21.7 C
London
Wednesday, August 12, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Totul despre servicii de curierat Ro - UK....

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by sabina, Jun 20, 2006.

1. abrighella

abrighella New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am trimis pe 12 un pachet. M-am dus la posta si angajatul de acolo mi-a zis ca ma costa (avea 2900) 33.74 A zis...cam mult... si m-a sfatuit sa impart continutul in doua plicuri din alea mari, si asa am facut(am mai adaugat ceva si pachetele insumate au avut exact 3120g). Le-am dus, si am platit exact 16.80 sterline . Deci jumatate cat m-ar fi costat daca le puneam intr-un singur pachet.
    Din pacate nu sunt recorded delivery. Sunt curioasa si eu sa vad cand ajung. In perioada oricum fac mai mult ca e foarte aglomerat. Probabil in jur de 2 saptamani, asa mi s-a spus.
    Mi s-a dat o hartie care confirma trimiterea, dar nu pot sa fac tracking pe internet. Oricum, valabil doar pentru pachete, se pot verifica doar unde sunt cat sunt pe teritoriul uk. Asta daca se face online track.

2. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    small packet= sub 2 kg1,999g -hehe- ehe- =£10.88
    daca trece de 2000g este cam £30 !

3. gabitzuel

gabitzuel New Member

Trophy Points:
    0
    -dance- ance- masina personala unchiul meu are mercedes vito si face saptamanal londra vaslui-moldova si cei care sunt interesati....ma pot gasi la id de mess gabitzuel

4. lukenicholas35

lukenicholas35 New Member

Trophy Points:
    0
    4NICE&CLEAN HOUSE LTD, Company no. 6432547, avand unul dintre obiectele de activitate, transport marfuri, delivery and couriers, cu sediul in ASHFORD, KENT, XXXXXXXXX PUNE LA DISPOZITIA DUMNEAVOASTRA TRANSPORT DE PACHETE CATRE SI DINSPRE ROMANIA CU OCAZIA SARBATORILOR DE PASTE.
    Colectarea si distribuirea se face door to door . Colectarea se face in perioada 01 - 15 Aprilie 2008 iar distribuirea in Romania se face intre 16-20 Aprilie 2008.
    Persoanele interesate ne pot contacta la tel. nr. 00000000, sau la cell. 0777777777, sau email xxxxxxx@googlemail.com .

Regulamentul forumului are ca regula urmatoarele:
    2.9. Nu este permisa postarea aceluiasi mesaj in mai multe subiecte/ forumuri.

lukeNick ai doua avertismente.
    Moderator Goddess.

5. lukenicholas35

lukenicholas35 New Member

Trophy Points:
    0
    TRANSPORT PACHETE IN ROMANIA DE PASTE

Pentru amanunte va rugam sa vizitati pagina de ANUNTURI- SERVICII.
    Multumim

6. veteraz

veteraz New Member

Trophy Points:
    0
    Va salut! Sunt sigur ca a fost cineva nevoit sa primeasca acte in original din tara. Cum ati facut ca riscul de a se pierde sa fie minim?
    Multumesc anticipat!

7. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    le-am primit cu confirmare de primire ( semnezi la adresa sau la posta) si din UK -> Ro prin recorded delivery

8. maricosti

maricosti New Member

Trophy Points:
    0
    existasi in scotia vreo firma de coletarie ca atlasib sau altceva mai ieftin decit royalmail,am vazut ca numai in anglia sint tot felul de firme.

9. rsromania

rsromania New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru maricosti, ti-am trimis mesaj pe privat. Pentru cei care sunt in Scotia, apelati cu incredere la Eastlines. Noi am trimis prin ei si pachetul a ajuns foarte repede la destinatar acasa. -weehee- eehee-

10. mils

mils New Member

Trophy Points:
    0
    Salut! Mi-au fost trimise de acasa niste acte importante(dar doar 4 foi A4) si a dat tata la posta peste 100 lei noi, cea mai rapida si sigura cale, cu semnatura de primire. Dar mi l-a lasat prin usa ca pe oricare alt plic, a venit in 3 zile totusi. Nu cred ca are imp ce scriu aia din ro pe plic, ei fac cum vor ei.

11. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Un vot de incredere pt Eastlines si din partea mea. Serviciul a fost de calitate; au respectat intelegerea avuta si au incercat sa raspunda pozitiv cerintelor suplimentare; sunt civilizati si profesionisti in relatia cu clientul (in comparatie cu alte firme cu care am mai colaborat).

In concluzie recomand Eastlines, desi trebuie sa marturiesc ca asta a fost prima data cand am apelat la serviciile lor.

12. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Poti face o plangere daca mai ai nr de referinta al plicului.

13. cien_my

cien_my New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,
    a trimis cineva pachete acasa cu Adi&Cris ( http://www.adicris-courier.ro/index.htm ) si daca da, cum a fost serviciu si ce parere aveti. Si inca ceva: am vazut un anunt postat mai demult, cu o firma care avea depozite in londra si northampton si m-ar interesa daca mai opereaza. Aveau email:robertohaiu@yahoo.co.uk.
    Numai bine.

Share This Page