10.4 C
London
Tuesday, June 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

URGENT!! E cineva in warrington/cheshire

Discussion in 'NORTH WEST' started by geo222, Oct 25, 2014.

1. geo222

geo222 New Member

Trophy Points:
    0
    Am avut numai ghinioane de cand am ajuns in uk, momentan am dat peste alta problema.....proprietara la care stau nu declara banii care iibdau pentru chirie si nu imi permite sa aplic pentru national insurance sau sa imi deschid un cont in banca pe adresa ei. Am nevoie de cineva care sa ma ajute cu o adresa cel putin pentru national insurance. Ofer si bani daca vreti, dar momentan sunt intr-o situatie fara scapare si am un copil acasa care depinde de mine,deci nu pot sa ma intorc in tara ca ultimul ratat. Care e in warrington sau cheshire , am nevoie doar de o adresa ca sa aplic pt national insurance. Job am,loc unde sa stau am, insa nu pot sa scot banii.

2. Maryanos

Maryanos New Member

Trophy Points:
    0
    intra pe messenger la id maryanos84 si te ajut!Bft

3. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Dar tu nu ai nici un utility bill pe numele tau? Si la nino oricum nu iti cere nimeni proof of address sau cel putin in birmingham nu iti cere. Si la banca daca ai aplicat deja pt nino incearca la santander cu hartia care ti-o da aia la interviu si cu scrisoare de la job cum ca ai oferta sau deja lucrezi pt ei.de la inceputul anului am fost cam cu 10 persoane la nino si nu s-a cerut niciodata proof of address.

4. geo222

geo222 New Member

Trophy Points:
    0
    Nup, am stat numai in share house.... Am numai confirmare de la munca ca lucrez ca sa mi se deschida un cont in banca. Landlord-ul mi-a zis ca nu vrea sa fac nimic pe adresa ei , dar potate sa faca redirectionare la post office si le dau vechea adresa la cei de la nino ,dar posta imi e redirectionata aici la adresa ei. Problema e ca formularu de redirectionare era pt cei de la post office ,iar cei de la job centre folosesc royal mail.

5. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Royal Mail = post office.
    La NINo nu trebuie dovada de adresa. Cont la banca se poate deschide cu scrisoare de la NINo.

6. geo222

geo222 New Member

Trophy Points:
    0
    Ok. Multam pentru informatie. As mai avea o intrebare ,daca se poate. Este vreo banca sau un tip de cont pe care mi le-ati putea recomanda? si metodeprin care sa trimit bani in tara?

7. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
  8. geo222

geo222 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc. Inca o intrebare as mai avea...la lloyds mi s-a spus ca nu pot sa imi fac decat cont curent basic in cash...e ok pt incasarea salariului acest tip de cont...basic?

9. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Orice tip de cont curent e bun pentru tine. Important este sa fie un cont pe numele tau in care sa ti se plateasca salariul.

10. geo222

geo222 New Member

Trophy Points:
    0
    Ok, am fost la barclays si mi-au zis ca nu pot sa imi deschida nimic fara national insurance . La lloyds a zis ca e ok daca nu am inca ,dar va trebui sa aplic online

Share This Page