cap pana in picioare...asta asa ca sa vedeti si voi, ca deh daca n-ai masina bengoasa esti un jeg si ei sunt smecheri...
    mi-e greataaaa -strike- -action-

11. julianne

julianne New Member

Trophy Points:
    0

I agree with Christine ...
    Chiar ca ti se face greata si chestii de astea sunt o suta zilnic -puke-

12. poujou_kick

poujou_kick New Member

Trophy Points:
    0

eu cred ca greata asta e peste tot in lume , ca nesimtitii nu au frontiere , deci ... deosebirea este ca aici nu e indicat ca cineva sa te stropeasca , ca s-ar putea sa ajunga in curte si cred ca nmanui nu-i place sa se vada in curte

13. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0

in primul rand ro intra in ue si nu iese in jan 2007
    in al doilea nu ne intoarcem in ro ca nu avem ce face si nu ne acceptam conditia din ro asa ca nu are rost sa discutam de o intoarcere. a fost cineva cu o parere buna si scurta: la pensie... da cu o pensie de uk cu cateva case cumparate in ro, poti veni inapoi dar discutam de o situatie care e demna de luat in calcule peste multi ani.

14. robbie

robbie New Member

Trophy Points:
    0

Sa ma intorc in Romania? Doar vara pentru 2 saptamani si de craciun inca 2. Sa ma intorc sa traiesc "acolo"? NU, niciodata.
    Sa raman in Anglia? Ma gandesc sa mai raman inca vre-o 5-10 ani si sa incep o noua viata undeva unde e cald si plaja: Australia sau America.

15. int2471

int2471 New Member

Trophy Points:
    0

Da, eu m-as intoarce in Romania si maine, dar nu depinde intru-totul de mine. Nu am avut experiente atat de rele cum au avut altii sau poate nu bag eu de seama tot felul de rautati, iar in vacanta de asta vara am fost placut surprinsa de o oarecare politete a atat de rau-vazutii functionari, si credeti-ma am avut de a face cu cativa.
    Oricum, asta e parerea mea, ori de cate ori sunt in Romania ma simt bine, binenteles ca sunt si multe aspecte neplacute...dar nu sunt ele si pe aici?

Share This Page