20.1 C
London
Monday, June 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Titlu de calatorie

Discussion in 'AMBASADA SI CONSULAT' started by monyca, Jul 18, 2013.

1. monyca

monyca New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,
    Am pierdut buletinul iar pasaportul imi este expirat, imi poate spune cineva cum se obtine titlul de calatorie, trebuie sa plec in tara in 3 septembrie.
    Am incercat de 3 zile sa sun la consulat dar la toate numerele suna ocupat, nu am cum sa obtin nici un fel de informatie. Am gasit pe site doar un formular.
    A mai fost cineva in aceasta situatie? Cat dureaza pana la eliberarea titlului de calatorie?

2. InterZISa

InterZISa New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Cred ca cel mai bine este sa iti reinnoiesti pasaportul... Ambasada Romaniei din Londra te poate ajuta.

Bafta

3. monyca

monyca New Member

Trophy Points:
    0
    Dar nu am buletin, nu am cum sa reinoiesc pasaportul fara buletin.
    E ridicol, am incercat sa sun la ambasada si la consulat, toate numerele suna ocupat, la ambasada a raspuns un consilier care m-a expediat la consulat.
    A mai aplicat cineva pebtru acest titlu de calatorie?

4. mikela

mikela New Member

Trophy Points:
    0
    Da....sotul meu a fost in aceiasi situatie anul trecut.Si-a facut titlu de calatorie la consulatul din Edinburgh pe loc,dupa o prealabila programare pe email.
    Si te duci cu pasaportul expirat,certificat de nastere,de casatorie ,poze cred ca i-au facut acolo si taxa nu mai stiu vreo 50£.
    Asa ca se poate trimite-le email explica-le situatia si ca vrei o programare pentru titlu de calatorie si eventual ce acte iti trebuiesc.
    O sa primesti raspuns sigur.

Multa bafta!

5. monyca

monyca New Member

Trophy Points:
    0
    Cam in cat timp a primit raspuns pe mail? Am trimis de luni mail la ei si inca nu am primit nimik inapoi.
    Multumesc foarte mult pentru sfat!
    O zi buna!

Share This Page