5.9 C
London
Wednesday, February 26, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Un link util pentru gasit joburi

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by Anonymous, Jan 2, 2014.

1. Anonymous

Anonymous Guest

https://jobsearch.direct.gov.uk/JobSear ... tm=14&pg=1

In casuta de cautare nr 2, " all jobs" schimbati cu un cuvant cheie ce vi se potriveste, de ex: chef, electrician, construction, cleaner, nurse, housekeeper...etc. A apoi in cea de-a 3-a puteti sa rafinati raza de cautare iar din menu in stanga, puteti selecta perioada de cautare

Succes

2. claudiu m

claudiu m Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    liber profesionist
    mersi!

3. laviniadsc

laviniadsc Member

Trophy Points:
    18
    O idee excelenta! Acum, cand topicurile despre cardurile colorate si-au pierdut utilitatea, e de asteptat ca cele despre cautarea locurilor de munca si experienta la serviciu sa se dezvolte vertiginos. -asa-asa- -da-da-

Dar ..., de ce ne dai tocmai siteul prin care JobCentre Plus monitorizeaza aplicatiile? ... crezi ca am dat toti buzna pe 2 ianuarie - prima zi lucratoare in Uk - sa ne inscriem ca jobseekers activi ?! -nu-ma-uit- -ras2- intreb doar din curiozitate, daca nu-i cu suparare ...

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Adica care e problema cu situl asta?

5. laviniadsc

laviniadsc Member

Trophy Points:
    18
    Site-ul asta a fost dezvoltat si e intretinut de Monster la cererea 'Department for Work and Pensions' ca un instrument pentru monitorizarea aplicatiilor trimise de cei care sunt jobseekers activi si primesc Jobseeker Allowance. JobCentre recomanda acestor persoane sa se inregistreze si sa trimita aplicatii prin intermediul site-ului. Am inteles de la persoane care merg saptamanal sa semneze, ca li se cer dovezi, mai mult chiar functionarii ar fi autorizati sa intre pe aceste conturi si sa faca verifcari. A fost gandit ca un site centralizator care sa colecteze joburile postate in alte site-uri si astfel le-ar usura munca prin a cauta de munca intr-un singur loc, fara sa se inregistreze pe alte N siteuri. Personal, nu am verificat, deci nu pot confirma daca intradevar aduna toate joburile. Am CV-ul pe alte site-uri.

Pentru noi nu este nici o problema! Intrebarea mea a fost in spirit de gluma ... John_Nutt a postat doar linkul asta pe 3 ianuarie. Dupa isteria creata de media si o parte din presa britanica cum ca romanii si bulgarii "invadeaza' Uk pe 1 ian., pe 2 ian. urma sa ne "bulucim" toti la JobCentre, nu ?... -ras2- sorry daca a creat alta impresie ...

6. laviniadsc

laviniadsc Member

Trophy Points:
    18
    Mi-am recitit mesajul, -nervos- ufff ... sorry pentru exprimarea de mai jos
    "Dupa isteria creata de media si o parte din presa britanica ..." am vrut sa spun politicienii stim noi care si o parte din presa britanica -sssst-

7. Anonymous

Anonymous Guest

Lavinia, daca n-ai habar, de ce te bagi ca musca peste tot?

8. laviniadsc

laviniadsc Member

Trophy Points:
    18
    Tocmai ca am habar ce-i cu siteul ala. Am intrebat de ce l-ai dat pe acela, "daca nu-i cu suparare ..." cum am scris in primul post. N-am intentia sa intru in polemica cu nimeni. Daca nu-mi raspunzi, nu-i nici o problema ...

9. Anonymous

Anonymous Guest

Ai habar fix zero. Daca ai sti ce a despre el ai tacea. Spune-mi si mie cine sau ce te opreste sa contactezi angajatorul fara a te inregistra?
    Sunt cateva companii mari in UK care au protocol de colaborare cu JCP si primesc aplicatii doar prin intermediul lor, dar sunt f putine. Celte site-uri de recrutare scaneaza JCP si apoi posteaza job-ul la ei.
    Mai mult, eu nu am postat link-ul pentru oameni supra dotati sau supra calificati precum domnia ta, ci pentru cei care-si cauta job-uri mai pamantene!

Share This Page