11.8 C
London
Saturday, June 06, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Uite ce am gasit in ziar astazi!!!!

Discussion in 'SEZATOARE' started by alin, Nov 24, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mdragut

mdragut New Member

Trophy Points:
    0
  2. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
  3. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
  4. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
  5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Impresionant. El a avut noroc si vointa si doamna a dat peste cineva care a meritat. -bravo-

6. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Nu este in ziar, este la "TV Nasul" acum, e impresionant. Romanii manifesteaza pentru unirea Romaniei cu Moldova.

http://live.nasul.tv/

7. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Ce prostie in mintea infometatilor ....cine-i dirijeaza, le-a promis conserve?
    Sorry, mi-am explicat parerea pe topicul nou al acestui subiect.

D.P. 074

8. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Adi, dupa cum am observat (vezi youtube) aceste manifestatii se fac periodic, in mai multe zone, majoritatea participantilor sunt de pe partea cealalta a Prutului, oameni care simt romaneste, nu neaparat din cei care doar urmaresc pasaport romanesc din motive lesne de inteles.
    Se pare ca sunt bine organizati, probabil aceeasi organizatie, tocmai pentru a nu se denatura scopul marsului.

9. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
  10. Super trooper

Super trooper New Member

Trophy Points:
    0
  11. Marin

Marin New Member

Trophy Points:
    0
  12. mdragut

mdragut New Member

Trophy Points:
    0
  13. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Mda...iar se exagereaza.
    Pe vremuri era un topic REACT. Mai exista?

14. Ale

Ale New Member

Trophy Points:
    0
    Deceneu atoatestiutor, unde esti sa citesti articolul asta? Mi aduc aminte ca parca am si postat ceva pe ideea din articol, vor veni ei cu ceva care sa impiedice ridicarea restrictiilor pentru noi.
    Inca o data ma conving de ingustimea materiei cenusii de care dau dovada oamenii din tara asta.
    Cred ca asistam la displayul celui mai grosolan rasism posibil si ce i tragic este faptul ca dinspre guvernele noastre nu se aude nimic, nu se ridica nimeni sa ne sustina drepturile si libertatile noastre ca cetateni ai UE.

15. Ale

Ale New Member

Trophy Points:
    0
    Recunosc ca am incercat sa postez un comment la articol pentru ca chiar mi se pare scandalos ce se scrie, nu mai vorbesc ca daca cititi din comentarii astia s chiar .... cazuti in cap...au luat de buna ideea de 30 de milioane de oameni care vin peste ei, cand noi si bulgarii suntem mai putini de atat cu tot cu copii si batrani.....Mare ti e gradina Doamne! -ras2- -ras2- -ras2- -ras2- -ras2- -ras2- -ras2- -ras2-

16. deceneu

deceneu New Member

Trophy Points:
    0
    @Ale

Sincer sa fiu mai citesc forumul din cand in cand. Refuz sa mai fac comentarii pentru ca sunt incompatibil cu majoritatea celor de pe acest forum si nu doresc sa deranjez oameni care nu-si pot depasi conditia. Eu nu am cum sa ma supar cand cineva de pe acest forum ma jigneste pentru ca-mi dau seama ca nu au capacitatea de a intelege ceea ce spun. Sunt mandru ca sunt roman dar ma simt un discomfort total sa ma asociez cu majoritatea romanilor pezenti in Anglia.

Aseara am luat District line de la Tower Hill care Plaistow si am asistat la o scena moldovo-tziganeasca. In vagonul in care ma aflam impreuna cu o domnisoara mai era un chinez si vreo 6 romani cu accent moldovenesc din mahalalele Barladului. La un moment dat , cand chinezul a dorit sa coboare, acei 6 libidinosi , l-au inconjurat blocandu-i calea ..si , pe fatza asa, ... il controlau la buzunare... m-am facut ca ninge(nu ca ploua) si m-am abtinut din vomitat pana am ajuns acasa:)

-nas-

17. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    DE CE nu ai chemat POLITIA?

18. deceneu

deceneu New Member

Trophy Points:
    0
    He he... asta e tare... eu lucrez intr un domeniu unde din cand in cand trebuie sa chemi politia. De curand insa , am renuntat sa o mai sunam pentru simplu motiv ca vin intr-o ora. Her Majesty Police este un rahat.

19. deceneu

deceneu New Member

Trophy Points:
    0
    @rebecca

Imi place ca ai spirit de luptatoare. Tu esti adepta cailor legale.. suna la politie , da in judecata fa complainturi. Bai oameni buni , traiti in anglia de 100 de ani, chiar nu sunt constienti de birocratia care exista in Anglia? Totul dureaza luni si ani si asa mai departe...

Nu merita

Stii de ce mi-e scarba mie ??? De reclamele astea pe forumul asta la cabinete de avocatura...niste excroci care urmaresc doar partea financiara.. nici un avocat nu vine sa zica..bai tzaranilor haideti sa face ceva de exemplu cu faptul ca avem DREPTUL sa studiem in Anglia si IMPLICIT DREPTUL de a muncii part time cat suntem studenti dar cu toate acestea UKBA ne lasa sa asteptam 6-10 luni pana ne daYC-ul sa putem muncii...
    Cine a fost la Croydon stie foarte clar ce relaxati sunt cei de acolo.. la ghiseele unde mergem noi , romanii , este o relaxare totala..eu cand am fost nu am gasit foarte mare aglomeratie iar cei de acolo trag matza de coada... de ce nu facem complainturi pe tema asta? pentru ca romanii nu sunt uniti... pentru ca eu daca am obtinut acte mi se rupe de Rebecca sau de Tantza:)

20. Marin

Marin New Member

Trophy Points:
    0
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page