9.3 C
London
Monday, March 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

UEFA Europa League 09/10

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by andreiutzu, Jul 12, 2009.

1. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Saptamana aceasta are loc runda a doua de calificare pentru grupele EL si Steaua calificata direct in aceasta faza, joaca pe 16/07, acasa cu echipa maghiara Újpest. Nimic nou si nimic interesant pana aici.

Dar asta nu e tot. :) Calificata direct in aceeasi etapa este si Bangor City, mandra ocupanta a locului 6 in Welsh Premier League in sezonul trecut si castigatoare a cupei Tarii Galilor (caci din postura asta se califica), echipa locala de aici de unde sunt eu. :)

Deci saptamana viitoare (23/07) cand joaca acasa Bangor City, imi cumpar bilet si ma duc pe stadion sa vad meciul: Bangor City v FC Honka :laugh: si va spun cum a fost. :)

Desi Steaua are sanse mult mai mari de calificare decat Bangor City, mi-ar placea sa se califice amandoua, si sa pice la sorti sa joace impreuna in urmatoarea runda :) Mi-ar placea un meci Bangor City - Steaua :D

Aici e lista completa a meciurilor: http://www.uefa.com/competitions/uefacu ... index.html

2. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Steaua se intareste din nou,sper sa nu pateasca ca si in anii trecuti,sa aduca "vedete" ce nu jucau mai deloc,si acum sa nu poata scapa de ele!

In alta ordine de idei,Unirea Urziceni va juca meciurile din CL pe Ghencea,cum vi se pare aceasta revenire a lui Dan Petrescu pe stadionul ce l-a consacrat?

Andrei,daca se va intampla asa,Steaua sa joace cu Bangor,vin sa vedem meciul impreuna.
    Asa am ajuns si la Middlesborough ,in urma unei promisiuni.

Share This Page