7.6 C
London
Monday, March 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Uk border purple card

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by monyca_petrenciuc, Jul 6, 2011.

1. monyca_petrenciuc

monyca_petrenciuc New Member

Trophy Points:
    0
    buna,
    sunt au pair de 10 luni de zile in londra, nu stiam de purple card, am aflat akum cateva saptamani ca trebuia sa aplic in momentul cand am ajuns aici, adik septembrie 2010.
    Cum pot sa aplic acum>?
    Care sunt procedurile?
    Ce am de facut?
    Pot sa aplic si sa imi fie recunoscute lunile in care eu am fost aici?

Astept un raspuns!
    Multumesc mult!

2. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Stiti ce nu inteleg eu, cum Doamne iarta-ma TOTI cei nou veniti gasiti cum se deschide un topic nou, dar NU sunteti in stare sa cititi cateva articole de la rubrica 'nou venit'- 'totul despre'.
    Si ca sa nu fiu off topic, lunile din urma nu le mai poti recupera, ci ai sa mai pierzi cateva pana iti iese cardul. -da-da-

3. Fabian

Fabian New Member

Trophy Points:
    0
    Nu trebuie sa fim rautaciosi. Daca tot a gresit dc nu pui si un link pentru a indruma catre cea ce cauta omul. Si daca tot suntem la acest subiect...nici eu nu am gasit acest subiect "purple card". Ce zici... ne ajutzi cu un link?

4. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Ori eu am imbatranit -nu-ma-uit- , ori nu mai scriem in aceeasi limba, tocmai v-am spus.
    Sus aveti un buton numit 'Nou venit' da click, apoi da pe 'totul despre' si selectezi ce te intereseaza de exemplu 'au-pair' -ras4-
    Spor la citit!

5. Fabian

Fabian New Member

Trophy Points:
    0
  6. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Fabian il cheama si pe biatul meu cel mare -da-da- . Si el mai zice din astea, asa ca tine -hipno- , si stii ce-i zic? dar sa nu fie cu suparare ' Hai-hai, nu fi putoare!'

Deci informati-va ca-i 'moca' si ajuta, e spre binele vostru.

7. Fabian

Fabian New Member

Trophy Points:
    0
    de acord...daca esti putoare nu faci nimik, dar uite, stau de cel putin 6 luni pe forumul asta si mi-a scapat informatia despre acest card. In acel search nu am gasit nimik...asa ca...am invatzat ca daca nu gasesti poti ntreba ca nu da nimeni cu parul. Si pentru a evita discutii inutile cum facem noi acum (ca probabil persoana a gasit informatia deja) se putea da un link. Mai ales ca dureaza 2 sec. Oricum. Multumesc de informatie si scuze daca am deranjat prin acest Re. Peace -ras4-

8. cristina_alexa

cristina_alexa New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Monica,
    din pacate nu ai cum sa recuperezi aceste luni, pacat , mare pacat. Nu pot sa nu te cert si eu putin..cum Doamne atat timp nu te-ai interesat; cerde-ma ca eu sunt in cunostiinta de cauza...stiu cat de greu e sa fii au-pair , in majoritatea cazurilor, dar sa te informezi e numai si numai datoria ta. Eu am plecat din tara la 4 zile dupa ce ma hotarasem sa devin au-pair, fara a avea o idee ce e cu Marea Britanie, dar in cele 4 zile inainte sa plec am mancat informatie pe paine..si cand m-am dat jos din avion am cerut BR3 si scrisoare de la familie:D. Desi am pierdut si eu 4 luni bune..ca deh doar ajunsa aici am aflat ce incet se misca lucrurile.
    Ce e de facut in situatia ta...aplica acum, cat mai repede la Croydon ,pt un AWC(pink sau purpule card, cum vrei sa il numesti) si mai asteapta 12 luni:(.Ai nevoie de BR3, 2 fotografii tip pasaport, scrisoare de la familie, si CI sau pasaport.
    Bafta!

9. riderlord

riderlord New Member

Trophy Points:
    0
    in primul rand, informeaza-te si fa-ti programare telefonica la Croydon pentru interviu. O sa ai ceva de asteptat pana o sa prinzi o data favorabila, dar chiar si asa...timpul deja scurs si inca cele 2 luni pana prinzi ceva la Home Office, o sa te ajunga .... mai tarziu. Sa nu cumva sa pomenesti tu sau familia ta ca lucrezi de x luni, ci cu cateva zile inainte sa ai interviul!!!

10. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
  11. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    GRESIT- nu ai voie sa pomenesti deloc faptul ca lucrezi, pana nu ai in mana purple card.

12. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Cine-i mr John??? Eu vreau sa fac programare si nu pot. Ma enerveaza la culmea. -nervos-

13. riderlord

riderlord New Member

Trophy Points:
    0
    sorry, my bad. ma gandeam la SE. NU ai voie sa pomenesti, nici tu nici familia ca lucrezi!

14. Mr.John

Mr.John New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page