9.7 C
London
Monday, October 14, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Un sfat, eventual caut o camera in Dunstable

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by Marian1985, Mar 24, 2017.

1. Marian1985

Marian1985 New Member

Trophy Points:
    1
    Am doua oferte de munca pentru UK, ambele de la firme de recrutare si ar urma sa ajung in UK pe 1 aprilie
    - prima oferta e de la o firma de recrutare (single resource) care nu cere comision, nu ofera chirie sau asistenta nino/cont bancar, tot ce au facut a fost sa-mi ofere link-uri la site-uri cu anunturi (gumtree, spareroom) unde trebui sa-mi caut singur o chirie dar ei nu-si asuma nicio responsabilitate in legatura cu asta, tot ce vor de la mine este sa le trimit o copie dupa biletul de avion/autocar sa vada ca vin in UK, ar trebui sa ajung in Dunstable
    - a doua oferta de la o agentie (rvconsulting) care de asemenea nu cere comision, dar in schimb cer 400 lire pentru 2 sapt cazare, depozit, si comisionul agentului imobiliar, binenteles ca au specificat ca nu paltesc decat in momentul in care am semnat contractul de inchiriere cu chiria, si imi mai ofera asistenta in obtinerea nino/cont bancar, iar locul de munca ar fi in Wolverhampton.

Pentru prima oferta problema ca nu dispun decat de vro 700 lire, iar din ce am vazut in anunturi, peste tot se cere depozit 500 lire + chirie 400-500, si camera tip shared n-am gasit. Daca cineva are o camera chiar si shared in Dunstable poate sa-mi lase un mesaj.

care dintre cele doua zone ar fi de evitat Dunstable/Wolverhampton, gen sa fie foarte scumpa sau cine stie ce motiv
    si as mai avea de intrebat, ce inseamna o chirie "studio flat" ?

Last edited: Mar 24, 2017
  2. IncaUnRoman

IncaUnRoman Member

Trophy Points:
    18
    Studio = garsoniera

3. Marian1985

Marian1985 New Member

Trophy Points:
    1
    Mi-am dat seama mai tarziu si n-am mai editat, oricum iti multumesc pentru raspuns.
    Inca mai caut o camera (eventual shared) sau un studio flat in Dunstable incepand cu 1 aprilie.

Share This Page