6.9 C
London
Tuesday, January 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Transline Group Spectrum of Arcadia Warehouse Milton Keynes

Discussion in 'EMIGRARE' started by vlad88, Sep 12, 2014.

1. vlad88

vlad88 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara ! As dori sa stiu daca cineva are informatii sau a lucrat pentru Transline Group,agentie de recrutare ce colaboreaza cu depozitul de haine,accesorii din Milton Keynes(Spectrum of Arcadia).In plus daca cineva a mai muncit intr-un depozit,sa imi spuna,va rog,ce presupune si cum a fost.Va multumesc anticipat.O zi placuta.

2. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
  3. vlad88

vlad88 New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Transline Group Spectrum of Arcadia Warehouse Milton Key

Intrasem oricum pe site-ul lor dar daca citesti mai atent mesajul ,vroiam sa stiu experienta cuiva care a lucrat deja acolo si sa-mi povesteasca detalii.Asa am gasit 3 fise de post si alte informatii.Ms oricum pentru link.

4. toma88

toma88 New Member

Trophy Points:
    0

Unii se cred destepti, gen Ashan... nu am aflat nimic de TransLine Group, si pe mine ma intereseaza.

5. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0

mai astia nascuti in 88 un sfat prietenesc, nu trebuie sa te crezi destept ci doar sa folosesti logica. Vrei sa muncesti? Atunci aplica si du-te, tu ai vazut cate joburi in warehouse intermediaza transline? O sa astepti 2 ani pana apare cineva care a lucrat exact in acelasi depozit. De ce te-ar interesa eu nu stiu. Vezi googleste ca e un blog care da in transline si intr-un alt depozit Asos, dar parerile sunt mereu subiective. Voi cautati pareri in timp ce polonezii sunt deja acolo?
    Si spui ca nu ai aflat mai nimic despre Transline? Pai cum naiba? Ai sunat? ai vorbit? ai citit macar? Iti zic eu ce vrei sa aflii:
    var.1 : "Da fratzica, e bineee, du-te ca e de castigat"
    Var 2: "Nu fratemeleu*, e mult de munca si e greu, nu se merita*"
    *Greselile in exprimare sunt intentionate, asa ca sa ma dau mai destept :D*

Succes!

6. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
  7. vlad88

vlad88 New Member

Trophy Points:
    0

Iti multumesc pentru ajutor.Adevarul e undeva la mijloc.Nici eu nu am cautat suficiente informatii dar si atitudinea ta e putin zeflemista.In orice caz apreciez ca iti acorzi din timpul tau pentru a-mi oferi informatii si ai dedus corect din numele meu data nasterii.:)

8. rakira

rakira New Member

Trophy Points:
    0

Eu am lucrat 7 luni prin Transline, dar la alt depozit. Cred ca in toate depozitele de mult de munca, in special in perioada sarbatorilor sau cand sunt multe comenzi. Depinde cum stai cu fizicul: e mult de munca, faci cam acelasi lucru ca un robotel, ai posibilitatea de overtime care e mai bine platita decat normal si jobul e de obicei temporar. Daca n-ai job momentan eu zis sa mergi la ei. Faci un ban, iti faci niste prieteni, legaturi etc. Daca esti lenes iti dau cateva avertizari si daca tot nu faci target-ul, te dau afara. Dar de pot da afara si pentru ca nu mai e nevoie de atata personal in depozit. E un job ok-ish, se poate si mai greu.

9. rakira

rakira New Member

Trophy Points:
    0

Acum am citit si eu articolul de pe blogul asta. Depinde de depozit, unde am lucrat eu nu era chiar asa rau. Reuseam sa-mi fac target-ul destul de usor. Si cunosc romani care au lucrat in acelasi depozit si li s-a facut contract permanent cu depozitul, si au avansat in "functie" + salar mai mare.
    La mine a fost asa: am inceput cu 7 pounds/ora si la 3 luni mi-a crescut la 7.7/ora, apoi la 6 luni la 8.3/ora si atunci Transline si-a dat seama ca pierde bani cu mine, asa ca m-a dat afara si dupa cateva sapt a adus oameni noi pe care ii platea cu 7/ora -nu-nu-

Share This Page