18.9 C
London
Monday, July 06, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Totul despre servicii de curierat Ro - UK....

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by sabina, Jun 20, 2006.

1. alin

alin New Member

Trophy Points:
    0
    nu se uita nimeni in ele ce ai pus, dar nu exagera cu diversitatea :) vor fi postate unde vrei tu

2. vascoron26

vascoron26 New Member

Trophy Points:
    0
    Poti trimite si cu Atlassib.Au coletarie de cateva luni pt UK.Iar pachetele nu sunt vamuite ,trebuie doar sa declari tu ce ai de la inceput si sa te duci cu pachetul deschis,il sigilezi in privinta lor.

3. vascoron26

vascoron26 New Member

Trophy Points:
    0
    Scuze,il sigilezi in prezenta lor.

4. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc baieti!
    Tu vascoron26 vrei sa spui ca doar cu atlasibul este valabila sigilarea in fata lor?? fara a se mai vamui... si cat costa pe kg?
    Cei de la Roberto Delivery Services aveau 1,2 lirekg... dar nu stiu in leg cu vama.. nimic.. daca eram in uk ii sunam.. dar sunt in ro... din pacate...
    Daca a trimis cineva si stie ce se intampla cu pachetele in romania trimise prin Roberto Delivery Services a fi nemaipomenit sa o spuna...
    Multumesc!!

5. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Eu am trimis de 2 ori cu ei, ultimul a ajuns chiar astazi. De fiecare data in conditii absolut bune.

6. vascoron26

vascoron26 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu cat costa prin Atlassib,ii poti suna in Romania ca au centre in aproape toate orasele si intrebi ce conditii au.Nu e ft scump,eu nu am trimis din UK ci am primit din Rom.Ajung ft repede si nu e asa scump ca la posta.Plus ca este chiar ft sigur. Intereseaza-te in orasul tau un sediu Atlassib si da un tel.

7. vascoron26

vascoron26 New Member

Trophy Points:
    0
    Si mi se pare o chestie ft buna cu sigilatul in fata lor,pt ca fac si un proces-verbal cu ce ai in pachet. In felul asta nu exista nici un dubiu de genul...s-a confiscat la vama sau nu a fost in pachet.

8. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    In afara de serviciile de coletarie, e bine sa stii ca mai sunt si diversi soferi de tir care fac treaba asta. Noi de 2 ani jumate trimitem prin cineva asa, dam 20lire pt o geanta mare si nu platim nimic la gentile primite din .ro.

9. caprice

caprice New Member

Trophy Points:
    0
    eu i am sunat, ai mei vor sa mi trimita ceva din Romania, si raspundul la cei de la roberto's delivery a fost ca trebuie sa platesc minim 20 lire - 15 kg -violent- -no-, nu mi trimit nimic sau aduc nimic daca este sub 20 lire...cam aiurea

10. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0
    Aha! Totusi este bine spun eu!!
    Decat sa trimiti sau sa primesti cu post office sau mai stiu eu cu ce cateva kg la aceeasi bani.. si sa stai pe cantar cu pachetul mai bine asa.. si pana la urma ce mai este un mil in ro sau 20 lire in uk... un top-up de tel.
    A facut cineva greseala sa trimita cu posta romana in uk 4Kg cu aprox 1,5 mil acum un an... no coment!!!
    Stie cineva in cat timp ajung cu Roberto Delivery Service??
    Multumesc!!

11. alin

alin New Member

Trophy Points:
    0
    depinde cat mai sta pachetul la ei pana pleaca masina..trebuie sa vb cu ei sa le dai inainte sa plece masina, ca altfel pachetul tau poate sta si 2 sapt. dar de obicei intr-o saptamana cel mult ajunge acasa! trebuie sa mai negociezi cu ei daca aduci de la o distanta pachetul(daca nu esti din londra sau northampton).
    daca esti pe langa Bristol, gasesti multe tiruri de Romania si aproape zilnic langa centrul Clarks in Street, Glastonbury si negociezi cu soferii!

12. eveline

eveline New Member

Trophy Points:
    0
    Este o firma din Romania care are sediul in Londra si face transport de pachete.Se plateste 1,5 lire /kg.Pleaca spre Anglia in data de 6 ianuarie si dupa 6-7 zile se intoarce in in tara.Daca doriti eu va dau numarul de telefon.Eu am trimis pachete si din Romania si din Anglia si sunt seriosi si ajung pachetele la destinatie.

13. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0
    salut Eveline!
    Daca tot ai amintit de aceasta firma este bine sa postezi si coordonatele firmei... nr adresa.. atat cat stii, in functie de nevoile fiecaruia si de timpul fiecaruia isi poate alege cea ce i se potriveste.Este foarte bine cand ai de unde sa alegi!!!
    Multumesc!

14. eveline

eveline New Member

Trophy Points:
    0
    salut George139,
    numarul de telefon este...07787806751 .Nu stiu daca o sa gasesti pe cineva acum la acest numar dar in data de 7 ianuarie,domnul care e patron la firma respectiva ,pleaca din tara si probabil in 8-9 ajunge in Londra.Iti las si numarul lui din tara daca cumva ai nevoie de el...0743120632...d-l Baghiu,asa se numeste.

15. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc mult baietii!!!
    Nu putem avea decat de castigat invatand din experienta altora!!

16. dolphin23

dolphin23 New Member

Trophy Points:
    0
    INCREDIBIL SI INIMAGINABIL.ASA SE POATE DESCRIE EXPERIENTA CU ROBERTO DELIVERY.NUMAI DELIVERY NU A FOST. LIMBAJ ORIBIL,SERVICII SUB ORICE CRITICA,NEPASARE TOTALA SI PRET EXAGERAT.PACHETE DISTRUSE,OBIECTE DISPARUTE,INTARZIERE CU TRANSPORTUL,LIVRARE LA DOMICILIU ZERO,ASIGURARE BUNURI INEXISTENTA. MINCIUNA ORIBILA IN RECLAMA LOR. VA ROG , NU APELATI LA EI CHIAR DACA SUNTETI INTR-O SITUATIE DISPERATA. SUNT MULTE ALTE PERSOANE MULT MAI SERIOASE.

17. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0
    Daca vrei sa apelezi la o firma buna care se ocupa de livrari apeleaza la Atlasiv iti ia 1£ si 50 p pe Kg eu unu sunt multumit uite aici un nr de tel 07962644220

18. necrutatorul

necrutatorul New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru dolphin23.Ai cerut de la firma respectiva sa iti returneze banii sau sa iti faca un eventual transport gratuit in viitor de acea suma?pachetele care au ajuns "distruse"au fost ambalate corespunzator ?ce te face sa crezi ca nu exista asigurare a bunurilor in tranzit?pentru viitoare neintelegeri suna intii firma respectiva,exprimati nemultumirea,cere daune materiale daca au fost pierderi si apoi dupa aceea improasca cu noroi in niste oameni care muncesc greu pentru citeva lire.Succes!

19. sabina

sabina New Member

Trophy Points:
    0
    Este buna firma sau nu pana la urma k si eu ma gandeam sa apelez la serviciile lor pe viitor pt ca am auzit lucruri bune de ei pe site.Dolphin23 tu ce ai patit mai exact cu ei? Ai facut reclamatie firmei pt obiectele disparute si distruse?
    Da-ne si noua te rog mai multe detalii...

20. lena

lena New Member

Trophy Points:
    0
    Salut !

Vreau sa ma intorc inapoi in Romania si am nevoie sa trimit lucrurile acasa ca sunt prea multe pentru avion . Aveam un numar la o firma din Bacau care ducea cu 1,5 lire pe kilogram, dar am pierdut numarul si nici nu mai stiu numele companiei.
    Stie cineva numere de telefon la vreo firma care face transporturi Londra - Bucuresti ??

Multumesc !

Share This Page