12.9 C
London
Friday, June 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Tigani cersind in metroul de pe Picadilly line

Discussion in 'Imagine negativa' started by necrutatorul, Jan 12, 2007.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Raspuns: Tigani cersind in metroul de pe Picadilly line

Ideea ca toti stiu pe pamantul asta ca aborigenii sunt un popor distinct si nu ii identifica cu emigrantii albi veniti aici, ce ma deranjeaza e ca tiganii ce se comporta urat (nu am nimic cu cei ce sunt oameni cinstiti) si e din Romania, nu e vazut ca si un popor distinct, ca o rasa distincta ce locuieste in Romania ci ca niste infractori romani, fiind identificatii ca si fratii tai.

Si sa stii ca nu am simtit nici un miros ciudat la aborigeni, chiar saptamana trecuta am fost cam la un metru de unul si era ok . -tongue-

2. necrutatorul

necrutatorul New Member

Trophy Points:
    0

ai grija sa nu fii prin apropierea unuia care tragi vanturi dupa ce a mincat ceva viermi sau sopirle prajite la foc mic in pamint.

3. Anonymous

Anonymous Guest

Charming necrutatorul.... -silent- -help-

Puteti va rog sa reveniti la topic?

4. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0

parca pana acum cativa ani , aborigenii faceau parte din regnul animal ... asa am vaz pe la Discovery ... :(

5. Anonymous

Anonymous Guest

La discovery o sa-ti zica si ca noi traim in copaci ca sunt in stare, doar tot incompetenti de ziaristi ce umbla dupa senzatie lucreaza si acolo, nu e la nivelul The Sun dar sunt ziaristi si asta spune totul ..

6. mariuspt

mariuspt New Member

Trophy Points:
    0

NU pot sa cred. Au ajuns tiganii la cersit si in oraselul meu (Dorking). Se uitau saracii englezi ca la martzieni, nu cred ca au mai vazut asa ceva...

7. Anonymous

Anonymous Guest

Cel mai dureros lucru e ca o sa inceapa autoritatiile sa se sesizeze de cele ce se intampla si tot noi cei nevinovati o sa avem de suferit de pe urma tziganilor.Acum 2 zile ajung la ofice destul de bucuroasa si incep sa ma asalteze colegi ca noi aluncam saraci tzigani din RO ca asa le-a zis una azi la metrou saraca de ea.Au inceput sa ma acuze pe mine si sa le fie mila de tzigani. Sant ofticata de mor, eu vin si lucrez din greu i-mi fac un nume si vin tzigani si :mad: :mad:

8. oxanel

oxanel New Member

Trophy Points:
    0

oamenilor chiar m-am "crucit" azi cand am mers cu picadilly line pe la 11 ziua si tiganca cu un sal legat de la gat atarna copilul lipit de corpul ei si fluturand cu niste coins in maina trecea prin fata oamenilor si cu un tupeu jegos de ce nu-i da lumea bani si mai mult de atat m-ai si facea niste izbituri copilului ala. La un moment dat ma uitam si incercam sa citesc reactia englejilor de pe scaune..."se uitau mirati si nu puteau sa-si explice cum si de unde e". Un barbat educat a incercat sa-i ofere locul si ea a dat de inteles printr-o simpla negatie "NO", fara cuvintele de respect si politete. Inainte de a stationa trenul s-a apropiat de o indianca si cerea insistent sa-i dea bani, aia i-a raspuns ca nu are si tiganca cu tupeu "Why not?", vai m-am facut de 2centi de rusine. La statie a iesit si a schimbat vagonul, si dupa o statie urca "fratilor si surorilor" alta "podoaba". Cu batic si dita mai fusta si mizeria pe ea si ...bla-bla..nu mai continui ca stiti ce a urmat...un pahar de la starbucks in maina si mergi inainte... cred ca in maxim in 3 luni suntem varza la imagine , chiar desi e sifonata bine ..noi aici ne zbatem sa ne aparam drepturile si un NUME si uitati-va unde se duc rezultatele noastre datorita lor

9. caarmencita

caarmencita New Member

Trophy Points:
    0

am vazut si eu ,s-au urcat de la arsenal station dar am avut impresia ca sunt tigani bulgaripoate m-am inselat -violent-

10. generalul

generalul New Member

Trophy Points:
    0

Au impanzit lumea, din pacate... :mad:

11. casper

casper New Member

Trophy Points:
    0

Eu inca nu prea am vazut aici, dar in tara m-am saturat de ei...unde ma uitam , mai nou tigani romanizati, in toate barurile! Te duceai sa bei o cafea, hop o masa , doua de rrrrrromi se benoclau la tine lungsi vazandu-mi prietena ca-si ia geanta in brate, incepeam sa-mi strang si eu obiectele de valoare cat mai aproape :). sa nu mai spun de priviri insistente ca aveam impresia ca daca nu eram cu prietenii ne luau pe sus.
    Astia ca astia ca s-au mai dat dupa noi, dar aia cu fustanele fac ravagii! Sper sa-i ridice imediat cum ii vor prinde la cersit. Acum adio azil politic si ar trebui sa le puna o interdictie pe viata. Nu ca nu si-ar falsifica actle sa poata reveni, dar oare o sa le convina atat cheltuiala? poate nu o sa mai renteze -wh- si o sa prefere sa se casatoreasca in Romania ca le da statul 200 de euro parca!!! ca la nebuni! -hippie-

12. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0

Partea nasoala e ca ne fac imagine proasta aici

13. poujou_kick

poujou_kick New Member

Trophy Points:
    0

... daca aveti proasta inspiratie sa mergeti cu mashina pe A406 (north circular), o sa va luati cu mainile de par , ca toate intersectiile, pe toate intrarile ,sunt blocate cu tigani care iti spala(vrei nu vrei), parbrizul , oare nu se mai opresc niciodata oamenii astia?!? -strike- :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :)| :)| :)| -violent- -violent- -violent- -violent-

14. maya

maya New Member

Trophy Points:
    0

Din nefericire cred ca acesta este doar inceputul.Pe de o parte ma bucur ca acum vad si cei di UE cine sunt tiganii si ce fac ei ca prea au tras Romania de urechi ca ii discrimineaza pe saracutii de ei. Din pacate pentru noi cred ca o sa incepem sa rosim mai des de acum incolo si sincer sper sa fie numai atat, dar nu stiu cat de optimista pot sa fiu in privinta asta.

15. deniko

deniko New Member

Trophy Points:
    0

Eu sper ca toti tiganii din Romania sa vina aici, sa ne mai lase si pe noi sa respiram, ca de atatia ani ne-au sufocat.! Si asa cum spune si Maya, am fost mustruluiti ca nu i-am lasat sa se integreze in societatea noastra... Poate acum ne pot arata englezii cum ii integreaza ei in societatea lor, ca doar au experiente anterioare - indieni, pakistanezi, africani.... -tongue-
    Succes lor! :))

-wave-

16. danidani

danidani New Member

Trophy Points:
    0

Poate acum ne pot arata englezii cum ii integreaza ei in societatea lor, ca doar au experiente anterioare - indieni, pakistanezi, africani.... -tongue-
    Succes lor! :))

-wave-
    [/quote]
    hi hi hi tare as vrea sa-i vad incercand! -ww-

17. Anonymous

Anonymous Guest

Cersetorii rromi romani au invadat Londra!23 Februarie 2007

Un nou val de cersetori a invadat zona pietei Walthamstow din capitala britanica, informeaza pagina electronica a cotidianului The Guardian.

Citeste aici!

http://www.expres.ro/article.php?artid=293460

18. Anonymous

Anonymous Guest

Dragii mei,

vreau sa va spun doar ca am fost socata ieri cand am revazut (dupa multe luni de lipsa) fetele negre, jegoase, fustele lungi si colorate, si cozile slinoase a unor tiganci care incercau sa vanda aur fals intr-o parcare a unui shopping centre in Birmingham.

Nu cerseau, doar incercau sa insele lumea cu vechiul truc al inelului de aur.

Feriti-va de magarusi!

19. oxanel

oxanel New Member

Trophy Points:
    0

Nu stiu ce s-a intamplat la metrou, dar cred ca deja tiganii nu mai au loc ..sunt prea multi, cred ca lucreaza pe schimburi ca sa nu se bata ... dar cert e ca unii deja au inceput sa puna in aplicare si alta metoda...
    Astazi sambata , o zi frumoasa de primvara, cu soare ma trezesc cu un nock-nock la usa. Cand ies, o tiganca cu 10 fuste (nu se sufoca oare) si cu batic pe cap, mi-a intins un biletel si pe de alta parte (bodoganea in romaneste) .. pe biletel scria "refuged...have 3 children ..no home ... no eat, please help me! " deci cam asa arata nota .... i-am zis in engleza "mergi la lucru" si am inchis usa. Cand in spate avea un sac nergu (din ala de gunoi, cum sunt pe strazi) plin, adevarul ca nu stiu ce avea in el ..dar de ziceai ca e MOS CRACIUN.

Asta ca sa vedeti pana unde s-a ajuns. Eu stau in zona Heathrow, so ..poate a mai fost pe la altii ... Cel putin avertizare, numai deschide-ti usile fara sa va asigurati

20. Anonymous

Anonymous Guest

Si eu am iesit azi , zi frumoasa la o plimbare si am fost atat in nordul (Harrow)cat si in sudul Londrei (Croydon) si peste tot tigani de-ai nostrii.

Majoritatea inganau ceva cuvinte in engleza, dar se injurau in romaneste intre ei si a fost usor sa reprez originea lor.

Trist ..

Share This Page